1.4t sport + afl + stil paket hk.

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar öncelikle merhaba forumu uzun zamandır takip ediyorum ve opel astra almaya karar verdim fakat farkli bi durum var benim icin.Alacağim arac Ötvden muaf olacak (babam %90 engelli) ve benim ilk aracim olacak.Astra j kasasini ilk ciktigi zamanlar kayseri opelde gorme sansim olmustu ve o günden beri aklimda kaldi.Bu sene almaya karar verdim.2 tane bayiyle gorustum 1.4tsport manuel + afl + stil paket icin ikiside asagi yukari ayni fiyati verdiler ama biri 90 gun diğeri ise 45 gün bekleme süresi verdi ve özel siparis olacağı icin aracın fiyatini sabitleyemeyeceklerini söylediler.Açıkcası ben aracın haziran zammından sonra en azından ocak ayına kadar zamlanacağını düsünmüyordum ama bugün gelen zam düşüncemi çürüttü ve benide bi dürttü :) simdi sorularıma geçiyorum.

1-) 1.4t acemi arabayı yeni ögrenecek birisi için sıkıntı yaratır mı ? Zor bi araçmıdır acemi adama uygun değilmidir?

2-) Ben bu arabayi 5 yıl satamayacağım ve yılda en fazla 12-15 bin km yaparım diye düsünüyorum ve almışken bari donanimli bir araba almak istiyorum fakat bayi fiyati sabitlemediği icin sizce afl den vazgeçmelimiyim ?

3-) Size göre bu fiyatlar daha da artacakmıdır (3 ay icerisinde) ?

4-) 2 ay bekleme süresi var farz edersek eğer sizce bu arabayı siparis etmek icin en uygun ay hangi aydır ?

5-) arac geldiğinde fahiş zam olursa ve ben araci almaktan vazgecersem bunun hukuki bi yaptirimi olurmu ?
NOT = Tercih meselesidir tabi cosmonun koltuklari ve direksiyonu hoşuma gitmediği için cosmo düşünmüyorum

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4t sport + afl + stil paket hk.

Öncelikle birşey sormak istiyorum engelliye alınan arabaların otomatik vites olma zorunluluğu var diye biliyorum ama emin değilim yanlışmı biliyorum? Eğer lpg taktırmıyacaksanız yerinizde olsam dizel tercih ederdim; benzin fiyatları malum ayrıca yılın sonuna doğru araç satışlarında kampanyalar oluyor belki onları değerlendirmek istersiniz.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Öncelikle birşey sormak istiyorum engelliye alınan arabaların otomatik vites olma zorunluluğu var diye biliyorum ama emin değilim yanlışmı biliyorum? Eğer lpg taktırmıyacaksanız yerinizde olsam dizel tercih ederdim; benzin fiyatları malum ayrıca yılın sonuna doğru araç satışlarında kampanyalar oluyor belki onları değerlendirmek istersiniz.

manuel de alınabiliyo

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle tesekkur ederim cevap verdiğiniz için.%90 ve üstü engelliler kan hısımlığı olan 3 kişiyi şöför tayin ediyor yani engelli zaten aracı kullanacak durumda olmuyor.Ben dizel ve benzinli konusunuda baya arastirdim ve hesabımi yaptim benzinli almaya karar verdim.eger cok sıkıntı yaratirsa lpgye gecerim ama açıkçası dusunmuyorum lpgyi.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizin konumunuzda olsaydım daha üst segment bır arac alırdım cunku alıcagınız arac ne kadar pahalıysa ındırımınızde o kadar fazla oluyor ve karınızda fazla oluyor aslında ki araca 5 sene bınmek zorundasınız sattıgınız zamanda alıcagınız premıum bır arac degerını daha fazla koruyacaktır,otomatık bır arac ıstıyorsanız butcenızı bıraz daha zorlayın ve 5 sene keyıfle bınecegınız mercedes a amg paket alın bence 50bın civarına gelıyor yanılmıyorsam.

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Sizin konumunuzda olsaydım daha üst segment bır arac alırdım cunku alıcagınız arac ne kadar pahalıysa ındırımınızde o kadar fazla oluyor ve karınızda fazla oluyor aslında ki araca 5 sene bınmek zorundasınız sattıgınız zamanda alıcagınız premıum bır arac degerını daha fazla koruyacaktır,otomatık bır arac ıstıyorsanız butcenızı bıraz daha zorlayın ve 5 sene keyıfle bınecegınız mercedes a amg paket alın bence 50bın civarına gelıyor yanılmıyorsam.

