170 hızda lpg de aniden motor ışığı yanıyor

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla kardeşim bendede aynı tip bir sorun var ama ben artık kafama takmıyorum çünkü arabayı eğer 3000 devir ve az üzerinde tutarsam motor ikaz ışığı asla yanmıyor birde lpg yi değiştirince aynı sorunu yaşıyorum ama bu zamana kadar tek sorun yaşamadığım lpg aygaz

bende baktırdım hava emiş sübabımı yoksa manifoltumu ne öyle bişeyde sorun var demişlerdi öylede kaldı

3000-3500 devirin üstünde closeloopa geçer aracın beyni onun için ışık yanmıyordur... sorun %99 karışım hatası yani kalibrasyon... lpg ayarını yeniden yaptırıp bu sorunun geçip geçmeyeceğine bakabilirsiniz...

ESRİYEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kronik galiba.160 üzeri zorlarsam bende de oluyor.Araç gaz yemez oluyor.Ve ikaz lambası yanıyor.Gaza dokununca yanıp yanıp sönüyor.Gaza dokunmazsan sadece yanık kalıyor.Sonra düzeliyor.Bilgisayara bağladığımda hata veya arıza görünmüyor.

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben lpg yi taktırırken sıralı sistem olmasın,daha ucuz olsun demiştim.
Montajcı usta : " Sizin arabaya ,sıralıdan başka takmayız.Sürekli olarak,motor arıza lambasının yanmasına sebep oluyor.Bi zararı yok ama müşterilerimiz huzursuz oluyorlar." demişti.Bende sıralı sistem taktırdım,60.000 kilometredir hiç bi sorunla karşılaşmadım.

dontsmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide sıralı sistem tartarini ve bilgisayarda 2. silindirde hata var diyor ama benzinde hiç bir problem yok

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termınolojısınden anlamıyorum fakat lpgnın devır sayacı varya sorun onda lpg yuksek devırde motorun ıhtıyacı olan gazı sılındıre tam ulastıramıyor sorun bundan

volkan_26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi geceler arkadaşlar. son günlerde canımı sıkan bir olay var. aracımı babama bıraktım. samsuna. 25 gün sonra geldi araç. ilk binişimde anladım. çekişden düşme. aracım 113 binde rektefe oldu.suan 120 binde. motor blogu hariç bütün parçalar degişti. pistonlar 0,50 büyüdü. herşey yolundaydı. aracım astra f 96 1,6 16v. 220 km yi çok rahat deviriyordum şimdi. 170 yapana kadar akınan karayı seçiyorum. arabamda açık hava filtresi var ek olarak. 2. viteste 110' nu deviriyordum şimdi 80 . 6.5 devirde falan kullanıyorum. arada. inince balata kokusu geliyor. 2. vitesde giderken debriyaja basmadan frene bastım. kacırma hisetmedim. tak diye stop etti. kaçırsa. bu kadar rahat stop edemezdi diye düşünüyorum. yinede engin bilgilerinzden faydalanmak isterim. saygılarımla

onurhmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende kısa mesafede 170 civarına gelince ışık yandı ayagımı gazdan cektim söndü:)ama uzun yola gidiyorum malum opel bastımı gidiyo:)180 185 civarı süratla hiç yanmadı acaba motoru cok sıkıştırıncamı yapıyo?

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın o devirlerde arıza vermesinin nedeni lpg nin yanma odalarına gönderilirken yeterince gönderilememesidir yani basınç kaynaklıdır..lpg enjektörlerinize bakım yaptırırsanız sorun kalmaz diye düşünüyorum.