11 Haziran 2014 - Boya Koruma (SÜPER)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 11 Haziran 2014 - Boya Koruma (SÜPER)

mrt54 link' Alıntı:
Mücahit Sen Sakın Bu Cila İşine Girme Kardeşim :D
Ayakkabı Boyası Ne ya!!! walll walll

Sallıyorum ya... Aslında söylenmek istenen ; "hiçbir şey olmaz abi, bir şey olursa garantisi benim, bana getir" :D benim araçta da hafif beyazlamalar var :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

mucahitduran link' Alıntı:
Sallıyorum ya... Aslında söylenmek istenen ; "hiçbir şey olmaz abi, bir şey olursa garantisi benim, bana getir" :D benim araçta da hafif beyazlamalar var :)

011zaa 011zaa

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elinize sağlık.Güzel olmuş.Tek başıma hayatta yapamam.Canım sıkılır.Yarıda bırakırım.

Kullandığınız malzemeleri öğrenebilirmiyim ? Bizde geçen sene yapmıştık.Kılcalları kapattık fakat ufak tefek hareler oluşmaya başladı.Hafif bir aşındırıcı ile geçsem yeter diye düşünüyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

hrnaltinsoy link' Alıntı:
Elinize sağlık.Güzel olmuş.Tek başıma hayatta yapamam.Canım sıkılır.Yarıda bırakırım.

Kullandığınız malzemeleri öğrenebilirmiyim ? Bizde geçen sene yapmıştık.Kılcalları kapattık fakat ufak tefek hareler oluşmaya başladı.Hafif bir aşındırıcı ile geçsem yeter diye düşünüyorum.

Madmax nickli üyemiz kullanılan malzemeleri yazacaktır hocam :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

adRe J link' Alıntı:
Maşallah çok güzel olmuş aklıma takıldı bu tür ürünleri uygularken plastik aksamı kağıt bant ile kapatmıyormuyuz yada kapatmanın eksisi artısı nedir ?
Orhan kaliteli bir cilada plastikler için maskelemeye gerek yok. Ucuz ürünlerde plastik aksamda beyazlama olabiliyor ama bizim kullandığımız cila plasitğe sürüldüğünde bile silince plastik matlaşıp orijinal rengine geliyor.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Gerekli Malzemeler:
1. 2 adet 500ml AutoGlym Super Glym Parlak Cila 2x25 TL . Bu cila her kutu ile 2 araca yetiyor.
gSMq5kk.jpg

2. 1 adet AUTOGLYM HD WAX BOYA KORUMA SETİ 158 TL bu ürün ile yaklaşık 10 uygulama yapılabiliyor (Forumdan ozgun88 nickli arkadaştan 120 TL'ye temin edildi)
IvJavex.jpg

3. MEGUİARS EL İLE UYGULAMA PEDİ 4 adet 4x6 TL (wax için)
5Lppe7X.jpg

4. AUTOGLYM SÜPER PARMAK UYGULAMA SÜNGERİ 22 TL
Cilayı daha kolay uygulayabilmek için faydalı istenirse bu ürün yerine yukarıdaki süngerlede cila uygulanabilir. Bu ürün isteğe bağlı istemeyen olursa bildirsin bunun yerine yukarıdaki süngeri alayım.
wgPvzEa.jpg

5. Bİmden mikrofiber bez her araç için 1 paket 4 TL. Bunu herkes kendi temin edebilir. Temizlik reyonunda bulabilirsiniz.
5iOxmvP.jpg

6. Büyük boy yıkama süngeri. Bunu herhangi bir marketten temin edebilirsiniz.
o6YHIFC.png

Toplam maliyet kişi başı 55-60 TL civarında olacak. Malzemelerin çoğunu daha sonraki uygulamalarda kullanabileceğiz. Yaz sonu yine buluşup beraber işlemi tekrarlarız. Uygulamanın kalıcılığı 5-6 ay. Sonbaharda yenilemekte fayda var. Şimdi merak edilenleri ve tavsiyeleri aşağıda tartışabiliriz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa paylaşımlar için teşekkürler, sana da geçmiş olsun Mücahit.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zinarturgut link' Alıntı:
Benimde gözüme takıldı şimdi.

Benim aracın eski sahibi cila yaparken tavandaki siyah taşıma çıtalarınada sürmüş. Beyazlıklar görünüyor. Bu beyazlıkları nasıl yok edebiliriz.

beyaz izler için biraz bastırarak silgi ile silmeyi deneyebilirsiniz eğer fayda etmez ise pril + diş fırçası ile bastırarak deneyebilirsiniz ama önce silgiyi deneyin derim.
eğer bu işlemler fayda etmez ve elinizde kil varsa birde kili deneyin umarım durum çözülür. malesef bu firmaların bazen de kişilerin maske ihmalkarlığından kaynaklanıyor