13 farklı ustaya danıştım çözülemedi

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracım Z16XER motor Easytronic. A1 veya M1 viteste fren pedalına basılı vaziyette dururken 40-50 sn de bir titreme devir düşmesi boğulma tarzında anlık oluyor ve düzeliyor. Video yükledim görebilmeniz açısından. Fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Baskı balata şanzıman ve robot yağını yenile sonrasında yazılım attır sorun çözülür kavramada tutuyor arabani anladığım kadarıyla o zamanda devir düşüyor

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Kaan hocam
Baskı balata şanzıman ve robot yağını yenile sonrasında yazılım attır sorun çözülür kavramada tutuyor arabani anladığım kadarıyla o zamanda devir düşüyor
Baskı balata ve rulman orj parça ile değişti. Üç kere robot yağı değiştirdim bir kere şanzıman yağı değiştirdim ve GM marka yağlar. Kalibrasyon yapıldı. Son olarak arabayı satacam sanırım 😁 arıza kodu yok falan hiç bişey yok.
Mevcut eksiklerim ise eksantrik dişlileri ses yapıyor değişecek malzemeyi alabilirsem bu pahalılıkta. Buna bağlı çekiş düşüklüğü de var. Eğer bundan dolayı yapıyorsa ne ala ama alakalı olabilir mi alakası yok mu bilemiyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Boşa al ondada yaparsa sebep odur

• Beğen
Tepkiler: NefesTR

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Tekrar kalibrasyon yaptırayım sonucu paylaşırım.

occan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız Boş Vitesteyken Uzun farlar , arka cam rezistansı, kanolifer fanı, sis farlarını açtığınızda aynı problemi yapıyormu hocam belki şarj dinamasunda bir sorun olabilir

• Beğen
Tepkiler: NefesTR ve Kaan.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Aracınız Boş Vitesteyken Uzun farlar , arka cam rezistansı, kanolifer fanı, sis farlarını açtığınızda aynı problemi yapıyormu hocam belki şarj dinamasunda bir sorun olabilir
Hocam boş viteste bu şekilde 40-50 sn de bir oluşan boğulma tarzı birşey olmuyor. Tabi yükten dolayı hafif devir düşüyor ama anlık tekrarı olmuyor. Araç tam yükte bile boşta bunu yapmıyor. Ama herşey kapalı vaziyette veya tam yükte farketmeksizin A1 veya M1 viteste frene basılı beklerken 40-50 sn de bir bunu yapıyor. Özellikle sıcak motorda. Zaten sabah soğukken en fazla 5-6 dk soğuk kalıyor onda da ya ben hissetmiyorum ya da yapmıyor. Ama motor ısındımı yapıyor sürekli

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
O zaman kavrama sorunu var kalibrasyonu düzgün olmamış
Bugun opal Ankara da şanzıman yağı, debriyaj hidrolik yağı değişimi ve kalibrasyon yapıldı ama düzelmedi 😞