1.3cdti kızdırma buji sorunu

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın 1 ve 2. kızdırma bujisinde sorun olduğu söylendi. bizim araçların 2ve 3 bujileri diğerlerinden farklıymış fiyatıda 200tl gibi tanesinin rakamı varmış parçacıya sorduğumda ise farklı buji yok hepsi aynıdır dedi. Böyle bir olayla karşılaşan oldumu

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.3cdti kızdırma buji sorunu

İlk kez duydum farkli olacagini sanmam
Parca siparisi eder gibi servise sorarsaniz bilgi alirsiniz

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

dün değişti benim.1 ve 4 nolu bujiler sensörlüymüş.servis 1 noluya 400 tl istedi.sanayide 340 aldık.aynı anda 2 nolu buji de bozuldu.o da 40 tl değişti.

artı 2 nolu bujinin yeri turbonun altında kalıyor.işçiliği zor bir yer.bana 485 tl ye patladı hepsi.geçmiş olsun:) soldaki 1 nolu buji(sensörlü).diğeri 2 nolu normal buji.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nerde yaptırdın hocam sizde ankaradasınız sanırım. benim opcom da 1ve 2 ikiside arızalı gözüküyor. usta turboyu sökmüşken dördünüde değiştirmek daha mantıklı diyor. napcam bilemedim :/

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

_ozgur_' Alıntı:
nerde yaptırdın hocam sizde ankaradasınız sanırım. benim opcom da 1ve 2 ikiside arızalı gözüküyor. usta turboyu sökmüşken dördünüde değiştirmek daha mantıklı diyor. napcam bilemedim :/

Bnm de  2 nolu arızalandı. sanayide turbo sökülecek dediler .bnde servise gittim sökmeden değiştiririz dedi.sonra bilgisayara baglayınca 1 ve 2 bozuk olduğunu gördük. Servis 2 nolu ya 150 TL 1 nolu ya 400 istedi.corum da yaptırdım. 4 nolu buji de sensorluymus servis öyle dedi. geçen sene 3 nolu bozulmuştu değiştirmiştirm.4 kaldı bnm değişmeyen. maddi sıkıntınız yoksa en sağlamı hepsini değiştirmek  galiba.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bysmail' Alıntı:
_ozgur_' Alıntı:

Bnm de  2 nolu arızalandı. sanayide turbo sökülecek dediler .bnde servise gittim sökmeden değiştiririz dedi.sonra bilgisayara baglayınca 1 ve 2 bozuk olduğunu gördük. Servis 2 nolu ya 150 TL 1 nolu ya 400 istedi.corum da yaptırdım. 4 nolu buji de sensorluymus servis öyle dedi. geçen sene 3 nolu bozulmuştu değiştirmiştirm.4 kaldı bnm değişmeyen. maddi sıkıntınız yoksa en sağlamı hepsini değiştirmek  galiba.

hocam şimdi katoloğa bakıyorum benim şasi numarasının son 8hanesi cg ile başlıyor. sizinki b yada bg ilemi başlıyor. buji tipi buna göre değişiyormuş

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: 1.3cdti kızdırma buji sorunu

_ozgur_' Alıntı:
bysmail' Alıntı:

hocam şimdi katoloğa bakıyorum benim şasi numarasının son 8hanesi cg ile başlıyor. sizinki b yada bg ilemi başlıyor. buji tipi buna göre değişiyormuş
Evet bnmki bg ile başlıyor. Bi yıldan sonra sensörlü buji kullanmayı bırakmışlar 2012 den sonra demişti sanki servis.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimkiler normal buji diğer arkadaşlarında aklında olsun bg ile başlayan şasi numaralı araçların 2tane bobini sensörlü para tutan onlar aslında. cg c ile başlayanlarda sensörlü buji yok. beru markanında astra j ye olan 3tip bujisi var benim aracada ge112 modeli uyuyormuş piyaada bide bunu arıycaz tamircilere kalınca kara güne kalındığını birkez daha yaşadım :)

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Aynen

Beru sensörlü uretmiyotmus o yüzden sensörlü sadece gm marka olunca fiyat yüksek oluyor.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bysmail' Alıntı:
Aynen ?

Beru sensörlü uretmiyotmus o yüzden sensörlü sadece gm marka olunca fiyat yüksek oluyor.

yok hocam berunun da var psg003 diye geçiyor 290tl gibi fiyatı var yalnız ::) sensörlü diyede bukadar fiyat biçilmesi çok garip bir durum. hatta üstünde uğraşılsa bence normal ısıtma bujileri bile çalışır diye düşünüyorum. yani ısıtma bujisi belli dereceye geldiğinde mi marş çalışır hale geliyor mantık nedir anlamış değilim.