1.3 CDTI Easytronic hakkında tecrübeleriniz??

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2010 model ve üstünde easytronic vites kullanan arkadaşların yaşadıkları sorunları öğrenmek istiyorum. Sorunlumu, yakıt tüketimi manuel olanına göre fazlamı, vites geçişlerinde kararsızlık varmı, vuruntu-takırtı tukurtu yapıyormu, hızlanması manuele göre ne kadar yavaş v.s. Ben manuel vites H kasa 1.3 cdti sahibiyim. Performans olarak benim beklentilerimi karşılıyor, daha atak falan olmasına bence gerek yok. Ancak bir sorunum varki artık manuel araç kullanmaktan aşil tendonumdan çıtırtılar geliyor. Aynı aracın easytronic olanını yada Cruze LS otomatik alıp lpg taktırmayı planlıyorum. Benim araçta ESP yok, sport tuşuda yok. Easytroniclerde bu ikiside var. Cruze larda ESP standart sport tuşu yok :) tabi her iki aracıda 2011 model veya 2012 ikinci el düşünüyorum.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul dimi abi?

benzinli düşünüyorsan bence cruze'u elemelisin :D

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbo sorma bu istanbul acaip biyer. Yani yaparım ederim sürerim diyodum ama gerçekten burda otomatik kullanmak büyük konfor ve şart. Kesinlikle lüks değil. Benzinli hiçbir modele binmem. LPG siz olmaz yani. Cruze o yüzden cazip geliyor. Yada Kia nın dizel otomatikleri olabilir.

çağdaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bence opel al bizde cruze alıcaktık bie hiç iyi anlatılmadı kore üretmi yedek parça sıkıntısı yaşayan çok olmuş benzinli araba opel gerçekten bir dizele göre çok dolu cruzenin yeine tercih edilebilir

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egerki paranız var ise hiç düşünmeyin cdti tiptronik alın heleki ist trafiğinde büyük rahatlık.....100 km de ortalama 6 litre yakarsınız hemde sol bacak felcinden kurtulursunuz...fakat 1.3 ler klima calıstgı zaman biraz zorlanmakta bunuda goz onnde bulundurun...keske opel 1.6 veya 1.5 dizel filan cıkarsa leblebi gbi satılır o zaman opeller:D

çağdaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egerki paranız var ise hiç düşünmeyin cdti tiptronik alın heleki ist trafiğinde büyük rahatlık.....100 km de ortalama 6 litre yakarsınız hemde sol bacak felcinden kurtulursunuz...fakat 1.3 ler klima calıstgı zaman biraz zorlanmakta bunuda goz onnde bulundurun...keske opel 1.6 veya 1.5 dizel filan cıkarsa leblebi gbi satılır o zaman opeller:D

Leb demeden opel der insanlar o zaman :)

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bu keşmekeş trafikte 5.8 5.9 civarlarında geziniyor.. manuellerle aynı yakıyor bir farkı yok.. hangisi rahatınıza geliyorsa :D ama easytronic i manuel kullanmak daha bi keyifli :cool: çünkü otomatikte bu araç bana beyinsizmiş gibi geliyor :D

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır aldığım aracımı 2 yıldır kullanıyorum. Viteste ve herhangibirşeyde sıkıntım olmadı şükürler olsun. Büyük ve kalabalık şehirlerde otomatik araç şart oldu artık. Yakıt konusunda ise yapılan km' ye göre lpg dönüşümü düşünülmeli. İstanbul - Ankarada bence lpg' li 1.2 corsa easytronic tam gider.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronic in kararsızlığı ile ilgili şikayetler duyduk forumda, yada sıkışık trafikte vuruntulu geçiş gibi şeyler v.s.
Bende örneğin manuelde sıkışık trafikte 1. vitesde normal devirden 2 ye atınca devir çok düüştüğünden araç ilk başta silkeliyor devir yükselene kadar.
İşte o ana gıcık oluyorum. 1. vitesde kalsan az 2 ye taksan az geliyor. haliyle bunu ayarlamak sol bacağın debriyaj hassasiyetine kalıyor. öyle oluncada bacak çok yoruluyor :D
dedimya resmen aşil tendonum çıtlamaya başladı normal yürürken.
easytronic vites bir aracı manuel kullanmak daha mantıklı olabilir. en azından dirseğini koyarsın kol dayamaya vitesi ileri geri yaparsın sadece:)
ciddi ciddi düşünüyorum.
ancak zor gelen bunu satıp düzgün temiz araç bulmak.
tekasa girecek bir araç bulsam alıcam hemen.
mesela benim manueli verip üzerine neyse 2-2,5 verip değişmek gibi mesela.