1.3 95. HP Aracım Çok Yakıyor, Lütfen Yardım !!!

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: 1.3 95. HP Aracım Çok Yakıyor, Lütfen Yardım !!!

araba yenı oldugu ıcın cokda anormal degıl zaten benım gordugum 50 tlde maksımum 200 220 .. devır aralıklarlarınada bıraz dıkkat edersenız mutlaka fark edecektır

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

suley link' Alıntı:
Merhaba Sevgili ֜yeler;
Forumda çok yeniyim ve başlıklara baktığım kadarıyla çok güzel şeyler paylaşılıyor...

֖ncelikle 3 hafta önce aldığım 1.3 cdti 95 hp active select beyaz renkli astra aracım dan çok memunum, gerek yol tutuş gerek konfor, araç herşeyiyle bana yetiyor.

Belirtmek isterimki aşırı hız yapan biri değilim, agresif kullanmam, zaten ekonomi yapmak için bu aracı aldım.

aracım şu anda 2.300 km de, ve ben 50 tl lik mazotla 150 km gidiyorum.  Hani bendemi bir sorun var yoksa arabadamı anlamadım.. Arkadaşımda astra h kasa var bu 90 beygirlik motorlu olan model, 50 tl lik mazotla 220 km rahat gidiyor ama ben benzinli araba gibi yakıt yakıyorum, ortalamam minimum 6.4 oluyor ve geçen gün 7.2 ortalama gördüm.. Bu nasıl birşeydir anlayamıyorum gerçekten.Arabada arızamı var nedir yani bu? Lütfen yardım edin yoksa bu aracı değiştiricem...

Teşekkürler

formumuz kuralları gereği üyeler bölümünde kendinizi tanıtcı kısa bir konu açarsanız seviniriz.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1,3 motorla o kasanın çok az yakmasını beklemek doğru değil bence ! 900 kiloluk fiorinoda, o motor az yakar ama 1,5 tonluk astrada okadarını beklememek lazım.

Yinede sizin değerlerlerinizde bi anormallik var bende 1.4T ile o civarlarda anca yakıyorum ! ::)

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce dizel araç kullandınız mı?

Ben herkesin dizel araçla ekonomi sağlayamadığını düşünüyorum. Clio ile 5.0lt/100 km. Tüketimi yaptıgım yolda su anda astra ile 5.3lt/100km olarak yakalıyorum. Aracın ağır olması bir dezavantaj ve motorun yeni olması sebebiyle yakıt tuketimininde fazla oldugunu dusunuyorum. Önemli olan doğru devirde ve doğru viteste kullanmaktir. Çevremde görüyorum adam rampaya geliyor dizel bu abi bayılmıyor diyor 1.500 devirde çıkmaya çalışıyor. Aslında 2.000 devirin üzerinde o rampayı çıkarsa daha az yakıt tüketecek. Kullanacağınız devir aralığı 2000-3000 arasında olmali.

Megane 1.5dci 80bg. ile uzun yolda 4.1lt/100km ortalamasını yakalamış bir ınsanım. Klima 1.kademede hep açık İstanbul Antalya Konya arasında gittim. Oyle tin tin 90-100le de gitmedim. Yeri geldi 160-170 yaptım yeri geldi 120 ile gittim. Kişiden kişiye kullanımdan kullanıma yakıt tüketimi değişir.

Eğer aracınızda bir problem yoksa kullanım tarzınızı değerlendirin. Anlık yakıt tüketimini acın yol bilgisayarında gözünüz orada olsun. Gaz tepkilerinde tüketiminiz ne oluyor bir inceleyin

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende genelde agresif kullanırım sadece ş.içinde 6,5 lt hiç düşmez yol bilgisayarı. araç 3300km.de

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Sehirici 6.5 lt normal degerleridir bu aracin diebilirim, 2.5 senedir bu araci kullananan birisi olarak :)

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk aldığım zamanlar benim 7,2 lt idi şuan 45000 km. de 6,2 lt zamanla düşüyor, bu arada babam da bende agresif araç süreriz hele ki babam kırmızı ışığı gördüğü halde gaza basmaya devam eden sonra frene asılan kişilerdendir.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
Sehirici 6.5 lt normal degerleridir bu aracin diebilirim, 2.5 senedir bu araci kullananan birisi olarak :)
Önder Bey sizin yakıt tüketimi ne durumda şuan. aracınızda yazılım olduğu için merak ediyorum.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaz geldi tüketim artmaya başladı bende anlam veremez oldum 5.4 olan yakıt tuketımım 6.1 5.9 arası olmaya başladı

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
yaz geldi tüketim artmaya başladı bende anlam veremez oldum 5.4 olan yakıt tuketımım 6.1 5.9 arası olmaya başladı

Dizel araçlar havada artan nem ve özellikle sıcağa karşı hassastırlar, özellikle hava sıcaklığı 30 dercenin üzerine çıktıkça performans/tüketm dengeleri bozulur.