1 depo 330 km!!!!

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de acemilik de var.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar
egr valfı mı ne var okuyucu falan
öyle bişet işte
motor çalışırken okuyucu varmış egr sanırım
onda bi metal kaynaklanmış onun sayesinde okuyormuş
o olmadan arıza ışığı yanıyormuş
yani orjinal değilmiş
buda yakıtı etkiler mi?*

ben bu işi araştıracam
olmazsa orjinalini yaza takdırırım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu İzmir-İstanbul-Adapazarı-Yalova-İzmir yolculuğu yaptım. Toplam 1270 km. Bu mesafenin yaklaşık 90 km.si İstanbul'da 10 km.si Adapazarı'nda şehir içerisinde yapıldı. Yolculuğun büyük bir kısmı yağış altında geçti, toplamda yaklaşık 92 litre yakıt (95 oktan benzin) kullandım. Yani 100 km de 7,25 lt. Bence 2000 cc.lik bir araç için yağışlı hava şartlarındaki (araçta kış lastikleri takılı+3 kişi yolculuk yaptık) bu tüketim değerleri normal olarak sayılır. Senin aracın farklı ama iki amaç için bu satırları yazıyorum. Birincisi bilgi amacıyla, ikincisi 2.0 Vectra'ların çok yakmadığını belirtmek için.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence gayet makul derecede tüketim.. bu arada 2000 motorun yolda daha az yaktığını gözden kaçırmamak lazım.

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla aracı hep kısa mesafe kullanıyorsun buda yakıt tüketimini arttıran bir faktördür çünkü araç çalışma sıcaklığına gelene kadar çok benzin tüketir sende gideceğin yere vardığında araç daha yeni çalışma sıcaklığına varıyordur birde bu kış aylarını hesaba katarsak bence normal bir de aracında yük ve yolcu durumu nedir. bu da bir faktör. arkadaşlar bir şey daha söylemek isterim hep yakıt tüketimini kilometrede kuruş olarak yazıyorsunuz bu bence yanlış çünkü yakıt fiyatları sürekli değişiyor bence en sağlıklısı 100 km de yaktığı litre cinsidir.bilirsiniz yakıt tüketimini en sağlıklı ölçme yöntemi bir benzin istasyonundan depoyu fulleyip belli bir km sonra aynı benzin istasyonundan tekrar tabanca atana kadar depoyu fulleyip bunu yaptığınız km ye bölmektir bence böylesi daha sağlıklı bir veri olur. eski forumlara bakıyorum da çoğu kişi hep kuruş olarak yazmış o zaman benzinin litresi kaç tl di şimdi kaç tl bunu hesaba katmak lazım.

aynen Arkadaşın dediği gibi kullanım alanında kısa mesafe ve rampa çıkışları tamamıyla benzin yakışını maximum seviyeye çıkartan faktörlerdirbu yüzden yakış oranınız fazla ama yinede bir servise daşın derim yakıt ve jhava filtresi ve bujileri kontrol etsinler.

alekoars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg taktirmadan önce benimkide buna yakin bi değerde yakiyordu. Tahammülüm kalmadi lpg ye geçtim.