Yol Bilgisayarı Dili Çince veya Japonca Oldu.

fethi61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim 2016 Opel Astra 1.6 j kasa aracım var.Bu aracın yol bilgisayarında yazılan uyarılar Türkçe den japonca gibi bir alfabeye döndü.Bu dil ayarını tekra Türkçe nasıl döndürere bilirim?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim 2016 Opel Astra 1.6 j kasa aracım var.Bu aracın yol bilgisayarında yazılan uyarılar Türkçe den japonca gibi bir alfabeye döndü.Bu dil ayarını tekra Türkçe nasıl döndürere bilirim?
Akü başını bir çıkar 10 15 dakika bekle geri tak dene yanlız takınca aküyü rölantide aracı 5 dakika çalıştır soğuksa 10 dakika çalıştır

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınıza sonradan takılma multimedya sistemi varsa bu problem yaşanabiliyor. Aracınızın orjinal sistemini takarak dili değiştirmeniz gerekiyor. Başka yöntemler varmı açıkcası bilemiyorum. Çözümü bulursanız yazarsanız sevinirim.

fethi61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınıza sonradan takılma multimedya sistemi varsa bu problem yaşanabiliyor. Aracınızın orjinal sistemini takarak dili değiştirmeniz gerekiyor. Başka yöntemler varmı açıkcası bilemiyorum. Çözümü bulursanız yazarsanız sevinirim.
Multimedya sistemi nde dil ayarı Türkçe oradaki bütün yazılar da Türkçe sadece yıl bilgisayarı ekranı japonca gibi.Eski

IMG_20210202_1248532c3b25c0fb34ea7a.jpg

teyibi de yok aracı ikinci el almıştık.Multi medya sistemi üzerinde idi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Multimedya sistemi nde dil ayarı Türkçe oradaki bütün yazılar da Türkçe sadece yıl bilgisayarı ekranı japonca gibi.Eski

IMG_20210202_1248532c3b25c0fb34ea7a.jpg

teyibi de yok aracı ikinci el almıştık.Multi medya sistemi üzerinde idi.
Üstad o zaman cihaza bağlayıp dil değiştirebilirsin yada kameralı translate kullan o şekilde dene

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Akü ile ilgili bir sorun yaşadınız mı? Akünüzü ölçtürmenizi öneririm. Aküm ölmek üzere iken böyle bir durumla karşılaşmıştım.

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Halledebildin mi üstat bencede aynısı oldu? Multimedya değiştirdim diye muhtemelen?

• Beğen
Tepkiler: Hasanb38

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Ben sorunumu çözdüm sonradan taktığım multimedya ayarları değişmiş Çin diline geçmiş. Türkçeye çevirdim normale döndü. Şu an sorun kalmadı.

Ferhat2141

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ben sorunumu çözdüm sonradan taktığım multimedya ayarları değişmiş Çin diline geçmiş. Türkçeye çevirdim normale döndü. Şu an sorun kalmadı.
Hocam merhabalar iyi günler. Aynı sorunu yaşadım nasıl çözdüğünü anlatırsan çok minnettar kalırım. No: sıfır5kırk4 dörtyüz13 altmış8 21

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Hocam merhabalar iyi günler. Aynı sorunu yaşadım nasıl çözdüğünü anlatırsan çok minnettar kalırım. No: sıfır5kırk4 dörtyüz13 altmış8 21
Multimedya var mı aracınızda? Orjinal teyp mi? Teyp orjinalse akünüzün ömrü bitmiş olabilir. Multimedya ise multimedya'nın araç ayarları bölümüne girerek dili Türkçe seçmeniz gerekli.