Yine, yeni ve yeniden.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli forumdaşlarım 2020' den beri aranızda bulunmaktayım, gelme sebebim o zamanlar ilk defa bir OPEL OMEGA sahibi olmamdı.
İlk aldığım zaman araç biraz tatsızdı, uğraştırıyordu, genel anlamda güzeldi ama ufak tefek sıkıntılar canımı sıkıyordu, bende o zaman dan beri ses tesisatımla beraber aşağı yukarı bir OMEGA parası daha harcayıp bu canavarı adam ettim. Sakın ha aldanmayın çok masraf diye sadece ses tesisatı şu andaki sıfır satış fiyatları 35 bin TL.
Velhasıl kelam yeni halini ve yapılan bütün iyileştirmeleri bu konu altında aktaracağım, bir arabanın erkek üzerindeki etkisi ne kadar büyük anlayın diye. Haydi başlayalım.

MOTOR ÜZERİNDE YAPILANLAR

1. Elektrik aksamı akü, buji, buji kablosu, bobin hepsi VARTA, GM ve BOSCH
2. Sekonder hava pompası
3. Klima kompresörü
4. Şarj dinamosu
5. K&N performans hava filtresi
6. Benzin pompası ve geri dönüş valfi
7. Üst kapak contası

KASA VE ALT TARAFTA YAPILANLAR

1. Orjinal HELLA farlar
2. Muadil ürün stoplar
3. 17" Opel astra jantlar
4. 235 45 17 CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6 lastikler
5. Sağ stop duy merkezi
6. Bütün ne kadar ampul varsa OSRAM değişim kısa farlar OSRAM NIGHTBREAKER D2S
7. Muadil ürün salıncaklar ( Mecburen muadil çünkü kronik burç bozma sorunu var)
8. Şanzıman yenilenmesi
9. Muadil ürün kat. ve son susturucu yenilenmesi
10. Ön, arka disk ve balata TRW marka
11. Muadil ürün el fren balatası

İÇ MEKAN VE BAGAJDA YAPILANLAR

1. PIONEER prof. tesisat teyibi
2. Tamamı AUDISON marka tesisat kablolaması ek parça olmadan baştan sona
3. Tamamı AUDISON marka 2 çift mid takımı, amfi, aktif sub. ve kapasitör
4. Kontak değişimi

BÜTÜN SIVILAR VE FILTRELER

Tek, tek saymak istemiyorum ama motor yağından, difransiyele hatta antifreeze kadar MOTUL ile değiştirildi
Bütün filtreler değiştirildi kimisi GM kimisi muadil ürün.

Şimdiye kadar yapmış olduğum bütün her şeyi yukarıda yazdım sizce değer mi yada araç hakkında görüşleriniz neler söylerseniz sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu yaşına rağmen gösterge panelin gram toz yok. Maşallah emek harcandığı her halinden belli hocam.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bu yaşına rağmen gösterge panelin gram toz yok. Maşallah emek harcandığı her halinden belli hocam.
Eyvallah evet çok uğraşıyorum hastalık bu araba benim babamda böyleydi şimdiye kadar belki 300 tane araba değiştirmiştir ve her araba ilk alındığı hafta sonu musluğun yanına çekilir 2 tane kova hazırdır içinde sabunu, bezi, pastası, cilası, fırçası, arap sabunu vs vs... temizlenir öyle binilirdi arabaya. Babamdan hatıra kaldı bana bu olaylar.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Maşallah Şahin Bey kazasız belasız güle güle kullanın..

Dipnot geçeyim, aracı satacağınız zaman jantlarınıza talibim bizim gariban H kasaya jant bulamıyorum bu aralar :D

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Maşallah Şahin Bey kazasız belasız güle güle kullanın..

Dipnot geçeyim, aracı satacağınız zaman jantlarınıza talibim bizim gariban H kasaya jant bulamıyorum bu aralar :D
Berkay bey isterseniz bir numara vereyim bir görüşün.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli forumdaşlarım 2020' den beri aranızda bulunmaktayım, gelme sebebim o zamanlar ilk defa bir OPEL OMEGA sahibi olmamdı.
İlk aldığım zaman araç biraz tatsızdı, uğraştırıyordu, genel anlamda güzeldi ama ufak tefek sıkıntılar canımı sıkıyordu, bende o zaman dan beri ses tesisatımla beraber aşağı yukarı bir OMEGA parası daha harcayıp bu canavarı adam ettim. Sakın ha aldanmayın çok masraf diye sadece ses tesisatı şu andaki sıfır satış fiyatları 35 bin TL.
Velhasıl kelam yeni halini ve yapılan bütün iyileştirmeleri bu konu altında aktaracağım, bir arabanın erkek üzerindeki etkisi ne kadar büyük anlayın diye. Haydi başlayalım.

