19 inç jant fikirlerinizi istiyorum Lütfen.

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar.
Arkadaşlar şimdi aklimda 19 jant ve lastik takımı var. almakta istiyorum.
aracım dizel Edition. 5 105 olması lazım.
Ama istedigim jant OPC felan degil. Bu yeni jantların. Çevresindeki o parlak çerçeve cantı küçük gösteriyor. Mesala OPC nin 19 û olsada düşünebiliriz. Ama ben beşkollunun daha çok yakışacağını düşünüyorum 19 taktıran varsa resimlerle destek süper olur valla.
Aksın yorumlar.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 19 inç jant fikirlerinizi istiyorum Lütfen.

Yalnız 19 inch seçeneğimiz malesef yok, 19 inch ler 1.6 T ler için kullanılıyor onun da bijon ölçüleri farklı. İllaki 19 istiyorum diyorsanız flans kullanmanız gerekir o da ne derece sağlıklı olur tartışılır.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

19'luk beş kollu jantlar Gökhan'ın da söylediği gibi 1.6T motorlarda kullanılıyor ve ölçüleri 5x115.  :(
Forumumuzda Tolga abinin (TOGI) aracında bu jantlar vardı ama bayadır görüşemediğimiz için bir değişiklik yapmış olabilir.  :)
Konuyu görürse kendisi de size bilgi verecektir.  :)

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ulkemiz yol sartlarinda 19 inc jant lastik ile dolasmak pekde mantikli bir is degil,bir onceki aracimda 18 inc kullandim gorsel olarak guzel fakat kullanmak cok sikintili

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

18 için tedirgin olurken 19 diyince limon yemiş gibi hissettim:)

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben gtc üzerinde 18 le türkiye yollarında zor dayanırken ki lastiklerim 235 50 18 konforsuz geliyor siz normal kasaya yaparsanız aracın konforu gider ve lastik balon riski gib sıkıntı olabilir.bu arada benim bijon ölçülerimde 5x115 ve 20 inc e kadar aracıma takabiliyorum:)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
Ben gtc üzerinde 18 le türkiye yollarında zor dayanırken ki lastiklerim 235 50 18 konforsuz geliyor siz normal kasaya yaparsanız aracın konforu gider ve lastik balon riski gib sıkıntı olabilir.bu arada benim bijon ölçülerimde 5x115 ve 20 inc e kadar aracıma takabiliyorum:)
50 yanak olsa 18 icin hic dusunmem ama malesef 40 a dusuyor bizde

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
Ulkemiz yol sartlarinda 19 inc jant lastik ile dolasmak pekde mantikli bir is degil,bir onceki aracimda 18 inc kullandim gorsel olarak guzel fakat kullanmak cok sikintili
Kasım abinin dedikleri doğru jant konusunda banada fikir vermişti 18" alıcam diyordum 17 al diye ısrar ettiler aldım yarın taktırıcam inş şu an bagajda duruyr jantlar iyiki 17" almışım diyorum.. her ne kadar iyi sürücüde olsanız bazen o kaldırımlar bile üzüyor lastikleri ::)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel'in aksesuar kataloğunda 19'' Sport jantının 5x105 ebatında olanı vardı. Servisten sorgulayın ama fiyatı duyunca apar topar kaçma olasılığınızı da göz önünde bulundurun :)