Yeni alınan araç için yapılması gereken bakım hk.

yaksisalih

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracı bugün aldım ve ilk aracım olduğu için her şeyi araştırarak ve yıllarca opel astra kullanan sizlere danışmak istedim. Araştırdığımda;
- Liqui Moly 5w30 4600 Yağ
- Mann Filtre Seti
ile ilk olarak bakımını yapmak istiyorum. Buji olaraksa iridyum buji kullanan var kullanmayıp GM marka orjinal buji kullanan var ve bende orjinali neyse onu kullanmak istiyorum, doğru mudur? Ayrıca konu dışında mı bilmiyorum ama aracımın karter muhafaza koruma sacı ve kaput altı izolatörü paketinden ötürü yok ve alıp taktırmak istiyorum var mı taktıran ?

• Beğen
Tepkiler: isyew

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın... Aracınız kaç km'de diye bir soru sorarak başlayayım :)
Buji olarak doğru seçim, GM orijinal buji öneriyorum. Yağ ve filtreler de olması gerektiği gibi hepsi de güzel ürünler...

Ayrıca dediğiniz karter koruma ve kaput altı izolatörünün ikisini de taktırdım bu konu hakkında da sorularınızı alabilirim..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun...İyi günlerde kullanın...Ben Aracı ilk aldığımda direkt Lastiklerin durumunu kontrol ettiririm ve genelde yani lastik takımı alırım...5-6 aracım oldu ama yeni lastik veya sağlam olanı denk gelmedi :)...Ama ben hep yeni lastiklerle sattım..Sanırım şimdiki aracımıda ilana koyucam oda öyle satılacak..Neyse, Lastiklerin Özellikle iç kısımlarını Balon çatlak kesik olmadığından emin olun...Yağ ve filtre değişimleri(Motul iyi tercih)...Kaput altı izalatörü istediniz zaman ama motor muhafaza sacını satın alın ama taktırmayın...Filtre ve yağ değişimi yani bakımdan sonra taktırırsınız...Tekrar sök tak ile uğraşmasınlar...En son rota sokun...

yaksisalih

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim. Aracımda ki lastikler 2020 model olup 10 üzerinden değerlendirirsek 9 diyebilirim, dişleri güzel durumdadır. Km olarak aracımı 86.600 Kmde teslim aldım ağır bakımları (triger,buji vs.) bir önce ki sahibi tarafından yapılmış. Bana öyle söyledi bunu nasıl anlayabiliriz? İkincil olarak kaput altı izolatöründe hararet artma söz konusu olur mu?

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim. Aracımda ki lastikler 2020 model olup 10 üzerinden değerlendirirsek 9 diyebilirim, dişleri güzel durumdadır. Km olarak aracımı 86.600 Kmde teslim aldım ağır bakımları (triger,buji vs.) bir önce ki sahibi tarafından yapılmış. Bana öyle söyledi bunu nasıl anlayabiliriz? İkincil olarak kaput altı izolatöründe hararet artma söz konusu olur mu?
Değişimi yetkili serviste yaptırmışsa bulunduğunuz şehirdeki yetkili servisi arayarak aracınızın şasi numarası ile kontrol ettirebilirsiniz... Aracın km'sine bağlı olarak bu bakımınızda fren hidroliğini de değiştirmelisiniz..

Kaput altı izolatörde herhangi bir sorun yaşamadım, aksine aracın duyulan sesi bir miktar azaldı ve kaput daha az ısındığından boyaya daha az zararı oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

yaksisalih

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değişimi yetkili serviste yaptırmışsa bulunduğunuz şehirdeki yetkili servisi arayarak aracınızın şasi numarası ile kontrol ettirebilirsiniz... Aracın km'sine bağlı olarak bu bakımınızda fren hidroliğini de değiştirmelisiniz..

Kaput altı izolatörde herhangi bir sorun yaşamadım, aksine aracın duyulan sesi bir miktar azaldı ve kaput daha az ısındığından boyaya daha az zararı oluyor
İzmir de Alkaya Otomotiv var Astra J Team den bir oraya sorayım, sanırım orda ağır bakımını yaptırmıştı 😊
O zaman kaput altı izolatör ve karter muhafaza yı sipariş edeyim. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun 2013 model olduğundan soğutma sıvısı ve fren hidroliğini değiştirmekte yarar var kmsi geldiyse triger ve devirdaimide elden geçirmek gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: yaksisalih

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun. Faturası yokmu? Eğer fatura yoksa mutlaka triger setini değiştirin. Trigerin riski asla alınmaz bunun haricinde bende şiddetle GM Buji tavsiye ederim. Ayrıca lastikleri araç aldığım gibi hemen değişirim ve yedek jant ile beraber alırım. Kışlık ayrı Yazlık ayrı jant'da durur.

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Hararet artmaz merak etmeyin.

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İzmir de Alkaya Otomotiv var Astra J Team den bir oraya sorayım, sanırım orda ağır bakımını yaptırmıştı 😊
O zaman kaput altı izolatör ve karter muhafaza yı sipariş edeyim. Teşekkürler
Kaput altı izolatörlerin motor kısmına yalıtım malzemesi denk gelen modelleri var..Onları tercih edin...