1.6 Dizel 136 hp motor için Termostat?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. Aracım aslında astra ile bu tip aynı motoru kullanan Zafira Tourer. Ne yazık ki çok yüksek ihtimalle termostat arızalı. Hararet şehir içi 70-80 ancak oluyor bu da yakıtı arttırıyor. 90 dereceyi ancak aracı stop edip biraz bekledikten sonra görebiliyorum.

Termostat alacağım ancak bu motorları neredeyse kimse bilmiyor çok fazla buralarda. Parça bulunduğum yerdeki yetkili serviste dahi yok.

İnternette ki her zaman satış yaptığım yerden de şase nosuna göre sorgulattığımda komple termostat olarak 1150 tl lik bir parça çıkıyor. Acaba bu motorlarda termostat değiştiren kimse var mı forumda?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sanırım çok fazla termostat değişimi yapan yok bu motorlar için. Buradaki servise sordum parça yok, zaten bu motorlarla ilgili tecrübeli personel de yok. Termostat elime ulaştı. Yarın bir opelin en tecrübeli özel servisine getireceğim. İşçilik ücretini sorarken ustanın termostat bu araçlarda nerede sorusuna "dudak bükerek" ulaşılması zor bir yerde olduğunu gösterdi aslında. İnşallah yolunda gider ve sorunum çözülür. Hareret ibresindendekü dalgalanma 90 ı geçmese bile hayli sinirlerimi bozuyor.

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Sanırım çok fazla termostat değişimi yapan yok bu motorlar için. Buradaki servise sordum parça yok, zaten bu motorlarla ilgili tecrübeli personel de yok. Termostat elime ulaştı. Yarın bir opelin en tecrübeli özel servisine getireceğim. İşçilik ücretini sorarken ustanın termostat bu araçlarda nerede sorusuna "dudak bükerek" ulaşılması zor bir yerde olduğunu gösterdi aslında. İnşallah yolunda gider ve sorunum çözülür. Hareret ibresindendekü dalgalanma 90 ı geçmese bile hayli sinirlerimi bozuyor.
Hocam sorununuz çözüldü mü? Merak ettim.