1.6 115 bglik motora lpg

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 bglik motora lpg

İnsigniateam de konu ile ilgli detaylı açıklama var aslında..

LPG takılırken subaplarda çelik subaplar ile değişir ise uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.
Standart subaplar magnezyum alaşımlı olduğundan yüksek sıcaklığa uzun süre dayanamıyor ve kullanıma göre 25.000 30.000 km civarında subaplarda erime oluyor.
Subaplar  çelikler ile değiştirildiğinde bu sorun ortadan kalkıyor..

ևelik subap maliyeti 1500 tl civarındaymış..

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

sayın bahadırçakır peki aracın ivmelenmsi nasıl acaba tamam  yarış yapmıcaz ama aracın kalkışı ve hızlanması nasıl çok mu ağır kalıyor yoksa eski astra g kasalar gibi iyi mi

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burda size kalkışla ilgili ne desek boş bence en yakın opele gidin cumartesi test sürüşüne çıkın hepsinde 1.6 115 araçlar zaten kendiniz görün ne çok uçup kaçıyor ne de gitmem diyor..

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

tşkler bahadır usta haklısınız bir an önce gidip denemek lazım :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

g yi bilemiyorum ancak bana göre sıkıntı yok ben ivmelenmeden memnunum

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

şikayet var.com sitesinde bi kullanıcı 1.6 115 hp lik aracında kendisi dahil 4 kişiyle beraber yolculuk ederken 160 km hızla hafif rampalı bi yolda gittiğini ve ilerledikçe 80 km hıza 3.vitese kadar düştüğünü söylemiş çok şaşırdım

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3. viteste her rampayı rahatlıkla 140-150 ile tırmanır. Eski aracınız kadar performans verir ama 1.4T tabi ki çok daha iyidir.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

hocam goxb ne yaptınız 3.viteste 140 150 mi 5.vites olcaktı sanırım

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

140-150 yi bilmiyorum ama 100-110 u görüyorsunuz rahat şekilde
Tolgahan Bey biz burda ne anlatsak boş .Bence şikayetvar.com gibi sitelere bakıp karar vermekte hatalı olur.İnsanların şikayetleri bitmez.Sonuçta bunlar kul yapımı şeyler.Teknik veriler çoğu şeyi anlatır fakat bunlar bile kullanıcıdan kullanıcıya fark gösterir.Mesela kimine yakıt tüketimi az gelir kimine fazla maddiyatla ilgili bir durum sonuçta.Bencede performans açısından aracı bayide test etmeniz en sağlıklısı olur.Ben hiç teste çıkmadım orası ayrı konu tabi  :)

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

napleser bey sizdeki de ii cesaretmiş valla en kısa zamanda gidicem inş önümüzdeki hafta içi alsamda kurtulsam kafayı yicem valla :)