1.6 cdti 136hp tüketim

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 cdti 136hp tüketim

Abi test araçlarında millet malum araçların canına okuyor, 9.5 az bile sayılabilir aracın harcanış (?) şekline göre.

Eğer tork bandını iyi kullanır 140 lık gibi geniş bir alanda güç beklemezsen 140 lıktan esnek olacaktır zira sadece 4 beygir zayıf ama tam 120Nm daha yüksek torka sahip, aracı test esnasında ekonomi odaklı kullanıp ortalama 2.9 litre ile 80-90km lik ş.dışı yolu bitiren tanıdıklarım var mesela benimde..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar. bende halil abi gibi uzun bir zamandan sonra geri dönenlerdenim? ama bu sefer 1.6 dizel 136 beygir sport  beyaz aracımla döndüm. daha bugun aldım aracı. şu an 70 km de . halil abi sanırım bu konuda seni en iyi aydınlatabileceklerden biriyim. daha 70 km icin ortalama yakıt tuketiminden bahsetmek yanlış olur ama şu an 8.0 gözüküyor.  zaman icinde daha dogru sonuclar elde ederim. ama dizelin performansı beni oldukca tatmin etti acıkcası. ben yakıt ekonomisi acısından kesinlikle dizel ve bu motoru tek gecerim. 1.4 140 hp lik aracımla şehir ici 10 -12 lt yaktıgımı duşunurseniz dizelde 8.0 ı performansla elde ettigimi anlarsınız sanırım . yine detaylı bilgiler veririm buradan. bu arada eski yüzleri görmek güzel. herkese selamlar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoşgeldin Metin sen de  greatt

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra 1.4T 1.3 kullanmış ve 1.6 cdti kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim Opelin şimdiye kadar yapmış olduğu en iyi icat bu motor. 1.4 te 9 lt den aşağı inememiştim 1.3 5,8 de sabitlenmişti şu anki aracım ise 1980km de gaza çoğu zaman yüklendiğim halde 6,7lt yakıyor şu bahse konu değerlerin yakalanabileceğine çok inanmıyorum 6lt ye kadar inecektir ama sorun şu ki elinizde bir güç var sizi illaki tahrik ediyor ve araç o zaman yakıyor işte bazı durumlarda anlık tuketimde 21-22lt yi gördüğüm oldu :D 100km sabit hızda CC açıkken ortalama eğimli yokuşları 5-5,5 lt ile çıkıyor. ama yakıt tüketimi olarak 1.3 ün üstüne tanımıyorum. i30 - lancia delta - citroen ds4 hiç zorlanmadan geçtim hele birde arkadan gelen araba selektör yaptımı basıyon gaza en keyiflisi bu 1.3 te sağa sinyal vermek zorunda kalıyordum :D Tabiki imkanlar şartlar müsaitse hiç düşünülmeden alınacak bir araç bu arada arkadaşımın dediği gibi 2015 te kasa üretime girecek ama 2016 dan önce gelmez yeni araba.

WirLebenAutos1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
Astra 1.4T 1.3 kullanmış ve 1.6 cdti kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim Opelin şimdiye kadar yapmış olduğu en iyi icat bu motor. 1.4 te 9 lt den aşağı inememiştim 1.3 5,8 de sabitlenmişti şu anki aracım ise 1980km de gaza çoğu zaman yüklendiğim halde 6,7lt yakıyor şu bahse konu değerlerin yakalanabileceğine çok inanmıyorum 6lt ye kadar inecektir ama sorun şu ki elinizde bir güç var sizi illaki tahrik ediyor ve araç o zaman yakıyor işte bazı durumlarda anlık tuketimde 21-22lt yi gördüğüm oldu :D 100km sabit hızda CC açıkken ortalama eğimli yokuşları 5-5,5 lt ile çıkıyor. ama yakıt tüketimi olarak 1.3 ün üstüne tanımıyorum. i30 - lancia delta - citroen ds4 hiç zorlanmadan geçtim hele birde arkadan gelen araba selektör yaptımı basıyon gaza en keyiflisi bu 1.3 te sağa sinyal vermek zorunda kalıyordum :D Tabiki imkanlar şartlar müsaitse hiç düşünülmeden alınacak bir araç bu arada arkadaşımın dediği gibi 2015 te kasa üretime girecek ama 2016 dan önce gelmez yeni araba.
Benim aracımda 400 km de.Hep sıkışık trafikte şehir içi kullanıldı.İlk defa şehir dışı uzun yol yapacağım.Araba hız sabitlemede kaç km hız/devirde en az yakıt tüketiyor?

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
aracı bugün ben de kullandım.  kesinlikle sessiz bir motora sahip, ancak 136hp benim beklediğim gibi değildi. kesinlikle kötü demiyorum ancak ara hızlanmaları 140lık gibi değildi. az da olsa ben dizelim diyordu. ancak bunu sorun etmiyorum. amacım aracın yılını yükseltip, afl aşkına cosmoya yükseltmek. bununla beraber dizel ekonomisini yaşamak. kafamı kurcalayan konu ş.içi tüketim beklentilerimi karşılar mı? test ettiğim araçta ortalama 5.8 görünüyordu ama forumda ve başka yerlerde okuduğum yorumlarda test araçlarına 9 - 9.5 gibi ortalamadan bahsediliyordu. test aracı olduğu için gaza yüklenilmiştir elbet ama gene de 9 -9.5 gibi değerler yüksek değil mi?

selam abi, 9. 9,5 mu? bizm test aracında 13lt. gösteriyordu. en başta dediğim gibi bu motor ş.içi 6' dan aşağı düşmez ortalama 6,5 sakin kullanımda.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
selam abi, 9. 9,5 mu? bizm test aracında 13lt. gösteriyordu. en başta dediğim gibi bu motor ş.içi 6' dan aşağı düşmez ortalama 6,5 sakin kullanımda.
aynen katılıyorum  :D 6,6 dan aşağı bir türlü inmiyo ne iş anlamadım :D

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aldım zaten artık ne yakarsa bahtımıza :D