18 Jant Vectra B1 CDX (Funda)

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fundama uzun araştırmalar,bekleyişler,serzenişler,düşsel oynaşmalar sonucunda bu jantı takmış bulunmaktayım değerli Opel fanları :D
Görüşlerinize,eleştirilerinize,hatta maymun olacaksın yollarda öğütlerinize saygılarımla,açığım :dil:
Lastikler kumho 225 40 18,jantlarda marka olarak zent yazıyor,audi kapağı var değişemedim aceleden :D
Araçta orijinal helezon ve amortisörler bulunmaktadır..Vogtland 35/25 mm alçaltan spor helezonları satın aldım..Takıp takmamak konusunda kararsızım şuan sürücü dahil 4 kişiyle sürtme yok..Yayları takarsam esneme vogtlandlarda nasıl ? Sertmi yumuşakmı ? Şayet yumuşaksa muhtemelen sürtme problemi yaşayacağım..Neyse fotosuna gelelim..

Yaydan Önce :
430286_312549525474920_100001596244511_894435_1435738747_n.jpg

Yaydan Sonra :
picture.php

picture.php

Fotolar Editlendi!...

Son düzenleme:

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu jantlarla konfordan ödün vereceğiniz kesin. kasise düşütünüzdeki darbe şiddetini araç içerisinde daha fazla hissedeceksiniz. Eyer yayda takarsanız bu durum daha da ciddileşecektir. Bununla birlikte çukura düştüğünüz takdirde lastik yanağının balon yapma riskide mevcut. Ön düzen balans ayarına daha sık gidebilirsiniz.

Bunların dışında ise göze hoş görünüyor diyebilirim. Hayırlı olsun kazasız belasız.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızmaca yok. Leylek gibi duruyor bu haliyle. 18 takıyorsanız eğer, amortisör ve yay takviyesiyle indirmek şart. Tampon altı ve yan marşbiyelde istiyor.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu jantlarla konfordan ödün vereceğiniz kesin. kasise düşütünüzdeki darbe şiddetini araç içerisinde daha fazla hissedeceksiniz. Eyer yayda takarsanız bu durum daha da ciddileşecektir. Bununla birlikte çukura düştüğünüz takdirde lastik yanağının balon yapma riskide mevcut. Ön düzen balans ayarına daha sık gidebilirsiniz.

Bunların dışında ise göze hoş görünüyor diyebilirim. Hayırlı olsun kazasız belasız.

Komfordan ödün verdim,aza indirgemek içinde hızımı yavaşlattım artık..Balon beni korkutuyor,bilmediğim yolda gözüm çukurlarda :D İyi dileklerinize teşekkür ediyorum ama biliyorumki yay istiyor,aldımda takıp takmamakta kararsızım açıkcası :confused:

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızmaca yok. Leylek gibi duruyor bu haliyle. 18 takıyorsanız eğer, amortisör ve yay takviyesiyle indirmek şart. Tampon altı ve yan marşbiyelde istiyor.

Estağfurullah..Ön tekerlekler için leylek görünümüne katılıyorum hatta :D 3.5cm den aşağı yay kullanmam söz konusu değil.Orijinal amortisörleriyle vogtland 35/25 likleri kullanacağım..Tampon altı değilde, irmscher tamponu ve yan etekleri düşünüyorum artık karar vericez bi şekilde.
Bunlardan sonrada,leylek görüntüsünü aşamazsam jant lastik ve yaylar satılıktır :D:D

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı uğurlu olsun oldukça güzel ama çok büyük durmuş bende bu yüzden 17 ye karar verdim. birde nekadara mal ettiniz acaba ? sormamda sakınca yoktur umarım bugun yarın bende takıcam ama karar veremedim :)

corsa_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık konuşuyorum :) ben beğenmedim sanki birşeyler eksik gibi ....

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilezik,lastik,bijon derken 1000 tuttu..jantlar ucuz,lastikler pahalı =)) ayrı ayrı satın aldım.
Aslında vectraya en güzel giden jant 18 dir kanımca..Bence jant büyüklüğü normal,araç basık değil.Yükseklik arttı hissedilir derecede..İndirdiğimde yeni halinide upload ederim, istişare yaparız yine :)

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık konuşuyorum :) ben beğenmedim sanki birşeyler eksik gibi ....

Açık olun elbetteki..Buraya daha iyisine ulaşabilmek, sizlerin değerli fikirlerini almak ve bu yolda ilerleyecek olan arkadaşlara emsal teşkil edebilmek için konu açtım..

Eksikler neler olabilir..Önem sırasıyla ilk aklıma gelenler...
1- Aracın yere yaklaştırılması
2- Yan,ön ve arka maşpiyeler
3- Aracın pis olması..Bunlar yapıldıktan sonra hala görüntü kötüyse ,

4- Jantın araca yakışmaması :D

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aracın acilen aşagı inmesi gerek...araç havaada duruyor buda aracı göstermiyor...eğer bir güzellik yapalım dediyseniz tam olsun aracı basın...aşağıya dogru...inşallah sürtmez sürterse onun da çözümü var...içeri dogru sokarsınız lastiği yapıyorlar bizzat gördüm...