Zafira 2006 enjoy hakkında yorum

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Önümüzdeki hafta içi çok yakın bir arkadaşımdan 2006 model Zafira Enjoy satın alacağım ancak halen kafamda soru işaretleri var. Araç 20.000 km'de ve değişen hiçbir parçası yok temiz kullandığını da biliyorum. 30.000 ytl'ye verecek. Kendi arabam 2004 model Focus C-max. Aşağı yukarı aynı segment araba kulanıyorum. Zafirayla igili görüşlerinizi alabilir miyim. İnternetten araştırdığımda üzerinde sıkça durulan konu C-max'e göre daha hantal olduğu ve daha fazla benzin tükettiği. Hatta bazı yerlerde 0-130 km sürati çok abartılı sn'lerle gösterilmiş (30 ya da 50 sn gibi). Normalde bu sınıf araçlar ağır olmalarından dolayı hantal olur ama bu kadarını düşünmemiştim gerçi pek de inanmadım. Bu arabayla ve fiyatıyla ilgili olumlu olumsuz düşüncelerinizi alabilir miyim? (özellikle kullanan arkadaşlar varsa yorum yapmalarını rica ediyorum). Teşekkür ederim

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130km/h hızlanmanın 30-50sn olması bana zor bi ihtimal geldi. ama zafira c-max ten geniştir içi. o konuda avantajın olur. diğerleri için bişe diyemeyeceğim kullanmadığım için

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt konusunda focustan daha az yakacağına inanıyorum.çünkü ford modelleri genellikle kendi sınıfındaki araçlara oranla fazla yakıyor.

ERDEMS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafira daha ağır olduğu için performansı c-max den biraz daha düşüktür.yakıt tüketimleri arasında pek fark yok.ama zafira daha geniş ve konforlu. 7 kişilik olması da başka bi artısı.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ş arası yakıt tüketimi 6.7/100 km, şehiriçi biraz fazla yakıyor...
araç şehir içinde biraz zorlanıyor...ş.arası herhangi bir sorun yok...
1.6(105hp) motor biraz küçük geliyor ama yakıt tasrrufu sağlıyor...(+düşük vergi)

tavsiye edeceğim bi araç ancak içine sinmesi için kullandıktan sonra al...

başka sorun varsa cavaplayabilirim...
30000ytl ye gayet iyi...

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı dün kullandım içi gerçekten hoş, benim c-max'ten daha yüksek ve uzun aynı zamanda görüş alanı da daha iyi. Kullanırken performans olarak biraz daha ağır kaldığını hissettim ama öyle bariz bir fark göremedim sonuçta ralliyede girmeyeceğim. Fiyatıyla ilgili genel olarak iyi olduğunu söylediler. Kafamdaki tek soru işareti ikinci elinin durumu çünkü burada 4 günde topu topu 3 tane gördüm. Bir önceki modelinin iyi sattığını biliyorum hatta Opel'i maddi dar boğazdan düzlüğe çıkarmış diye okudum. İkinci elde de problem yoksa kesin alıcam. Cumartesiye kadar zamanım var. Bu zamana kadar yorumlarınızı iletebilirseniz sevinirim, alacağım ilk opel araç çünkü bu ve her markada olduğu gibi bundan da canı yanıp sakın bulaşma diye çevremde dönen arkadaşlar var :). Bir de öğrenmek istediğim opellerde garanti uzatılabiliyor mu? Ben ford'ta 2+2 yaptırmıştım ve sonradan çok doğru karar verdiğimi anladım bu sene 2004 model arabada 5-6 bin ytl'lik masraf oldu ve tek kuruş çıkmadı cebimden. Opelin sitesinde bununla ilgili birşey göremedim bilgisi olan var mı?

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. elde durumu iyi olan bir araç kalmadı kardeş. Ben kendi Zafira A mı satmak için 3 ay bekledim. Onuda 1 yıl bindikten sonra 4000 ytl zararla sattım. Şu ara ne 2. el ne sıfır araçta hareket yok. Zafira nın tek artısı kendini kanıtlamış bir kasa olması. Bence C max ten daha kolay elden çıkar. (ayıptır söylemesi Zafiranın benim gibi hastası çoktur) Ford C max hala oturmadı. Zafira bu sınıfta öncü model. almanızı tavsiye ederim. Zafiranın Esnek yapısı bi süre sonra sizi esir alacaktır. tek bir araçla hem 7 kişi yayılarak seyahat edebilirken, hem de ikea dan bi koltuk alıp koltukları yatırıp eve sorunsuzca götürebiliyorsunuz. Mesela ben işim gereği kumaş topları taşıyordum. Bi keresinde zafirama 13 top kumaş sığdırmıştım. :D