12.5-13 Lt/100 km LPG inmiyor aşşağı :(

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.99 tl den alıyorum gazı ama bir turlu 25 kurus altına inmedi. lpg taktırdıgım gun 55 kurus. ertesi gaz alımda 17 kurus. ondan onra hep 25 kurus. gecen hafta ayar çektirdim tekrar ama nafile fullemiştim 71 tl ye 270 km. oda 26 kurus yapıyor.

çok horda kullanmıyorum. normalde 20 kurusu görsep eyvallah çekeceğim millet 16-17 derken.

Landi renzo kit. yaklaşık 1 ay + 10 gun
Astra 2004 1.6 Njoy

Son düzenleme:

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
birkaç depo kullanıldıktan sonra sistem uyum sağlaycaktır + aldığınız istasyonun güvenilirliği bu konuda çok önemli çünkü hava basılırsa verimli bi ölçüm elde edemezsiniz.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
35lt gaz ile 270km full şehir içi ve klima felan mı açık?
Bence cok hor kullanıyorsun biraz daha dikkat et ışıklarda yavaş kalkmaya çalış. çok sık vites değiştirme gaza bir anda fazla yüklenme, yumurtayı kırmayacak şekilde yavaş yavaş derler onun gibi dene...
Birde kacıncı depon bu?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35lt gaz ile 270km full şehir içi ve klima felan mı açık?
Bence cok hor kullanıyorsun biraz daha dikkat et ışıklarda yavaş kalkmaya çalış. çok sık vites değiştirme gaza bir anda fazla yüklenme, yumurtayı kırmayacak şekilde yavaş yavaş derler onun gibi dene...
Birde kacıncı depon bu?

Bu 2. fullememdi. arada 30 - 40 tl lik bi kaç kez atmışlıgım var. klima hiç açmadım daha. yokuşlarda biraz gaz verdiğim oluyor ama yakıtı %20 etkileyecek kadar değildir.

Dün Shell den aldım yine fulledim. şimdi daha sakin kullanıma geçeceğim. 80-90-100 en fazla. bakalım ne olacak.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakin kullanın, gaz yakma benzin yakma gibi değildir biraz daha fazla olur oranlar ,% 40 -45 kar sağlar benzine göre, aynı istasyon aynı pompadan aynı miktarda gaz alırsanız net bir ölçüm yapabilirsiniz ancak.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seri kullansa bile değerler çok fazla.Ben son zamanlarda hiç sakin kullanmıyorum ve klima açık olduğu halde sizin değerlerden düşük.Bence ayarlarda sorun olabilir...

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PO ve OPET denedim. şimdi Shell bakıyorum. 70 tl ile millet 400km artı/eksi kullanırken ben 270 km de stop ediyorum. 350 km yi gecmezse doğru servise tekrar.

Gecen sızdırma yok dendi. ayarlar geri çekildi vs ama hiç birşey değişmedi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
biz benzinli kullanıyoruz 1.6 njoy 250 filan yakıyor

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerine baktır. birde gazdayken boşa al. aniden dip gaz ver. geç yiyorsa bobin bozulmuştur. bu 2 si yaktırır.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerine baktır. birde gazdayken boşa al. aniden dip gaz ver. geç yiyorsa bobin bozulmuştur. bu 2 si yaktırır.

Lpg takan usta hiç işe baslamadan bi motoru test etti. ateşlemesi zayıf dedi. ya kelebek boğaz yada bujilerden dedi. baktır sorun olmasın dedi ve lpg yi taktı.

ustama gittim arkadaş olur kendisi. bujilere baktı bişi yok boğaza baktı bişi yok. dedim niye öyle diyo lpg ci usta? diyo her lpg ci cıkabilecek sorunlar için boyle önden problemler atarlar. anlamadım gitti. baska bi ustaya sormak iyi fikir galiba. 2. secenek nasıl olur bilmiyorum. gazdayken boşa alıp dip gaz vermek?