1,2 palio triger...

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar, 2004 model 1,2 16 valf palio el marka aracı aldım. araba nokta boyasız, 87 bin orjinal km de. resimleri paylaşacağım yakın zamanda. aklıma takılan soru bu aracın triger set hiç değişmemiş. 87 bin km de olsada 8 yaşında bir araç. (14,500 TL verdim araca. fiyat soran arkadaşlara neden soruyosun demeyeceğim söyleyeceğim:D)

sizce triger acil değişmelimi , yoksa normal değişmesi gereken 120 bin demi değişmeliyim. (120 bin i servis söyledi) tabi yıl olayını konuşmadık servisle.

full + full :rakir: kliması var daha neyi olsun....

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız hayırlı olsun.

bir an önce trigeri değiştirmenizi tavsiye ederim. ihmal etmeyin. kayışın eli kulağındadır.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirin bence de, aklınızda olacağına sağlam sağlam neye bindiğinizi bilirsiniz. Bu araçlarda 70 binde değişmesi lazım diye biliyorum. Palio dan kalma elektronik kaset hala dolabımda :D

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120binmi? opellerde 60, hondalarda bile 100 binde degisen triger kayisi fiatlarda 120 bin?? bana bu isde bi is varmis gibi geldi.. kaldiki triger kayisinin omru 4-5 yildir.. yanlisim varsa bilen arkadaslar duzeltsin lutfen..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun değiştirmenizde yarar var kafanız rahat olur olmadık yerdede sorun çıkarmaz:D

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Zaten triğer seti işcilik dahil 100 lirayı geçmez değiştirmenizde fayda var..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah baktım 1.3 multijetler 2004 boş modelleri 14 civarında :D seneye iş bulabilirsem maltepe - tuzla tersaneler bölgesine gidip geleceğim 60 km aşağı yukarı :) o yüzden pali bende düşünüyorum az yakar çok kaçar. güncel tofaş gibi ama olsun :)

hasanbicici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat normal mi bizde 2001 model tavan kaput güneş yanığı olan tamponlarda birkaç çiziğe sahip 27 bin km deki aynı araca 12-13 arası veriyorlar siz fazla mı verdiniz yoksa piyasa öyle mi trigeri hemen değiştirin ömrü 60 bin yada 4 yıl yolda kalırsanız çok daha fazla masrafa neden olur.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmir den dün akşam muğlaya geldim. 1,2 palio şaşırttı beni korktuğum kadar kötü bir araç değilmiş. gayet güzel geldik. sonuçta arabadan ne istediğimi biliyorum. az yakıt, kolay kulanım , orta seviyede konfor ve ucuz parça. gerçi 180 turbo astradan sonra biraz garip geldi ama çabuk alıştım.

triger set için araştırmayı bugün yaptım ve 200 TL ye komple işçilik dahil set değişecek. başkada önemli bir değişecek bir tarafı yok aracın inşallahta masraf çıkarmaz. fiyat olarakta 14,500 e iyi aldım bana göre piyasada bir çok km si düşmüş, darbeli ne olduğu bilinmeyen araç var. bu araç bildiğimiz birinden ve baktırdığımız için içim rahat. 500 TL fazla olsun sorunsuz olsun , ucuz alıpta sanayide bir dünya akraba sahibi olmak istemiyorum.

yakıt olayı önemli il dışında arsaya ev yaptırmaya başlayacağım , gidip gelmeler çok olacak. bu araç sanırım işimi görür fazlasıyla....

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu 390 km yol katettim. benzin en alt seviyede bitmek üzereydi 100 TL lik aldım. tam 390 km götürdü. ortalama 0,25 krş yakıyor tahminlerime göre. 1,2 motor bir araç için fazla değilmi? . ben daha az yakar diye düşünmüştüm. gerçi klima hep açıktı ama araçta hanım ben 2 küçük çocuk vardı. yani çok yüklü değildik.