1.3 CDTİ aşırı tüketim ??

gungun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba. benim aracim 5000 küsür km.de geneldede mazotu 50 veya 100 tl lik alirim. 100 tl.lik mazotla istanbul sehiricinde (e-5 dahil) 300 km zor gidiyorum. hele sonki alidigim mazotta ort. yakiti sifirladim suan 8.1 litre gosteriyo. bundan once sifirladim mazot aldigimda 8.4 yakmisti. her aldigimda sifirliyorum ama rakamlar bu. arabayi cok devirli kullanmiyorum max 2500 de vites yukseltirim ama trafikte kaldigim oluyo arada sirada, 1.3 dizel icin sizce cok fazla degilmi bu deger ??

white tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 CDTİ aşırı tüketim ??

hangi yakıtı kullanıyorsunuz yazarmısınız örneğin shell v-power diesel +gtl v.b yakıtlar incelikleri nedeniyle fazla tüketime sebep olabiliyor.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracı agresif kullanmaktan kaynaklı diye düşünüyorum.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınıza son zamanlarda güncelleme falan yapıldı mı? servise götürüp ortalama verilerini kontrol ettirin ama arkadaşların dediği gibi devirli kullanma ve yakıt kalitesi ve dpf temizliğide bunlara etken.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstediğiniz kadar agresif kullanın bu kadar yakmaz servise gidin.

gungun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yakiti totalden aliyorum veyada PO dan. arkadaslar cidden agresif falan kullanmiyorum, dedigim gibi 2500 max vites yukseltiyorum. dedigim gibi istanbul trafigine giriyorum bazi gunler yarim saat falan sadece bu. arabayi çatlatsan bu degerleri gorursunuz anca diye dusunuyorum. dpf diyosunuz ama son 500 kmdir devamli boyle; 500km dir dpf temizligi mi yapiyo bu araba :) bi anormallik var gibi geliyo bana. servise goturucem de 15 dakka yol testi yapiyolar sonra alet takiyolar en sonunda da agresif kullanimdan arabada bisey yok diyolar. zaten agresif kullansam niye 8 litreleri goruyorum demem :s

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ortalama 8 litre çok gerçekten . şehir içi yoğun trafıkte ortalama yakıtım en fazla 6.9 a çıktım . aracı devirli kullanmanız gerekiyor . devirli kullanmak 2500 de vites yukseltme değildir . anlık tüketim değerini takip edin yardımcı olucaktır tüketimi azaltmada .

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yakıt tüketim değeri yoğun trafikte çok sağlıklı değil, dur kalklarda ortalama tüketim çok yükselir 8 lere çıkabilir. otobana çıkıp ortalama tüketimi sıfırlayın ve birde öyle deneyin 100 km hızı geçmeyin eğer o sırada araç 5 Litreden fazla yakıyorsa bir sorun olabilir.