0 araca boya koruma yapılrmı yardım?

engins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 1.3 cosmo aracımı carsamba gunu teslım alıcam bı aksılık olmaz ıse :) aracım beyaz renk sızce boya koruma yaptırmalımıyım bu ıslerı yapan sonax bayısı bı tanıdık var ona danıstım bana gerek olmadıgını zaten aracın opak oldugunu beyaz renkte arac 0 km ıse bnce suan ıcın yaptrma zaten kış ayındayız yagmur camur gerek yok mayıs ayında gel yapalım dedı dısarda mutlaka yaptrmalısın dıyenler var dedıgımde ınankı para tuzagı  bnden soylemesı dedı...bnde burdakı yorumları okuyunca ıkılemde kaldım  yardımınızı beklıyorum....

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 0 araca boya koruma yapılrmı yardım?

hayırlı olsun sayın ergins güle güle kullanın acaba kaça aldınız aracınızı

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence yaptırın sıfır araca uygulana indirim ile kullanılmış araca yapılan indirim ve yapılan uygulamalar farklılık gösteriyor.200liraya nano koruma yaptırabilirsiniz sonaxta.
yeri geliyor 200 lirayı gün içinde harcıyor insan.kışında çamur pislik yerler atılan tuz ve bunların birleşim araç üzerinde kalıyor daha çok kirleniyor kışın.yazın beyaz rengin zaten bir sıkıntısı olmaz.Araç bayiden çıkarken karter koruma boya koruma ve kasko muhakak olacak ki kafanız rahat olsun, vazgeçilmez üçlü. :)
bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın.
welllcommee

engins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyvallah arkadaslar...bu arada aracım 60 bıne geldı baya bı gezdım nerdeyse ıstanbuldakı tum bayılerden fıyat aldım hemen hemen aynı fıyatı verıyolar...vede bekleme surelerı 3 ayları buluyodu tanıdık vasıtasıyla bı bayı 3 hafta sure verınce ordan sıparısı cektrdım....aracım 1.3 cosmo artı olarak sunroof.cylonee navıgasyon.gunes korumalı cam flımı.ve balık sırtı anten toplam fıyat 60 bını buldu hayırlısı olsun artk parayı gectıkde forumdakı aracla ılgılı sıkıntıları sorunları okudukca acaba hatamı ettık dıyede dusunmuyoo deılımm...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engins link' Alıntı:
...artk parayı gectıkde forumdakı aracla ılgılı sıkıntıları sorunları okudukca acaba hatamı ettık dıyede dusunmuyoo deılımm...

Foruma şöyle bir göz atınca neredeyse araçla ilgili sıkıntısı olmayan yok gibi görünebiliyor. Herkesin ufak tefek sıkıntıları, memnuniyetsizlikleri olsa da bence ortak kanaat şu ki araçlarımızın artıları eksilerinden çok daha fazla. Zaten böyle düşünmeseydik araçlarımızı bir an önce değiştirmenin yollarını arardık. Sonuçta hangi aracı alırsan al herşey mükemmel olmayacak; beğenmediğin, yetersiz bulduğun yönleri, sana göre eksik olan özellikleri olacak. Ama Astra en azından olumlu yönleri ile bu olumsuzlukları (bence) çok güzel kapatıyor. İnşallah sen de aracını en az bizim kadar seversin.

Boya koruma ile ilgili ben de çok araştırma yapmıştım aracımı almadan önce. Kimisi "sıfır araca boya koruma olmaz, aracın üzerindeki verniği kazıyorlar" diyordu, kimisi de "boya koruma asıl ve öncelikle sıfır araca yapılır" diyordu. Aracı alırken bayiye sorduğumda sıfır araca boya koruma "tabii ki yapılır" dediler. Hal böyle olunca ben de "en kötüsü ne olabilir ki?" diye düşünüp yaptırmaya karar verdim. Sonuçta en kötü durumda bile bir zararı dokunacağını düşünmüyorum, belki verdiğiniz paraya değmeyebilir ama o kadar para verip de aracı alırken birkaç yüz TL daha vermek çok da fark yaratmıyor. Aracı teslim almadan servis tarafından boya koruma yapılmasını talep ettim, sonradan da boya koruma yaptırdığıma pişman olmadım (ama kaput koruma yaptırdığıma pişman oldum mesela, o ayrı konu 005hihih).

