1 -Direksiyonu toplarken tık sesi. 2 -Aracım çekişi iyi mi?

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sorum olacak arkadaşlar. Ayrı ayrı konu açmak istemedim!

1. SORU

2 gündür dikkatimi çekiyor. Direksiyonu - sadece sola - hafif çevirip tekrar toplarken tık sesi geliyor. sağa çevirince yok. ses sağ tekerin ordan geliyor gibi geldi bana.

Sizce neden olabilir.

NOT : Bu sorunu çözdüm arkadaşlar. Yeni bi VW servisi açılmış buraya. Ustaya sordum.Galiba baskı balata dan sonra takarken lpg kablolarını sağ tekerin dönüş mekanizmasının olduğu yerden ( tam adını bilemedim. ) geçirmişler. Düzelttiler.

2. SORU

Baskı balata bilya yeni yaptırmama rağmen aracım özellikle 3. vitese geçince ve sonrakilerde bastığımda çok bariz bi çekis hissettirmiyor. sanki biri çekiyor arkadan gibi. gaz yemiyor. Yada bana mı öyle geliyor. Aracım LPG li.

Son düzenleme:

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Sorun çözüldü. Cevabı İlk mesajda. Şimdi 2. sorun da :D

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. sorunun sebebi baskı balatayı yan sanayi kullandıysanız yapabilir. ayrıca aracınız bildigim kadarıyla 1.6 motor yani en performanslı motoru astraların. yapmaması lazım benzinde de denediniz mi? problem var mı? eskiye oranla.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata da yan sanayi olacağını sanmıyorum. zaten çok abes bişey değil diğer astralarda denemediğim için öyle geliyor olabilir. :D

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabı 1. soruda olmasın? LPG tesisatı bu süreçte zarar görmüş olabilir. Kontrol ettirmekte fayda var.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu olmazsa yine bi lpg ayarı için gidecem. kontrol ettiririm onları da. ama benzin de de aynı şey oluyor. yani çok bi fark yok zaten aracımda benzinde ve lpg de giderken. hatta lpg de daha atik :)