1.6 otomatik şanzıman lpg perfomansi ?

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar yeni kasa sport veya cosmo donanım otomatik astra arıyordum araca lpg düşünüyorum aklimdaki ilk marka landirenzo. Siz kullanicilar olarak benzer yakıt performanslarinizi krs hesabı olarak öğrenebilir miyim ? Her türlü tavsiyeye acigim. Teşekkürler

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 otomatik şanzıman lpg perfomansi ?

kimsenin tecrübesi yok mu bu konuda :(

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
kimsenin tecrübesi yok mu bu konuda :(

Ender bir kombinasyon olabilir. :)

Ama illa vardır herhalde 1.6 115 Active Select'inde LPG takılı olan.

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar selamlar yeni kasa sport veya cosmo donanım otomatik astra arıyordum araca lpg düşünüyorum aklimdaki ilk marka landirenzo. Siz kullanicilar olarak benzer yakıt performanslarinizi krs hesabı olarak öğrenebilir miyim ? Her türlü tavsiyeye acigim. Teşekkürler

Bende 2010 otomatik cosmo var ve BRC takılı. Son zamlarla birlikte uzun yol lpg litresi 2.79 dan km'ye 0.230 civarı tüketim var. Landirenzo taktıranlar genellikle yağlamalı sistem nedeni ile tercih ediyorlar ama araştırmalarım sonucu birçok usta yağlamalı sistemin hiçbir işe yaramadığını, para tuzağından başka birşey olmadığını hatta bir süre sonra kurum yaptığını söylediler. O nedenle ben BRC tercih ettim. Taktıralı 10.000km oldu çok şükür şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Almadan önce 1.4 140 hp Turbo ile 1.6 115hp atmosferik motor arasında kararsız kaldım. Turbo motorlarda LPG'nin sübap erime sorunu olduğunu LGP taktırmayı düşünüyorsam atmosferik motor tercih etmem gerektiğini hem internetten hem de yüz yüze görüştüğüm bir çok ustadan duydum. Bu nedenle 1.6 115 hp cosmo aldım.  

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AIRTECH link' Alıntı:
Bende 2010 otomatik cosmo var ve BRC takılı. Son zamlarla birlikte uzun yol lpg litresi 2.79 dan km'ye 0.230 civarı tüketim var. Landirenzo taktıranlar genellikle yağlamalı sistem nedeni ile tercih ediyorlar ama araştırmalarım sonucu birçok usta yağlamalı sistemin hiçbir işe yaramadığını, para tuzağından başka birşey olmadığını hatta bir süre sonra kurum yaptığını söylediler. O nedenle ben BRC tercih ettim. Taktıralı 10.000km oldu çok şükür şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Almadan önce 1.4 140 hp Turbo ile 1.6 115hp atmosferik motor arasında kararsız kaldım. Turbo motorlarda LPG'nin sübap erime sorunu olduğunu LGP taktırmayı düşünüyorsam atmosferik motor tercih etmem gerektiğini hem internetten hem de yüz yüze görüştüğüm bir çok ustadan duydum. Bu nedenle 1.6 115 hp cosmo aldım.  

İşte aradığım cevap :) açıkçası bende landirenzo düşünüyorum tandıgım bi yer bana 1700 lira fiyat verdi az önce. otomatik olması nedeniyle çok çekimser yaklaşıyorum bu araca. çünkü hiç otomatik araçta lpg tecrübem yok. manuelde milyonlarca yorum yapabilirim :)
şehir içi trafikte ortalama tüketiminiz nedir krs bazında

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Ender bir kombinasyon olabilir. :)

Ama illa vardır herhalde 1.6 115 Active Select'inde LPG takılı olan.

bi şanssızlık var ama çözemedim fazla ayrıntıcıyım sanırım :)  032questn

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

bi şanssızlık var ama çözemedim fazla ayrıntıcıyım sanırım :)  032questn

Ayrıntıcı olmak iyidir, ben arabayı alırken hiçbir ayrıntısına dikkat etmedim. ֜ç farklı yerden patladı bana. (:)

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Ayrıntıcı olmak iyidir, ben arabayı alırken hiçbir ayrıntısına dikkat etmedim. Üç farklı yerden patladı bana. (:)

kusura bakmayın sizi de isyan ettirdim sorularımla. aşırı ayrıntıcı biriyim kafamda herşey olabildiğince netleşmeden hareket edemiyorum. ama bu aracı alamazsam kesinlikle manuele dönüyorum :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

kusura bakmayın sizi de isyan ettirdim sorularımla. aşırı ayrıntıcı biriyim kafamda herşey olabildiğince netleşmeden hareket edemiyorum. ama bu aracı alamazsam kesinlikle manuele dönüyorum :)

Valla ben hiç dertlenmem bilgi paylaşımında, sonuçta bildiklerimizi paylaşıp birbirimizden öğrenmek için buradayız. Bende Corsa alacak olsam herhalde on bin tane soru size sorarım, mühim olan tecrübelerden faydalanmak. (:)

Ve dediğim gibi ayrıntılara eğilmek iyidir, kısa süre kafa yorarak sıkıntı çekmek uzun süre o sıkıntıyla karşılaşıp boğuşmaktan iyidir. :)

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte aradığım cevap :) açıkçası bende landirenzo düşünüyorum tandıgım bi yer bana 1700 lira fiyat verdi az önce. otomatik olması nedeniyle çok çekimser yaklaşıyorum bu araca. çünkü hiç otomatik araçta lpg tecrübem yok. manuelde milyonlarca yorum yapabilirim :)
şehir içi trafikte ortalama tüketiminiz nedir krs bazında
otm vites landirenzo yağlamalı sistemde litresini  2,96 dan aldım ve 0,30 kr yakdı kmde aynı şekilde 1,6 115hp