1.6 Edition 115 hp I.Yıl Bakımı

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracımı servise soktum. Km olarak 10000 de olmamıza rağmen yıl olarak servise gitmemiz gerekiyordu. Servistekilerin çoğunu tanımamdan ötürü baya bir güzel geçti gün. Servis 398 ₺ tuttu. Saat 12:30 da teslim ettim servis 4 de bitti temizlikten sonra 19:00 da aracımı alıp çıktım. 3 ay erteleme 7 taksite iş bitti (memur işi) [img=800x600]http://img.tapatalk.com/d/13/10/12/jesy9ega.jpg[/img]

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: 1.6 Edition 115 hp I.Yıl Bakımı

arkadaşlar bende opel karalar (elazığ) servisinde 390 lira olan bakımı 325 liraya yaptırdım yıllık bakımı bir hafta olmadı yaptırdım. benim arabamda 9500 km de ayrıca bunlara binaen kaliper sesi orta konsolun ses yapmaması için sıkıştırma yapıldı. yine 100 km hızdan sonra içeri gelen rüzgar sesi için kelebek camın yanında bulunun havalandırmalara iyileştirme yapıldı. Kemer tokalarından gelen ses giderildi. müşteri memnuniyeti açısından bir sorun yaşamadım. bu arada aracım 115 bg edition benzinli

Ekli dosyalar

• IMG_20131011_225615-1.jpg
    IMG_20131011_225615-1.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 123

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun bakımınız  , bir sorum olucak karter tapası diye bir madde var faturada . bilen varmı acaba nedir ?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor yağı değiştirildiğinde karter in altındaki tıpa açılarak yağ boşaltımı yapılır. Sonra yeni yağ üstten eklenir. Eski tapa da yenisiyle değiştirilir.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 hafta içinde benim de yaptırmam gerekiyor. Yalnız bu bakım fiyatları niye değişiyor anlamıyorum. Buradaki yetkili servis 470 TL diyor bakıma. Fazladan birşey mi yapıyorlar sanki...

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sarf malzeme kullandırtmayın mesela cam suyu veya carbon cleaning gibi şeyler! Sadece yağ filtreler değilsin yeter!

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de bugün Ankara Opan'da yaptırdım. Resmen bile bile kazık yedim.

Adamlar 5 Lt Mobil 1 yağ koymuşlar, litresi 30 TL'den 150 TL !!! Ayrıca bu yağı faturada * ile de işaretlemişler ve altta açıklama bölümünde '* ile işaretlenenler GM malzemesi değildir, müşteriye konulmadan önce bilgi verilmiştir vb.' şeyler yazmışlar. Sinirlendim birincisi bana sormadınız, ikincisi niye böyle bir açıklama gereği duydunuz şimdi yağ ile ilgili bir sıkıntı olsa garanti dışı mı bırakacaksınız? dedim. Tatmin edici bir açıklama yapamadılar.

Ayrıca atık yağ bedeli yazmışlar, böyle bir uygulamaya ne Ford'da ne de Honda'da rastlamadığımı serviste açığa çıkan atık yağın bertarafının kendi sorumluluklarında olduğunu söyledim. Buna da; devlet o şekilde istiyor gibi saçma bir açıklama yaptılar.

540 TL fiyat verdiler bakımı yaptırmadan, indirim isteyince 493 TL fatura çıkarmışlar.

Büyük konuşmak istemiyorum ama Bir daha yetkili servise hayatta bakım için gitmeyi düşünmüyorum ve hakkımı helal etmiyorum..

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Motor yağı değiştirildiğinde karter in altındaki tıpa açılarak yağ boşaltımı yapılır. Sonra yeni yağ üstten eklenir. Eski tapa da yenisiyle değiştirilir.
yavuz sorsaydın kardeşim bu tapayı nıye deyıştırıyorsunuz  dıye  hep kazık hep kazık battle_Teroriste bıde faturada ıkı sefer  yağ yazmışlar bı 1 lıtre bı de 4 lıtre onu anlayamadım

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ah kardeşim ne diyeyim? Adamlara 50 defa sorsam cevap alamıyacağımı biliyorum. Burası konya özkaymak. Çok değerli servis elemanları var insaniyetlerine gram lafım yok ama işte servis işçilikleri satış ve pazarlama politikaları bir tuhaf. Bekleme salonu bile bir ayrı rezalet.

Sorsam bu neden böyle diye yeminle kimsenin vereceği bir cevap yoktur. Kimi kime şikayet edecez. Opel Türkiye de müşteri memnuniyetine bakılacak olsa beş kuruşluk adamlar değil.

Sonuçta bu arabayı aldım 2 sene garantisi var seneye ekime kadar eyvallah ondan sonra başımızın çaresine bakacağız olmadı alacam bir tane adam akıllı servisi olan bir araç örneğin mercedes bir daha uğraşmıyacam bunlarla..