MOTOR ÜZERİNDE YAPILANLAR

1. Elektrik aksamı akü, buji, buji kablosu, bobin hepsi VARTA, GM ve BOSCH
2. Sekonder hava pompası
3. Klima kompresörü
4. Şarj dinamosu
5. K&N performans hava filtresi
6. Benzin pompası ve geri dönüş valfi
7. Üst kapak contası

KASA VE ALT TARAFTA YAPILANLAR

1. Orjinal HELLA farlar
2. Muadil ürün stoplar
3. 17" Opel astra jantlar
4. 235 45 17 CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6 lastikler
5. Sağ stop duy merkezi
6. Bütün ne kadar ampul varsa OSRAM değişim kısa farlar OSRAM NIGHTBREAKER D2S
7. Muadil ürün salıncaklar ( Mecburen muadil çünkü kronik burç bozma sorunu var)
8. Şanzıman yenilenmesi
9. Muadil ürün kat. ve son susturucu yenilenmesi
10. Ön, arka disk ve balata TRW marka
11. Muadil ürün el fren balatası

İÇ MEKAN VE BAGAJDA YAPILANLAR

1. PIONEER prof. tesisat teyibi
2. Tamamı AUDISON marka tesisat kablolaması ek parça olmadan baştan sona
3. Tamamı AUDISON marka 2 çift mid takımı, amfi, aktif sub. ve kapasitör
4. Kontak değişimi

BÜTÜN SIVILAR VE FILTRELER

Tek, tek saymak istemiyorum ama motor yağından, difransiyele hatta antifreeze kadar MOTUL ile değiştirildi
Bütün filtreler değiştirildi kimisi GM kimisi muadil ürün.

Şimdiye kadar yapmış olduğum bütün her şeyi yukarıda yazdım sizce değer mi yada araç hakkında görüşleriniz neler söylerseniz sevinirim.

Bir omega kullanmak, yolcu olarak binmek kısmet olmadı malesef. 90'lı yıllarda hayallerimizi süsleyen birkaç araçtan biriydi omega, nam-ı diğer alman cadillac'ı. (Bkz Cadillac catera... Çok olmasa da Amerika'da da hala hayranları ve kullanıcıları var. Paylaştıkları videolarında german cadillac diyorlar😊)

Şu an yakıtını karşılayabilecek ve gerçekten sizin yaptığınız gibi adam olacak bir araç ve aracı gerçekten adam edebilecek bir usta bulabilsem 1 saniye bile düşünmeden alırdım.

Ben 80'li, 90'lı yıllarda üretilen araçların otomotivin zirvesi olduğunu düşünen ve 2000 yılından sonra üretilenlere araba demeyenlerdenim...

• Beğen

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Sen yaptığından harcadığından memnunsan, içine sinmiş ve severek kullanıyorsan bizim ne dedigimizin, insanların ne düşündüğünün önemi kalmıyor. Bize övmek yakışır sana keyifle binmek.

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bir omega kullanmak, yolcu olarak binmek kısmet olmadı malesef. 90'lı yıllarda hayallerimizi süsleyen birkaç araçtan biriydi omega, nam-ı diğer alman cadillac'ı. (Bkz Cadillac catera... Çok olmasa da Amerika'da da hala hayranları ve kullanıcıları var. Paylaştıkları videolarında german cadillac diyorlar😊)

Şu an yakıtını karşılayabilecek ve gerçekten sizin yaptığınız gibi adam olacak bir araç ve aracı gerçekten adam edebilecek bir usta bulabilsem 1 saniye bile düşünmeden alırdım.

Ben 80'li, 90'lı yıllarda üretilen araçların otomotivin zirvesi olduğunu düşünen ve 2000 yılından sonra üretilenlere araba demeyenlerdenim...
Omer bey ben biraz daha abartıyım :) 2000 sonrası araç değil enjektörlü hiç bir aracı sevmiyorum :) bakmayın omega v motor olduğu için birazcık yırtıyor :) şaka bir yana bende hep karbüratörlü, yüksek motorlu, yüksek sesli, benzinci akrabası :) arabalara bayılıyorum :) örnek özellikle ford Granada 3.0 , Capri 3.0x , Probe 24v vs vs vs hele o capri yokmu x motorlu olan 3 çıkış karbüratör :D aaaah ah :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Sen yaptığından harcadığından memnunsan, içine sinmiş ve severek kullanıyorsan bizim ne dedigimizin, insanların ne düşündüğünün önemi kalmıyor. Bize övmek yakışır sana keyifle binmek.
Tunç bey emin olun hiç gözüm yok aracımı o kadar çok seviyorum ki sık sık rüyalarıma bile giriyor. Benim genel mutluluğum aracım ile endeksli o ne kadar iyiyse ben o kadar mutluyum :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
  • Beğen