1.3 CDTI Enjoy'mu 1.6 Enjoymu tercihiniz olurdu

a.oguz38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model 1.3 CDTI Enjoy'mu 1.6 Enjoymu tercihiniz olurdu. araç alacağım ama bu iki motor arasında tercih yapamıyorum. 1,6 olan benzinli araça lpg taktırmayı düşünüyorum. ama diğeride dizel az yakar diyorum. motor hacmi farkı fazla. çekiş güç yakıt tasarrufu ve diğer özellikler açısından bilgilirinizi bekliyorum. saygılar...

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 1.6 sını kullanıyorum performansı tatminkar dizelden iyidir ama dizelin de ekonomi gibi çok büyük bir artısı var. Lpg taktıracağım diyorsanız o zaman 1.6 yı tavsiye ederim.

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam dizel alırım,90 hp,200 nm mis gibi,hemde tasarruflu.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tabiki 1,6 en güzeli istediğin zaman basar gidersin
1,3yaramaz

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,6 sını hiç kullanmadım bişey diyemem, 1,3 de tek bildiğim arabaya bindiğinde az yaktığını bilmek acaip keyif veriyor..dizelin bakımı biraz masraflı..hız önemli tabi özellikle sollamalarda felan ama sürekli hızlı sürmekte güzel değil..haa bide tüp takıcaksın o yüzden sedanını al bari derim ( bence cirkin ama :) ) en azından bagajda lastik yer kaplamaz..bide dizelde 1 depo ile 1000 km kadar gidebiliyorsun tüpte çok yerde durmak zorunda kalıyorsun..

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 dizel al hem alırken hemde satarken karlı ol 1.6 benzinli alacaksın o araca lpg taktıracam diye uğraşacaksın ayrıca mazotlu bir ara. ile benzinli araç arasındaki masraf farkı yok denecek kadar az
düşnsene gazlı arabayı kapalı otoparka bile almıyorlar
1.3 dizel 200 nm tork ve 90 beygir ile size tatminkar bir performans sağlayacaktırrr
dizel araç kullanmanın en güzeli de benzin istasyonuna çok azz uğramanız ve verdiğini paranın benzinli bir araca göre çok farklı olması
I love you dizel

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabii ki dizel..siz bakmayın arkadaşların basar gidersin lafına..kaç kişi benzinli aracına basıp gidiyor gözü deponun ibresine takılmadan bir sorun lütfen...alacağınız yanıtlara göre seçiminizi yapın..araç daha almadığınız için yazıyorum..lpg li aracım vardı..haftada bir doldururdum..32 lt falan alırdı..depo bagajda yer kaplardı..izmirde alışveriş yerlerine girmezdim..şimdi gönlümce geziyorum..ayda bir mazot dolduruyorum...bakım masraflarına gelince ..15000 bakım masrafı 290 tl..çok mu???bence değil..bir sonraki bakımından sonra bakımını kendim parçasını alıp yaparım,gerekirse....bugün bir benzinli aracın bakım masrafını servise telefon açıp lütfen sorunuz..aynı fiyatı vereceklerdir..veya yakın...sonuçta lpg takılmasıydı,sızdırmazlığıydı, ruhsata işlenmesiydi.....bunlarda hep para....ha bu arada lpg taktırıp dizelden fazla ekonomi yaparım diye asla düşünmeyin..dizel bence lpg den daha ekonomik..saygılar...

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sorma bile al dizelini bak keyfine performans konusundada takma kafanı tatminkar kalırsan tabi daha önce F1 plotluğu yapmadıysan... :)

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,3 dizel hatta chipli 1,3 dizel...