1,2 Corsa easytronic yakıt tüketimi

evrim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay 1,2 easytronic çorsa aldım . 200 tl yakıt ile 400 km gidebildim. yani 100 km de 10 lt yakıyor. Sanırım bir şeyleri yanlış yapıyorum nedersiniz?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıkışık dur kalk bir trafikte 10' da yakar 15' de ve sizin bu durumda yapabileceğiniz birşey yok. Fakat trafik fazla yoksa yapabileceğiniz şey yağ ve filtreleri değiştirip biraz daha sakin kullanmak. Yoksa 1.2 olduğuna bakmayın basarsanız, zorlarsanız 1.6' dan farkı yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
en ufak agresifliğe gelmez, yakar 1,2 easytronic. Cool takılırsanız, düşürürsünüz.

mcansl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yag ve hava filitrelerini degistir . Bide trafikten uzak dur :)

furkanmid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bende full depo ile 450 km yaptım 10 lt benmi birşeyleri yanlış yapıyorum acaba dedim sizdede durum aynı sıkışık trafikte galiba 1.2 1.6 fark etmiyor bu civarlarda yakıyor nette 7-8 litreleri görüyorum ama nasıl oluyor anlamadım agresifte kullanmıyor filtrelerde 6 bin km önce değişmişti bir dahamı değiştirsem?

evrim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam yeni yani ilk aldığım benzinde 10 lt yaktı ,daha sonra 100 Tl ile 200 km gittim yine yaklaşık 10 lt. Acaba arabanın yeni olmasının da bir etkisi varmıdır? Çk dur kalk yapmadım ama tabi arabaya yabancı olmanın etkisi de vardır belki.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Arabam yeni yani ilk aldığım benzinde 10 lt yaktı ,daha sonra 100 Tl ile 200 km gittim yine yaklaşık 10 lt. Acaba arabanın yeni olmasının da bir etkisi varmıdır? Çk dur kalk yapmadım ama tabi arabaya yabancı olmanın etkisi de vardır belki.

Benzinli aracın sıkışık trafikte daha fazla gitmesini bekleyemezsiniz, hele ki manuel değil easytronic bi de :) Aracınızda bir sorun yok tamamen normal benzinli araç gibi yakıyor. Siz bakmayın benzinde 25 kuruş yakıyorum diyenlere, öyle bir dünya yok.

Resmi bilgilere göre (http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=2081) 7.7 litre diyor ancak bu rüzgarsız, dümdüz asfaltta, eğimsiz bir yolda, ortalama bir trafik düzeyi varmış gibi ve dikkatli bir şekilde kullanıldığında ortaya çıkan değerdir. Günlük hayatta üstüne 2-3 litre eklemek gerekir.

furkanmid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki manuel modda kullanırsak benzin tüketimide katkısı olurmu sizce?

Benzinli aracın sıkışık trafikte daha fazla gitmesini bekleyemezsiniz, hele ki manuel değil easytronic bi de :) Aracınızda bir sorun yok tamamen normal benzinli araç gibi yakıyor. Siz bakmayın benzinde 25 kuruş yakıyorum diyenlere, öyle bir dünya yok.

Resmi bilgilere göre (Opel - Corsa D 5-door - 1.2 i 16V ECOTEC (80) - Technical specifications, Fuel economy (consumption)) 7.7 litre diyor ancak bu rüzgarsız, dümdüz asfaltta, eğimsiz bir yolda, ortalama bir trafik düzeyi varmış gibi ve dikkatli bir şekilde kullanıldığında ortaya çıkan değerdir. Günlük hayatta üstüne 2-3 litre eklemek gerekir.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla arkadaşımda var aynısı yarın sorarım tüketimi ama bu kadar yaktığını zannetmiyorum... Ben 1.2 manuelde şehir içinde 6,2 - 6,5 arası yakıyorum..