1.6 cdti 136hp tüketim

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 cdti 136hp tüketim

tameer link' Alıntı:
Valla benim yol bilgisayarı aldığım günden beri menzilde 700 km geçmedi. Antalya da şehir içi 650 km gidiyor. yakıtım shell nitro dizel. araç 1.6 cdti 136 hb kasa. sizce normal mi ?
Merhaba arkadaşlar yeni yıldız güzel olur inşallah. Benim araç 1.6 benzinli atmosferik, shell dışında hiç yakıt almadım neredeyse yani diğer firmaların yakıtların bilemem, önceleri 95 oktan olanı kullanıyordum araç gidiyor problemsiz, deneme amaçlı nitro doldurdum deposu. Pompadaki arkadas cok karsi çıktı, sen bunu uzun yol içinmi alıyorsun yok şehir içi dedim baya bi konuştuk, Pompadaki arkadasin açıklaması, abi bu yakıt ince, motoru güzel temizliyor uzun yolda 95 e görede ekonomik, araç daha performanslı ama şehir içi çok yakar bunu alma seklindeydi. Benim deneyimlerim, aracın performansı öteki yakıt göre çok daha güzel daha seri devirleniyor, tabir yerindeyse motor şiir gibi çalışıyor ve 95 e göre çok çok sessiz ama gerçekten çok yakıyor şehir içi bir depoda yapılan yolda 40 kmye kadar az gidiyordu. şuan Aracım tüplü ama depoda hala nitro var. Nitro performans odaklı bi yakıt katkılı  diğer dizeli deneyin normal olanı yaptığınız yol artacaktır

CLIORS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu da benim aracın tüketim videosu

astra 1.6 cdti tuketim

CLIORS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5.5 lt ortalama 3/4 depodan biraz daha az harcayıp 700 km. Şehir içi ve dışı karışık veri.

tameer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opet ve bp den mazot aldım daha önce. onlar da şehir içinde partikül filtresi yaptırıyor. servis shell nitro önerdi. O da dediğiniz gibi kafadan 40-50 km şehir içi fazla yakıyor. 1000 km ortalama tüketimim 7,5 lt.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tameer link' Alıntı:
opet ve bp den mazot aldım daha önce. onlar da şehir içinde partikül filtresi yaptırıyor. servis shell nitro önerdi. O da dediğiniz gibi kafadan 40-50 km şehir içi fazla yakıyor. 1000 km ortalama tüketimim 7,5 lt.

Aynı durumu paylaşıyoruz .  yol bilgisayarında 6 lı rakamları görmek istiyorum :))))

enzumin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar herkese iyi geceler
ilk depo yakıtı bitirdim  :-[ ve hemen sizlerle paylaşmak istiyorum aracımı bayiden teslim aldığımda 210 liralık yakıtla depo dolmuştu az önce yakıt düşük uyarısını aldım ve tekrar depoyu doldurdum 180 liraya doldu ve tam 711 km mesafe yapmışım yani yaklaşık  02.53 gibi bir rakam çıktı.
Bu km nin tamamını şehir içinde kullandım bilen arkadaşlar için yazıyorum ankara çankaya bölgesinde kullandım, genelde hep yokuş iniş çıkış ve yoğun trafikte ayrıca havalar malum çok soğuk. Ama rakam gayet iyi bence  :) bu rakamlara rodaj süresi falan eklenince sanırım biraz daha düşecektir.

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enzumin link' Alıntı:
Arkadaşlar herkese iyi geceler
ilk depo yakıtı bitirdim  :-[ ve hemen sizlerle paylaşmak istiyorum aracımı bayiden teslim aldığımda 210 liralık yakıtla depo dolmuştu az önce yakıt düşük uyarısını aldım ve tekrar depoyu doldurdum 180 liraya doldu ve tam 711 km mesafe yapmışım yani yaklaşık  02.53 gibi bir rakam çıktı.
Bu km nin tamamını şehir içinde kullandım bilen arkadaşlar için yazıyorum ankara çankaya bölgesinde kullandım, genelde hep yokuş iniş çıkış ve yoğun trafikte ayrıca havalar malum çok soğuk. Ama rakam gayet iyi bence  :) bu rakamlara rodaj süresi falan eklenince sanırım biraz daha düşecektir.
Aracın kullanıldığı güzergah ve trafik çok önemli, ben 9200 km'deyim, henüz 1 depo ile şehir içi 800 km üstü menzil görmedim.

enzumin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

detay link' Alıntı:
Aracın kullanıldığı güzergah ve trafik çok önemli, ben 9200 km'deyim, henüz 1 depo ile şehir içi 800 km üstü menzil görmedim.
haklısınız güzergah çok önemli bir faktör şuan yol bilgisayarı 864 km gösteriyor ama tabiki bu ölçü değil yinede bu kilometreleri şehir içi yoğun trafikte ve sürekli yokuşlu yollarda gitmek bana gayet iyi gibi geldi