1977 Opel Rekord 2000 (nam'i dier Kocaoglan)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1963 Taunus :)

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakaten yarim asirlik olmus:) hocam bunun aksesuar veya mekanik parcalarini bulabiliyomusun? Ben mesela baya zorlaniyorum aksesuarda ama mekanik ole cok dert diil!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mekanik parçalarda zaman zaman sıkıntı yaşanıyor ama muadil parça felan derken bir şekilde yaşamaya devam ediyor. Far, sinyal,armalar gibi aksesuarları bulmak gerçekten zor oluyor :). Bir ara babamda senin arabanın Almanya'dan getirttiğimiz epeyce bir parçası vardı, arabayı sattıktan sonra parçaları sağa sola dağıtmış :(.

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mekanik parçalarda zaman zaman sıkıntı yaşanıyor ama muadil parça felan derken bir şekilde yaşamaya devam ediyor. Far, sinyal,armalar gibi aksesuarları bulmak gerçekten zor oluyor :). Bir ara babamda senin arabanın Almanya'dan getirttiğimiz epeyce bir parçası vardı, arabayı sattıktan sonra parçaları sağa sola dağıtmış :(.

Deme yaa bak bunu duymaktan biktim:) daha gecen gun bakkaldan cikarken adamin teki geldi aynini konustu bana:D parca varmi dayi sende dedim ole umutlandirdi falan, "hee o yok" diye cevapladi:) adama koyuyo be:) neyseki abilerimiz var parca hususunda eski skintilari yasamiyoruz!!

Sent from my BlackBerry 8520 using Tapatalk

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizim aracın ön tarafdaki sigara küllüğünün kapağı kırıktı, plaka lambaları yoktu, sağ arka kapı kolçağı ise yamalı idi, o zamanlar (1980 yılı ortaları) Ankara'da yenisini bulamayınca yedekleri de olsun diye Almanya'dan iki takım getirtmiştik. Daha sonra emniyet kemeri yasası çıktı, gene Almanya'ya sipariş verildi, biri stop camını kırdı 1 takım komple 1 takım da sırf cam olarak alınıp yedeğe atılmıştı. Zaman saatini tamir eden çıkmayınca biz de aynı yere pilli saat takmıştık :). Şimdi maşallah bir çok parça yan sanayi de olsa ülkemizde bulunuyor. Kullanımı çok zevkli, tamiri kolay ve mekanik olarak sağlam arabadır, Taunus'u satınca tekrar klasik kaşıntım tutarsa bu sefer de Rekord D veya Kadett C cupeye doğru yelken açmayı düşünüyorum.

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hee kadett c coupe guzeldir, limo tipide iyidir hatta nadir bulunur lakin bu son zamanlarda D kasa rekordlar sahibinden.comda inanilmaz ucuk fiyatlari buldu! Bu duruma bi anlam verebildinizmi? Bi sprint coupe var curuk carik 20bin istiodu falan!!

Sent from my BlackBerry 8520 using Tapatalk

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlanlardaki araçlar için istenen fiyatları kafama takmam. Klavyenin başında fiyat yazmak kolaydır. Araç görülür, incelenir ondan sonra pazarlık başlar. Falanca şu kadar istiyor diye onu emsal alarak fiyat koymak doğru bir şey değildir, her aracım bir değeri vardır.

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlanlardaki araçlar için istenen fiyatları kafama takmam. Klavyenin başında fiyat yazmak kolaydır. Araç görülür, incelenir ondan sonra pazarlık başlar. Falanca şu kadar istiyor diye onu emsal alarak fiyat koymak doğru bir şey değildir, her aracım bir değeri vardır.

Aynen benimde anlam veremedigim o zaten! (Gerci bi iki tane var o paralari hakeden) o paralari gorupte "ooo benim araba degerlenmis bi enayi bulum belki yaziyim bende" zihniyetine ayar olurum!!

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakalim bi iki resim atmayi deniyim olur umarim:)

Sent from my BlackBerry using Tapatalk