1.6 115Hp Silkeleme Problemi

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;

Aracım 2012 Makyajsız kasa 1.6 115 beygir HB ve 16.000Km'de. Aracı yaklaşık 1 ay önce 15.000km'de satın aldım. Aracı aldığımdan beri özellikle vites yükseltirken ayağımı debriyajdan çektiğimde bazen hafif  silkeleme yapıyor. İlk başlarda debriyaj seviyesinin yukarıda olmasından ve henüz alışamadığımdan olduğunu düşünmüştüm ama dün vites değiştirmeksizin 4. ve 5. viteste gazdan ayağımı çektiğimde de yaptığını fark ettim. Benzer durumu yaşayanlar yada çözümü ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim. Bu haftasonu toplamda 1.000km şehirdışı yol yapacağım. Yolda sorun çıkaracağını sanmıyorum ama endişelenmiyorda değilim.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115Hp Silkeleme Problemi

Neden kaynaklandığına dair bir fikrim yok ama sorunu çözmeden yola çıkmasanız iyi olur diye düşünüyorum.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamkan link' Alıntı:
Neden kaynaklandığına dair bir fikrim yok ama sorunu çözmeden yola çıkmasanız iyi olur diye düşünüyorum.

Bu yolculuğu aracı test etmek için yapıyoruz birazda uzun süredir konuşuyorduk bir haftasonu Karabük & Safranbolu yapmayı, hem gezeriz hem de aracı test ederiz diye düşünmüştük. Çok sert bir silkeleme değil ama dediğiniz gibi temkinli olmak gerekli.

Cuma sabahı yola çıkacağım ozamana kadar forumdan arkadaşların fikrini bir alayım olmadı şirket aracı ile giderim.

Uyarınız için teşekkürler.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ;

Aracım 2012 Makyajsız kasa 1.6 115 beygir HB ve 16.000Km'de. Aracı yaklaşık 1 ay önce 15.000km'de satın aldım. Aracı aldığımdan beri özellikle vites yükseltirken ayağımı debriyajdan çektiğimde bazen hafif  silkeleme yapıyor. İlk başlarda debriyaj seviyesinin yukarıda olmasından ve henüz alışamadığımdan olduğunu düşünmüştüm ama dün vites değiştirmeksizin 4. ve 5. viteste gazdan ayağımı çektiğimde de yaptığını fark ettim. Benzer durumu yaşayanlar yada çözümü ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim. Bu haftasonu toplamda 1.000km şehirdışı yol yapacağım. Yolda sorun çıkaracağını sanmıyorum ama endişelenmiyorda değilim.
ozdemır tup takılımı sende belkı ondan olabılır dıye dusunyorum ama sende tup yoktu galıba  valla şimdi merak ettım bugun servıse mutlaka gıt ve onarla test suruşune cık merak ettım şimdi :(

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acaba vıtes değışimi sırasında gaz ve debrıyajı ıyı ayarlayamama gıbı olabılırmı acaba

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Bu yolculuğu aracı test etmek için yapıyoruz birazda uzun süredir konuşuyorduk bir haftasonu Karabük & Safranbolu yapmayı, hem gezeriz hem de aracı test ederiz diye düşünmüştük. Çok sert bir silkeleme değil ama dediğiniz gibi temkinli olmak gerekli.

Cuma sabahı yola çıkacağım ozamana kadar forumdan arkadaşların fikrini bir alayım olmadı şirket aracı ile giderim.

Uyarınız için teşekkürler.

Özdemir, benim bir arkadaşımda da gazdan ayağını çektiğinde hafif silkemele vardı, hatta servise geldiğinde burada ustayla hususi çıktık teste beraber. Usta endişelenecek birşey olmadığını, normal olduğunu söyledi. zeybek35 hatta dostumun ismi, istersen özel mesajla bir haberleş kendisiyle, bakalım aynı tür birşey mi tam olarak.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
acaba vıtes değışimi sırasında gaz ve debrıyajı ıyı ayarlayamama gıbı olabılırmı acaba

Evet bende böyle düşünmüştüm ilk başta, sürekli kullandığım şirket aracının debriyajı çok yumuşak Astra ise ona göre daha sert olduğundan acaba ayarlayamıyorummu diye düşünmüştüm ama dün vites değişimi olmaksızın seyir halinde ayağımı gazdan çektiğimde de birkaç kez aynı silkelemeyi yaptı. Yakıtı sürekli Shell'den alıyorum ( önceki sahibini bilmiyorum son 1.000Km'dir. ) yakıt ile ilgili de olmaz diye tahmin ediyorum.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ozdemır tup takılımı sende belkı ondan olabılır dıye dusunyorum ama sende tup yoktu galıba  valla şimdi merak ettım bugun servıse mutlaka gıt ve onarla test suruşune cık merak ettım şimdi :(

Lpg henüz yok :) aracı daha çok hanım kullanacak diye aldık. Aracın garantisi Haziran'da bitiyor. Umarım önemli bir sorun değildir ve eğer öyleyse de garantisi bitmeden ortaya çıkması iyi olur...

Babam hep der "ikinci el araç iki varil civata içinden ne çıkacağı bilinmez" diye kısmet artık.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alışamamaktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Aynı araca sahibim (8000km'de). Aracımı ilk aldığımda, sıklıkla başıma geliyordu ancak şimdi çok nadiren denk geliyor dalgın olduğumda felan...
Zamanla alışırsınız diye düşünüyorum.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Lpg henüz yok :) aracı daha çok hanım kullanacak diye aldık. Aracın garantisi Haziran'da bitiyor. Umarım önemli bir sorun değildir ve eğer öyleyse de garantisi bitmeden ortaya çıkması iyi olur...

Babam hep der "ikinci el araç iki varil civata içinden ne çıkacağı bilinmez" diye kısmet artık.
evet gerçekten bızım araçların debrıyajları bıraz sert kullandığım tır ın bıle debrıyajı tuy gıbı  babanın dedığı lafa  bende katılıyorum ekspertız bıle yaptırsan gızlı arızaları kımse göremez ve sonradan kokusu yavaş yavaş çıkmaya başlıyor şu zeybek35 ıle bı görüş bakalım sorunalarınız aynıymış mı