2 konu bir arada... yardim lutfen

Zaferbstnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba. Yaklasik 2 hafta once alsigim combo'm icin bi kac sorum olacak.
1. Arka sag amortisoru degistirdikten sonra gıcırdama sesi olmaya basladi bu sesi nasil kesebilirim.
2.( Önemli) ayagimi debriyajdan cektikten sonraki ile bastigim ses arasindaki farki nasil cozebilirim. Ayagim debriyajda iken cok guzel calisiyor. Debriyajdan cektikten sonra yuksek ihtimalle sanzumandan gelen bi ses beni rahatsiz ediyor kulagim devamli o sesde. Tamirciye gosterdigimde cok onemli degil dedi cunki ses az dedi. Yanliz ilerleyen zamanlar icin ariza varsa buyumesinden korkuyorum. Bazen ayagim debriyajda degilken lıkır lıkır ses cogaliyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Amortisör için şunu söyleye bilirim. Bu değişimler ikili olması gerek. Benim anladığım siz tek taraflı değişim yapmışınız. Biri yıpranmış diğeri sağlam zaman içinde zaten sağlam olanında canına kısa zaman da okur. Diğer konu da pek bilgim yok. :(

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir combo kullanıcısı olarak şanzıman tarafınfan gelen ses volandan geliyor büyük bir sorun değil diye biliyorum. Baskı balata değişimi sırasında baktırabilirsiniz. Çünkü bendede var hafif ben öyle yaptıracam.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaferbstnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu zaman zarfi icinde amortisör ve debriyaj konusunu tamirci olan kisilerden bilgi aldim. Amortisör konusu arabayi yeni aldim demistim aldigim kisi amörtisöru almis ve taktirmamis ben taktirdim tamirciye kontrole gittigimde yan sanayi olmasi dolayisi ile oldugunu soyledi. Debriyaj konusu ise sesin cok az geldigini ve bunun normal oldugunu soyledi cunki debriyajdan ayagimi cekince viteste olsada olmasada motora hafif yuklendigini ve bu sesin cok fazla olmadigi icin bunun normal bisey oldugunu soyledi. Ilginize tesekkur ederim. Kazasiz arizasiz gunler dilerim...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi