1.3 CDTI EGR Valfi

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Benim corsa 1.3 cdti'da hareket etikten 5 dk sonra sürekli arıza lambası yakıyor. TECH2'den okutulunca EGR çıkıyor ? İptal ettirsek yanmaz mı artık? Ya da temizlenme şansı var mı? Değiştirmeyi de düşündüm ama bazen değiştirince bile sönmeyebiliyormuş. Gebze'deki ustalara da hiç güvenmiyorum ne yapmamı tavsiye edersiniz?

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim corsa 1.3 cdti'da hareket etikten 5 dk sonra sürekli arıza lambası yakıyor. TECH2'den okutulunca EGR çıkıyor ? İptal ettirsek yanmaz mı artık? Ya da temizlenme şansı var mı? Değiştirmeyi de düşündüm ama bazen değiştirince bile sönmeyebiliyormuş. Gebze'deki ustalara da hiç güvenmiyorum ne yapmamı tavsiye edersiniz?
selamlar benim araçta da egr değişti değişdikten sonra arıza lambası yakacağını sanmıyorum ama temizletme şansın varsa değiştirmeden önce bir dene olmazsa değiştirirsin ayrıca forumda aratırsan egr temizliğiyle ilgili resimli konular var.

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşım benim araçta da aynı uyarıyı almıştım ve tech2 ye bağlandığında kurum yaptığı ortaya cıktı ve ben temizlettim ışık söndü birde araçta gaz kesme vardı o bitti ve araç hissedilir derecede serileşti..sakın iptal etme cünkü iptal ettirirsen ışık devamlı yanıyor..bence istersen bi temizlet olmadı maliyetli değilse değiştir derim..

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
2-3 yere sordum değiştirmek lazım diyor. Temizleyebilen bulsam temizletecem çünkü yenisi bayağı pahalı ama hala bulamadım.:cry:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sadece egr değil manifolduda temizlet çekişin artar + ışık söner ben ilk gördüğümde şok oldum 1 parmak boşluk anca kalmıştı gerisi komple kurum

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iptal edildigi zaman araya bi elektronik devre koyuyolar o yüzden ışık yanmıyo diye biliyorum fakat yanılıyoda olabilirim... kelebek bogazı ve valf i temizletin hatta bi sıkıntı olmasa bile servise gittiginizde bakıma her sene rica edin temizlesinler..

mosyec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa yeni kasa egr fiyatı 1.3 cdtı

egrsi bozulan arkadaslar bana ulaşabilir 100tl fiyata egr valfini verebilirim.
05063189083

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yenisini al tak.
CDTİ' lerde uzun km.ler sonrasında arıza yapar.
EGR valfi; "G" kasa otomatikler ve "H" kasa 115' lik olmayan benzinlilerde olmasa çok iyi olurdu(Z16XEP motor kodlu olanlarda).
CDTİ lerde fayda-maliyet-sorun açısından bakacak olursak; iptale ve temizletip kullanmaya gerek yok.