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

(ama kaput koruma yaptırdığıma pişman oldum mesela, o ayrı konu 005hihih
neden pişman oldun acaba  032questn 032questn

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Banada sonaxtaki abi yaptırma dedi, uzun yola çıkmıyorsan sık.
Tam olarak duyamadım bende sıkıntının ne olacağını.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sting link' Alıntı:
(ama kaput koruma yaptırdığıma pişman oldum mesela, o ayrı konu 005hihih
neden pişman oldun acaba  032questn 032questn

Kaput koruma hiç aklımda yoktu, aracı alırken sordular "yapalım mı?" diye, ben de "olmuşken o da olsun madem" dedim. ֖zellikle sordum "kendisini kaporta üzerinde belli eder mi?" diye, etmeyeceğini söylediler. Gerçekten de araç temizken çok yakından incelemediğiniz sürece farketmeniz zor. Ama araç kirliyken hiç beğenmediğim bir görüntü oluşuyor. Sanırım kaput koruma maddesinin üzerine daha çok toz yapışıyor. Bu yüzden de aracın ön kısmı diğer kısımlardan çok daha kirli görünüyor. Aracın geri kalanı siyaha yakın bir renkteyken, ön kısmı daha grimsi bir renk oluyor. Ton farkından dolayı da görüntü bozukluğu oluşuyor. Aracım siyah değil de beyaz ya da başka bir renk olsa bu kadar sorun olmayabilirdi belki.

Bu derece görüntü bozukluğu olunca aracı aldıktan 1-2 hafta sonra kaput filmini söktürmeyi bile düşündüm. Biraz araştırma yaptım, birçok kişi koruma anlamında kaput filminin çok işe yaramadığını söylüyor. Aslında mantıken de düşününce saatte 100-120 km/sa veya daha yüksek hızlarda giderken gelecek bir taşın o momentumla kaportaya vereceği zararı incecik bir kaput filmi önleyemez sanırım. Kaput filmini söktürdükten sonra altında taş izleri olduğunu ve hiçbir işe yaramadığını iddia edenler vardı. Sonra söktürmekten de vazgeçtim gerçi, belki onun da boyaya zararı olur diye. Bundan sonra yeni araç alsam kaput koruma filmi yaptıracağımı hiç zannetmiyorum bu yüzden. Bir sonraki sefere boya koruma yaptırırken de söktürmeyi düşüneceğim.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kuş pisliğine gerek yok bence yaptırılır.

yıkama-kurulama, güneş bunlar boyada yıpranmalara sebep veren faktörlerden sadece bazıları

eğer araç konusunda titizseniz yaptırın bence

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra h sahibiyim aracı ilk aldığımda serviste, sonra da dışarıda yaptırdım (autoking,sonax) yani her sene boya korumasını yaptırdım. Boya koruma kesinlikle faydalı lakin şimdi araç alacak olsam gider meguiarstan nxt 2.0 alır kendim uygularım yeni araca, hem uygulaması çok kolay, hem eğlenceli, hem de ucuz, bence boşuna dışarı o kadar para vermeyin zaten araç yeni olduğu için onlar da pasta yapmıyorlar sadece boya koruma cilası atıyorlar emin olun, tecrübeyle sabittir. Senesi dolduktan sonra isterseniz dışarıda yaptırın çünkü pasta yapılması gerekiyor. Boya korumamı araca artık kendim uyguluyorum sonuç ise kesinlikle başarılı.