110 dan aşağı düşmeyen hararet

Cemtsdmr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam sorununuz büyük ihtimal devirdaimden kaynaklı. bazen devirdaim dıştan yeni bile görünse çarklarında zamanla korozyon vs. olup bozuluyor. Su sistemde dönmediği için tamda sizin tarif ettiğiniz üzere belirli bir süre sonra araçta hararet yükselir. Ustaya söktürüp muhakkak kontrol ettirin.
Abi İnan bana devirdaimide dün söktürüp kontrol ettirdim. Kontrol edilip değiştirilebilecek herşeyi değiştirdim yenisiyle, hiç. Bir şekilde çözülmedi.
Hocam size tavsiyem ustanıza aracın sigortasını kontrol etmesini isteyin. şayet mırın kırın ederse sanayide iyi bir elektrikçiye gidin. bazen sigorta ecuya arıza olarak düşmüyor. sigortaları bir kontrol ettirin. 1.3 multijet doblosu olan bir arkadaşım aynı sizin gibi sorun yaşadı araç en son usta fanı söküp değiştirdi. Yapılamayan şey kalmadı. Sorun sigortadaymış 5 TL ye sigorta değişti araç kendine geldi.
Hocam size tavsiyem ustanıza aracın sigortasını kontrol etmesini isteyin. şayet mırın kırın ederse sanayide iyi bir elektrikçiye gidin. bazen sigorta ecuya arıza olarak düşmüyor. sigortaları bir kontrol ettirin. 1.3 multijet doblosu olan bir arkadaşım aynı sizin gibi sorun yaşadı araç en son usta fanı söküp değiştirdi. Yapılamayan şey kalmadı. Sorun sigortadaymış 5 TL ye sigorta değişti araç kendine geldi.
Sigortada sorun olsa ne gibi Bi sorun çıkarıyor acaba? Bilmediğimden soruyorum. Araç fan açıyo. Acaba fan tammı çalışmıyor nedir? Bi bu kaldı zaten buna baktırmak daha mantıklı. Çok teşekkür ederim umarım sorun ondandır.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Devirdaim kalorifer peteği termostat yada müşir müşir ama motor soğuk iken de azıcık ısınsın hararet aşırı yükselebilir kış ayında 1.3 kolay kolay ısınmaz ama yazın hile zor ısınır ama radyatör kısmi olarak tıkalı olabilir tabi

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Opel Insignia 2.0 160 beygir CDTI yolda giderken birden hararet 130 vurdu aracı durdurdum tak tak ses geldi ve stop etti hararet yüksek motoru kaptım arızası yaktı, stop ettikten sonra suyuna yağına baktık eksik yok kaçırma yok sonra aracı kullanmadan bir ustaya çekiciyle çektik çünkü hararet dussede ilk cakistirmada direk 130 a vuruyor ve tak tak sesleri gelip sonra kendiliğinden stop ediyordu. Yetkili servisten gelen cihaz ile kodları yeniden yüklediler sorun geçti özel servislerdki cihaz yüklemeyi yapamıyor kod atamıyor sakın cihaz ile kod atmadan yazılımı yüklemeden motoru açtirmayin yatak sarması var derlerse hemen motor indirmeyin önce yazılım yemezse sonra egzoz sensörü değişimi p2428 hata koduysa en son motor indirme