1 haftadır çalıştıramadım Opel Corsa C

Pikachu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.plusbil.com
yaptım ama heyecandan hızlı okuyup gittim motora falan değil ön kaputun içinde bir delik vardı ona bağladım üşenmem yeniden giderim motora mı sarayım kabloyu?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun uzerınde boyasız metal bı yere sar aku tamamen bos degıl dımı zaten sen oraya sarıp dıger ucuda eksı kutuba sarınca arac bı kendıne gelıcek gostergeler felan

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son durum nedir ?

Pikachu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.plusbil.com
merhaba dün gece uğraşlarıma rağmen çözüm bulamayınca gece ottopot ta servis talebi açtım. sabah opel servisinin telefonuyla uyandım maltepeye arabamı çektirmemi istediler bir hışımla kalktım çektirsem mi çektirmesem mi diye düşünüp 3-4 tanıdığı aradım ve gebze'de götürülebilecek bir yer var mı diye sordum. sadece opel tamirhanesi biryer buldum geldiler aracı bir cihaza bağlayıp çalıştırdılar tamirhaneye götürdük aracı. bu ay muayene de onun bakımları dahil herşeyin masrafı 980 tl tuttu.
salıncaklar
balatalar
diskler
elektrik devrelerimde problem vardı kaçak varmış onlar düzeldi
kontakta problem varmış ondan teyp kapanmıyormuş onu tamir etmişler
kilitlerim çalışmıyordu onları elden geçirmişler
kütük ve kayış mıdır nedir onlardan ses geliyordu onlar değişiyor
sizce nasıl?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın calısmama nedenı ne ımıs pekı,?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Gebze de nerede yaptırıyorsunuz? Bölge de iyi servis yok, bence sadece arızalı olan elektrik ve kilidi yaptırın. Gerisi mecbur İstanbul. Tam parça listesini bilmek gerek fiyat için ama yüksek duruyor.

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gebze de nerede yaptırıyorsunuz? Bölge de iyi servis yok, bence sadece arızalı olan elektrik ve kilidi yaptırın. Gerisi mecbur İstanbul. Tam parça listesini bilmek gerek fiyat için ama yüksek duruyor.

Pikachu'nun yazdığından anlaşılan bakımı yaptırmış.

Bir akü sorunu için aracı çektirmeye değer mi? Elektrik aksamından kaynaklanan bir sorunsa zaten oto elektrikçi sorunu çözerdi. Kaçak vardır, aküden yiyordur, kutup başlarında sorun vardır, şarj dinamosu elektrik üretmiyor ya da yeterince elektrik üretmiyordur. Yakınlarda bir oto elektrikçiyi aracın yanına getirseydin bakar reçeteyi söylerdi.

Benim araçta tamir işi çıkınca hiç tereddütsüz internetten parçaları temin etmeye çalışıyorum. Sonra sorarım tamircime ne kadara yapıyorsun? Zaten cüzi bir rakam söylüyor. Yine tereddütsüz tamircime yaptırıyorum. Özel ve yetkili opel servislerinin yarısının da altına işi halletmiş oluyorum. Arıza lambası yanıyorsa da aracı 10-20 tl.ye makineye bağlatıp sorunu öğreniyorum.

Pikachu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.plusbil.com
Merhaba arkadaşlar,
aracımı bugün teslim aldım opel servisinden.
arızalar ve bakımlarını yaptırdım içim rahat olsun diye maddi anlamda sarsıldım ama yapacak bişey yok artık arabayı öğrenene kadar bu durumlar şart...
bana fatura edilen maddeler ve tutarları:
Ön Fren Diski : 150 TL
Ön Fren Balatası : 80 TL
Ön Salıncak Sağ-Sol : 300 TL
V Kayış Gergi Kütüğü : 150 TL
V Kayışı : 40 TL
Rot Ayarı : 30 TL
Balans Ayarı : 30 TL
Far Ampulü H7 : 10 TL
Far Ampulü H1 : 10 TL
İşçilik : 200 TL
TOPLAM : 1000 TL
Bunların haricinde
Arabamın kilitleri çalışmıyordu tamir oldu
Kontak kapanınca teyp kapanmıyordu tamir oldu(kontak)
Oto elektrikçi çakmağımı tamir edicem diye far hattını kesip çakmağa hat çekmişti ve çakmağım araç kapalı iken bile çalışıyordu, bunu eski haline getirttim çakmak da çalışır durumda.
Arka cam rezistansım çalışır duruma geldi.

Tüm yapılanlardan sonra benim içime sindi bundan sonra belki parçaları kendim temin ederek maliyeti düşürebilirim ama şuan eski arabamın ustası gibi ısındım bu servise nezaman istersen gel çay içersin arabana bakarız dediler telefonla istediğin zaman ne olursa ara dediler ben vefalı müşteriyimdir açıkçası içime sindi temiz oldu. Gittiğim yer yetkili mi bilmiyorum ama sadece opel servisi en azından adamlar işi biliyor. Sizin yorumlarınız nedir arkadaşlar?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba arkadaşlar,
aracımı bugün teslim aldım opel servisinden.
arızalar ve bakımlarını yaptırdım içim rahat olsun diye maddi anlamda sarsıldım ama yapacak bişey yok artık arabayı öğrenene kadar bu durumlar şart...
bana fatura edilen maddeler ve tutarları:
Ön Fren Diski : 150 TL
Ön Fren Balatası : 80 TL
Ön Salıncak Sağ-Sol : 300 TL
V Kayış Gergi Kütüğü : 150 TL
V Kayışı : 40 TL
Rot Ayarı : 30 TL
Balans Ayarı : 30 TL
Far Ampulü H7 : 10 TL
Far Ampulü H1 : 10 TL
İşçilik : 200 TL
TOPLAM : 1000 TL
Bunların haricinde
Arabamın kilitleri çalışmıyordu tamir oldu
Kontak kapanınca teyp kapanmıyordu tamir oldu(kontak)
Oto elektrikçi çakmağımı tamir edicem diye far hattını kesip çakmağa hat çekmişti ve çakmağım araç kapalı iken bile çalışıyordu, bunu eski haline getirttim çakmak da çalışır durumda.
Arka cam rezistansım çalışır duruma geldi.

Tüm yapılanlardan sonra benim içime sindi bundan sonra belki parçaları kendim temin ederek maliyeti düşürebilirim ama şuan eski arabamın ustası gibi ısındım bu servise nezaman istersen gel çay içersin arabana bakarız dediler telefonla istediğin zaman ne olursa ara dediler ben vefalı müşteriyimdir açıkçası içime sindi temiz oldu. Gittiğim yer yetkili mi bilmiyorum ama sadece opel servisi en azından adamlar işi biliyor. Sizin yorumlarınız nedir arkadaşlar?

Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip eylesin.