110 dan sonra gelen uğultu sesi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
merhabalar.
astra j 1.6 otomatik lpg aracım 110 km den sonra belli belirsiz uğultu yapıyor.
bu uğultu düşük hızlarda gelmiyor. Radyoyu kapatıp dinleyince ancak anlaşılabiliyor. 1 saniyelik aralıklarla vuu vuu vuu diye bir ses ama çok belirsiz. 120 ve üzeri hızlarda ses aralığı kısalıyor. şanzımanım kulağına kurşun çok sorunsuz. takılma tekleme silkeleme vs. hiç bir sorun yok. ustama danıştığımda şanzımandan olacağını sanmıyorum, tekerlek bilyelerindendir dedi. sizlerinde görüşlerini almak istedim. belki başına gelen vardır.

mesutkt

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Meraba. Bendede buna benzer sorun var ancak sebebini henüz bulamadım. Konu yu açtiginizi görünce yazmak istedim. Aracım Astra G 2002 model. 2600 devirde ve özellikle 3100 devirde vuu vuu vuu diye belirli periyodlarda ses var. Bu devir ve hızda giderken uzun mesafede ciddi anlamda rahatsızlık veriyor. Ustalara henüz goturmedim. Ancak telefonla birine sorduğumda EGR vakfını devre dışı bırakmaktan bahsetti bir başka kişi ise lastiklerden kaynaklanabilir dedi. 7 ay kadar evvel lastiklere rot balans yapılırken yer değişikliği yapıldı, acaba bundan kaynaklanabilir mi diye düşünüyorum?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Meraba. Bendede buna benzer sorun var ancak sebebini henüz bulamadım. Konu yu açtiginizi görünce yazmak istedim. Aracım Astra G 2002 model. 2600 devirde ve özellikle 3100 devirde vuu vuu vuu diye belirli periyodlarda ses var. Bu devir ve hızda giderken uzun mesafede ciddi anlamda rahatsızlık veriyor. Ustalara henüz goturmedim. Ancak telefonla birine sorduğumda EGR vakfını devre dışı bırakmaktan bahsetti bir başka kişi ise lastiklerden kaynaklanabilir dedi. 7 ay kadar evvel lastiklere rot balans yapılırken yer değişikliği yapıldı, acaba bundan kaynaklanabilir mi diye düşünüyorum?

hocam benim araçtan gelen ses motor sesi veya elektronik bir ses değil. yani vurma çarpma takırtu tukurtu sesi değil. mekanik yumuşak bir ses ve çok dikkatli dinleyince duyulabiliyor. yani sizin bahsettiğiniz gibi rahatsız edici değil. EGR ile alakası olabileceğini sanmıyorum. lastik,jant,balans,bilye bozukluğundan kaynaklanan bir ses olma ihtimali mantıklı geliyor bana. diğer bir ihtimal ise şanzımandan kaynaklanıyor olabilir ki bunu düşünmek bile istemiyorum :)

mesutkt

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben de tam olarak surdan veya burdandir diyemiyorum. Net anladığım 3100 devirde iken sabit gazla giderken vuu vuu vuu diye belirli periyodlarda ses gelmesi.

durmus.koprulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir ses bende de vardı 1.6t astra j aracım dün rot balansçıya gidip tekerlekleri çevirttim ön sol porya rulmanı sizlere ömür aldım haftasonu değiştiricem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Benzer bir ses bende de vardı 1.6t astra j aracım dün rot balansçıya gidip tekerlekleri çevirttim ön sol porya rulmanı sizlere ömür aldım haftasonu değiştiricem

aynen benim aracımdan gelen sesin de sol ön tekerlekten geldiğini düşünüyorum.
17 inç mi sizin aracınız?hangi marka aldınız? fiyatı ne kadar?

durmus.koprulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçayı cumartesi taktım gram ses kalmadı marka voe türk malı bir porya daha önce eski aracıma takıp sorunsuz kullanmıştım 250 tl gibi bir rakamı var
651241ca8561c97999c92b7d19352069.jpg

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Parçayı cumartesi taktım gram ses kalmadı marka voe türk malı bir porya daha önce eski aracıma takıp sorunsuz kullanmıştım 250 tl gibi bir rakamı var
651241ca8561c97999c92b7d19352069.jpg

çok teşekkür ederim hocam.
son olarak ne kadar işçilik ücreti ödediniz acaba :)

durmus.koprulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimdeki benim motor indirme hariç tüm araçlarımın bakım onarımını ben yaparım

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Resimdeki benim motor indirme hariç tüm araçlarımın bakım onarımını ben yaparım

oo saygılar o zaman ustam :)
ustam benim ilk mesajlarda bahsettiğim sesin aynısı mı vardı sizde de?
vu vu vu gibi aralıklı bir ses.
yani problemin poryadan olduğu kesin sanırım