1.3 cdti araç turbo ve fazla yakıt

yusuf575

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba
2003 model 1,3 cdti var . yaklasık 1 ay önce aracın hava , yağ , polen ve mazot filtrelerini değiştirdim ve aracın yakışı arttı ve araç hantallaştı. normalde 1800-2000 bin devirdi hareketlenen araç şuan gitmiyor. filtreleri takan ustaya götürdüm hava ve mazot filtrelerini tekrar kontrol etti bir sorun görünmedi map sensörü temizlendi yine sonuc suan için aynı. sehir içinde yaklasık 0,36 - 0,37 kuruş yakıyor. bugun farklı bir ustaya götürdüm turboda sorun oldugunu söyledi. (aracın turbosu yaklasık 2 yıl önce elden geçmiş) turbonun revizyonu falan biraz tuzlu olacak evlilik öncesi benide biraz sarsacak
img-grin.gif
konu hakkında fikirleriniz nedir ? tam olarak sorun nedir ? cünkü bütün ustalar farklı seyler söylüyor .
not olarak belirtmek isterimki aractan cok anlamıyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınızı filtreleri değiştirmeden önce bir sorunu yoksa,Turbo bağlantıları kontrol edilsin..Hava filtresinin hortumu turboya gidiyor..Belki bağlantılarda kaçak vardır..

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filtreler orjinal değilse ve yakıt aldığınız yeride değiştirdinizse şişme yapmış olabilir.ustada ben yan sanayi filtre taktım 10 günde şişti .demeyeceğine göre ,aynı ustadan netice alamayabilirsiniz.bir servise uğrayın ve arıza tespiti yaptırın.turbo ile ilgili birşey varsa kesin onlarda yönlendireceklerdir es geçilecek bir arıza değil.ama turboyu değiştirmem gerektiğini söylediler demeyin bence,onlar sie arızayı bulsun.yoksa turboyu değiştirip o esnada filtreleride değiştirip sizin sorununuzu çözebilirler olan gerek yoksa boşa turbo değişikliği olur