1979 Chevrolet Malibu Coupe

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence alacağınız araçtaki ilk önceliğiniz motor ve şanzıman olmalı kaborta bence önemli değil 100 motor ustası içinde amerikandan anlayan 3 - 5 tane usta zor bulursunuz ama 100 kaporta ustası içinden çürümüş parçayı orjinale yakın yapacak epeyce usta bulabilirsiniz.. neticede toplayıp bineceğiniz bir araç olacak eğer maddi durumunuzda el veriyorsa 4 kapı tek kapı takılmayın zevkiniz hangisiyse hangisi sizi daha mutlu edecekse onu alın ve toplayın.. yurtdışından bir çok parça bulabilirsiniz bu arada

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bence alacağınız araçtaki ilk önceliğiniz motor ve şanzıman olmalı kaborta bence önemli değil 100 motor ustası içinde amerikandan anlayan 3 - 5 tane usta zor bulursunuz ama 100 kaporta ustası içinden çürümüş parçayı orjinale yakın yapacak epeyce usta bulabilirsiniz.. neticede toplayıp bineceğiniz bir araç olacak eğer maddi durumunuzda el veriyorsa 4 kapı tek kapı takılmayın zevkiniz hangisiyse hangisi sizi daha mutlu edecekse onu alın ve toplayın.. yurtdışından bir çok parça bulabilirsiniz bu arada
Klasik araçda durum değişir :). Eski nesil araçların eksik-çürük kaportalarının yenisini bulmak çok zordur, yaparım diyen usta da anasının nikahını ister. Bir tamponun yeniden kromaj yapılması için kapı 500 TL den açılıyor, kaliteli bir iş istenirse rakam 1.500 TL leri buluyor, çünkü yenisi daha da pahalıdır. Sıfır denilen temiz bir kaporta boya için istenen rakamlar dudak uçurtuyor. Mekanik kısım ise en kolayı, araçlarda sensör yok, beyin yok. Herşey tamamen mekanik, genel olarakta işçilik hepsinde aynı sayılır.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende eski amerikancı olarak şunları söyleyeyim. Alacağınız araç sizi çok üzecek. Marka ve modeli durumu ne olursa olsun. Ama eğer gerçek bir amerikancıysanız, bu üzüntü sizin için keyif olmalı. Çok uğraşacaksınız. Ivırı zıvırı, vidası, contası vs. vs... Eskiden çok zor bulunurdu bizim topladığımız dönemlerde ama şimdi ebay gibi bir velinimet var. Malibu evet güzel bir araç bana göre ama ben sizin yerinizde olsam daha kupon araçlara yönelirdim. (evladiyelik tutacağınızı düşünerek söyledim bunu, çünkü bir amerikanı topladıktan sonra satarsanız, arkasından ağlarsınız) Mesela 75 model mercury cougar, yada 67 impala ss. Ya da boşverin hepsini. Güzel bir 64,5 mustang bulun onu toplayın. Emeğinize değsin. Bir bakan tekrar kafasını çevirip bir daha baksın.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bugün yanımdan bir malibu 5k geçti be yaya olarak kaldırımdaydım o ne sestir ya benzin ucuz olcak o arabanın sesiyle uyurdum:)