Benim bütçemi 1.4t bile zorlayabilir ama gônlümde bu araba var yıllardan beri gelen bi araba merakım var butun marka modellleri motor hacmi şusu busu hepsini ezberledim ama yine 3 sene once ilk kez gördüğüm astra j ye döndüm :) Ayrica bahsettiğiniz araçların bakim kasko vs ücretleride beni zorlayacaktır.İsin acikcasi ben bu araci almaya bile utanıyorum devlet bize bu hakkı vermiş ama ne bileyim sanki başka gözle bakıliyor oysa ki bu araçtan babamda yararlanacak ve bende en azından istediğiim bi araçla babamın gönlünü hoşnut etmeye çalışacağım.Farz edelim bütçem var ama yine de bahsettiğiniz araçlari bu düşünce tarzım yüzünden alamam.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra ve Sport + Still olarak karar vermişsiniz gibi, lafı uzatmadan sadece şunu söylicem; Sport üstüne AFL alınca Cosmo olmuyor. Cosmo da birçok irili ufaklı extra donanım detayı var. Ancak Sport un jantları ve direksiyonu göz dolduruyor.

1- 1,4T acemi için sıkıntı olmaz, sadece aracı devirsiz kullanmaya dikkat edin. Devirli ve tam gazlı kullanımlarda araç kafayı sağa sola atabiliyor.

2- Kesinlikle AFL+ den vazgeçmeyin. Gece sürüşlerini zevk haline getiriyor ve çok tarz görünüşü de cabası. Ben AFL+ ve Navi nin araca sınıf atlattığını düşünüyorum.

3- Bence yıl sonuna kadar fiyatlar ufak ufak düşme eğiliminde, tabii EURO da çok sivri bir çıkış olmazsa. Sadece özel siparişin en berbat yanı liste fiyatından aracı size giydirirler. Normalde min. 1,500 - 2,000TL pazarlık edebilirsiniz.

4- En uygun fiyatlar Kasım - Aralıkta olur. Yine bence, 1 Eylül sipariş için uygun. Araç 2 ayda gelirse Kasım başında gelir. Ama yalan, gelmez, 3. aya sarkar, sarksa bile Aralık başında teslim alırsınız. Ocağa kalırsanız çok kötü olur.

5- O işi bilmiyorum ama direk almama şansınız olmalı. Yaptırım felan yok. Bayii ile görüşün.

Umarım faydam dokunmuştum.

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Astra ve Sport + Still olarak karar vermişsiniz gibi, lafı uzatmadan sadece şunu söylicem; Sport üstüne AFL alınca Cosmo olmuyor. Cosmo da birçok irili ufaklı extra donanım detayı var. Ancak Sport un jantları ve direksiyonu göz dolduruyor.

1- 1,4T acemi için sıkıntı olmaz, sadece aracı devirsiz kullanmaya dikkat edin. Devirli ve tam gazlı kullanımlarda araç kafayı sağa sola atabiliyor.

2- Kesinlikle AFL+ den vazgeçmeyin. Gece sürüşlerini zevk haline getiriyor ve çok tarz görünüşü de cabası. Ben AFL+ ve Navi nin araca sınıf atlattığını düşünüyorum.

3- Bence yıl sonuna kadar fiyatlar ufak ufak düşme eğiliminde, tabii EURO da çok sivri bir çıkış olmazsa. Sadece özel siparişin en berbat yanı liste fiyatından aracı size giydirirler. Normalde min. 1,500 - 2,000TL pazarlık edebilirsiniz.

4- En uygun fiyatlar Kasım - Aralıkta olur. Yine bence, 1 Eylül sipariş için uygun. Araç 2 ayda gelirse Kasım başında gelir. Ama yalan, gelmez, 3. aya sarkar, sarksa bile Aralık başında teslim alırsınız. Ocağa kalırsanız çok kötü olur.

5- O işi bilmiyorum ama direk almama şansınız olmalı. Yaptırım felan yok. Bayii ile görüşün.

A14NET 'in söylediklerine harfiyen katılıyorum.Ancak neden Cosmo donanım düşünmüyorsunuz . hem araç beklemezsiniz hemde Afl + Stil paket bulabilirsiniz.

tosssbaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖tv muaflıgı varken neden 1.4 motor alıyorsun git 2.0 dizel bi araç al maliyeti çokta fark etmeyecek babalar gibi bin. İlla opel astra istiyorsan 2.0biturbo astra almanya satışı var onu özel siparişle getirt tadına doyulmaz. 

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:

+1