1.6 CdTi Sport ilk izlenimlerim farklar ve i30 kapışmam :D

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar plakaydı ruhsattı derken arabamla daha bu akşam trafiğe çıktım 66 km yaptım kontağı ilk açtığımda değerler 14.4 lt iken şu an 11.4'te. Arabada eski arabama göre farklılıklar var özellikle arabadaki konfor çok daha güzel eskisi gibi çukurları tümsekleri hissetirmiyor lastiklerin continental 225/50 ye yukseltilmiş olması  ile mi alakalıdır bilmiyorum, arka diskler çapta 1 cm ye yakın büyümüş o eski kilitleri açıp kapatırken çıkan takırtı sesi yerine daha tok ve sessiz bir yapı almış direksiyon eskisine göre biraz daha yumuşak frende gene o malum boşluk var :D Motor  benzinli bir araç kadar sarsıntısız ve sessiz. Bluetooth ise harika telefon çaldığında gürültü olamaması için fanların bile hızını düşürüyor. Teybimiz cd400 e göre biraz daha güzel çıkış veriyor. Geri görüş kamerasında sınır çizgilerinin olmaması kötü olmuş. Ve o çaldıkları derilerden arta kalan plastik vites topuzumuz ve muşamba kılıklı çakma deri vites körüğümüz. Hele sanroof un anahtardan kapatılabilmesine bayıldım :D (kia ceedlerde anahtardan cam ve tavan kapama yok :D) vites geçişleri daha yumuşak 1. vites kalkış için ideal 2. toparlıyor 3 te ise kopuyor 1.4 te hisetmediğim ivmeyi veriyor. Ve yine başımın belası 3. vites :( 6 ilerilerle aram hep kötü olacak sanırım. 5 ileri el alışkanlığımıdır nedir 3. vitese 5 viteslideki gibi takmaya çalışınca geçmiyor bi yere takılıyor gibi oluyor 2 den 3'e hafif sağlı geçirmek gerekiyor agrasif sürüşte sıkıntı oluyor.

Bu akşam ışıklarda bir i30 gaza geldi beni tahrik etmeye çalıştı ve başardı. i30un özellikleirni bilmiyorum yanyana başladığımız kalkış bir süre sonra 1 araç 3. vitesten sonra 2-3 araç boyu 5 te zaten baya bi gerideydi ve arabanın motoru bu kadar tazeyken bunu yapabilmesine bayıldım 10binlerde neler olur tahmin edemiyorum. Ne yalan söyliyeyim egomu resmen tatmin etmiş hissettim :D. Sıra Kia ceed otomatik 128 beygir sahibi sevgili abimle kapışmakta 1.3 te bana tır boyu fark atmıştı :D

Bu sefer bu araba tam kıvamında olmuş verdiğim para vites topuzu ve vites körüğü hariç helal olsun. şimdiye kadar sürdüğüm en güzel astra :D

Saygılar darısı başınıza.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 CdTi Sport ilk izlenimlerim farklar ve i30 kapışmam :D

ևok güzel özetlemişsiniz.  greatt
Bende Odak buluşmasında test ettiğim kadarıyla çok başarılı bulmuştum.
֖zellikle direksiyon ve debriyaj pedalının daha yumuşak olması ve vites geçişlerini benim 1.4T'ya göre daha rahat yapmam çok hoşuma gitmişti.  :)

Ayrıca kapışma demişken bende bugün ışıklarda bir Renault Fluence ile yan yana geldim. ֖nümüzde de baya uzun ve boş bir düzlük oluğu için Fluence'ın şoförü kapışmaya baya istekliydi. Tam kalkalım mı kalkmayalım mı derken ışık yeşile döndü ve benim boşluğumla Fluence bir saniye erken kalktı. İşin ilginç yanı 1. viteste adam yarım boy önde gitti, 2. vitesin sonunda farkı kapatabildim ve anca 3. viteste farkı açmaya başladım. 3. vitesten sonra olay bitmiş bile olsa bende 1. ve 2. vitesler gerçekten hayal kırıklığı yarattı.  :(
Ben ikinci viteste rahatlıkla ayırırım diyordum ama Fluence 3. vitese kadar önde gitti.  019cryy

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkesin izlenimleri aynı bu araçta.

1)Direksiyonu eski astralara göre bariz yumuşak

2)Motor çok sessiz

3)Düşük beygirli dizellerin aksine 2. viteste değil 3. viteste çok aktif

4)Yakıt seviyesi beklenilenin üstünde

hayırlı olsun aracın vites kötüğü fotolarını bekliyoruz :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Anlatımınız çok güzel olmuş :) araba yeni olduğundan çok kıyamamışsınızdır da. Buna rağmen i30 zortingen olmuş :)

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın hayırlı olsun ağzımın suyu aktı 1,6 almamak için kendimi zor tutuyorum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun aracınız  bravoo bravoo bravoo Bazen şirket araçları kullanıyorum 1.5 90HP dizel motorlar bile ilk kalkışları iyi olmasa bile ara hızlanmalarda gayet iyiler. Eminim ki 1.6 CDTI 136HP lik makine canavar gibidir :)

Zamanla yakıt tüketimi düşecektir.

cgr_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Yakit kapisma yakiti olmus. Tekrar hayirli oksun ozellikle yakit tuketimi konusunda paylasimlarinizi beklemekteyim...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla süper bir seçim olmuş, okurken bile gaza geldim. (:)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

valla doğan abi sana katılıyorum aracı hemen satıp 1.6 cdti alasım geldi :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bluetooth ile telefon bagliyken arama gelince fani kismasina bende cok hastayim