1,6 Astra F'den 2.0Dti Vectra B'ye geçiş???

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.. Direk konuya dalıyorum. Benzin fiyatları malum. Artık benzin alırken kara kara düşünüyoruz. 10 senedir kullandığımız 140,000km deki Astramız benzini içiyor. Aslında o içmiyor standart bir 1,6 kadar yakıyor ama benzin pahalı olduğu için bize çok yakıyor gibi geliyor. 100km de şehir içi sakin kullanımda 9 litre civarı yakıyor. Şeihirler arasıda 7,5 litre civarı. Şimdi düşündük taşındık acaba lpg mi taksak dedik. Sonra yok kapalı otoparka girilmiyor. Yok araba sorun çıkartıyor gibi yorumları duyduktan sonra açıkcası arabamızıda tehlikeye atmak istemediğimizden taktırmadık. Hoş ilk düşündüğümüzde taktırsak çoktan parasını çıkarıp kar bile etmiştik ama olmadı. En son aklıma gelen fikir dizel bir araba almak. Bütçeyi şimdilik çok zorlamayı düşünmüyoruz maksimum 15-16bin TL civarına öyle astra gibi kalıcıda değil bir iki senelik geçici bir araba alsak diye düşündük. Piyasayı biraz inceledim o paralara bir sürü accent symbol albea vs. var arabalara bakıyorum açıkçası astradan sonra onlara araba diye binilmez. Neyse fazla uzattım gözüme 2000-2001 model vectra 2.0Dti lar takıldı. Şimdi bilenlere kullananlara soruyorum. Yakıtı nasıldır kronik problemleri var mıdır? Masraf açar mı parçası bulunur mu? Performans artk okadar önemli değil aile arabası alıyoruz sonuçta ralliye katılmayacağız :D

vectra harici birde carisma primera tarzı araçlar var onlar hakkında fikirlerinizide bekliyorum.

Teşekkürler.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 DTI 100 HP . yok abi kalsın. kamyon gibi ses ,stock halde performansta yok.Tork iyi ama değmez. 2.0 dan hiç olmazsa bi 120 hp falan çıkması lazımdı.Vectra B güzel araç ama ben olsam ekonomi için 2.0 DTI almam.2.0 DTI'nında ben ekonomik olcağını pek sanmıyorum.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performansın ikinci hatta 5. planda olduğunu yazmıştım. Şu anda kullandığımız araç zaten x16xel 100hp 148Nm astra. Motor sesi beni hiç etkilemez. Sürekli 1,3 doblo kullanıyorum ve motor sesinden hiç rahatsız olmadım bu ne traktör gibi düşüncesi beynimin bi köşesinden bile geçmedi. Ön planda olan yakıt tasarrufu konfor kalite ve güven hissi. 1,5Crdi accent de almak var ama uçan teneke neredeyse hurda plastiklerden yapılmış konsol karton kalınlığında kapılar vs. bana göre değil. Bakalım kullananlar ne diyecek.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 dti ekonomiktir. 100 km de 6.5 lt yi aşmaz.. 20 kuruşu bulmaz. bu da sızın aracınıza gore 33% tasarruf demek. ama vergılerı de unutmayın. artacak.

unutma bırde vectra yı 2 sene sonra satarken zorlanabılırsın ama accent çabuk el değiştirir. burası turkıye

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performansın ikinci hatta 5. planda olduğunu yazmıştım. Şu anda kullandığımız araç zaten x16xel 100hp 148Nm astra. Motor sesi beni hiç etkilemez. Sürekli 1,3 doblo kullanıyorum ve motor sesinden hiç rahatsız olmadım bu ne traktör gibi düşüncesi beynimin bi köşesinden bile geçmedi. Ön planda olan yakıt tasarrufu konfor kalite ve güven hissi. 1,5Crdi accent de almak var ama uçan teneke neredeyse hurda plastiklerden yapılmış konsol karton kalınlığında kapılar vs. bana göre değil. Bakalım kullananlar ne diyecek.

Ekonomi için daha Yeni teknoloji Common Rail motor tercih et derim.Bagaj falan problem olmayacaksa aynı paraya CORSA C 1.3 CDTI var.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekonomi için daha Yeni teknoloji Common Rail motor tercih et derim.Bagaj falan problem olmayacaksa aynı paraya CORSA C 1.3 CDTI var.

Evet bak onu yazmayı unutmuşum. Babamın hb arabalara alerjisi var büyük bagaj istiyor. Ağzından bitane daha doblo mu alsak lafı çıkıyordu ki ben sözünü kestim konuyu değiştirdim :D Bırak corsa C yi astra H hb ye bile yok bagajı küçük demişti :D

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bursa'dan White Veccy(Ahmet Abi) kullanıyor 2.0 DTI. O'ndan detaylı bilgi alabilirsin.. :) Ben binmiştim bir kaç kere,gidişi gayet iyiydi Ahmet abinin sürüşüyle.. :D

ufuk 1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 dti ekonomiktir. 100 km de 6.5 lt yi aşmaz.. 20 kuruşu bulmaz. bu da sızın aracınıza gore 33% tasarruf demek. ama vergılerı de unutmayın. artacak.

unutma bırde vectra yı 2 sene sonra satarken zorlanabılırsın ama accent çabuk el değiştirir. burası turkıye

Evet ikinci elde accent hemen satılır ama arabayı satmak için almıyoruzya bir şekilde öyle yada böyle satılır istedikten sonra. Eğer 6,5 litre yakıyorsa gerçekten iyiymiş. Vergi olayına gelincede tam olarak bilmiyorum arada ne kadar fark var astraya 100 lira civarı birşey ödedik ilk taksit. Birde bu 2,0 vectralarda bir alt dilimden ödeme olayları filan vardı bilmiyorum gerçi ama açıklayacak olanlar çıkar herhalde :D

Bursa'dan White Veccy(Ahmet Abi) kullanıyor 2.0 DTI. O'ndan detaylı bilgi alabilirsin.. :) Ben binmiştim bir kaç kere,gidişi gayet iyiydi Ahmet abinin sürüşüyle.. :D

Gidişi okadar önemli değil ama birşekilde iyileştirilir o çok ihtiyaç olursada. Zaten ekonomi için istiyoruz performans varsa yakıt çoktur :D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 5 yıldır kullanıyorum gayet güzel bir araç performansda öyle söylendiği gibi değil gayet tatmimkardır motor sesi biraz yüksek dogru ama söförü rahatsız etmiyor vectraların izolasyonu gayet iyi buarada bende araç satıyırum bilginize kolay gelsin

http://www.sahibinden.com/fiyati_dusurdum_bu_kadar_temizi_yok-35WQQaXQQ19239039WQQpXQQdisplayitem

Peki yakıtı hakkında bilgi verebilir misiniz? Hayırlı satışlar bu arada