yay hakkında yardım...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda sol ön taraftan bir gıcırtı gelmeye başladı...Esnemeler de direksiyon cevirmelerinde geliyor...
Gittiğim servise gösterdim..amortisörden geldiğini söylediler.Bana sağ-sol amortisör işçilik dahil 250 TL ye halledeceğini söyledi.Takoz falan çıkarsa tabiki de eklenecek.
Bende şimdi söyle düşündüm.
250 TL vereceğime aşağıda ki linkteki seti alıp hem aracı alcatmış olurum hem de bu gıcırtıdan kurtulurum. Ancak merak ettiğim konu bu yay setlerinde amortisör gerçekten var mı ? Bu amortisörlerin dayanıklılığı nasıl ? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
saygılar

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-vectra-b-96-02-30mm-spor-yay-126637374/detay

Şu anda böyle...

Setten sonra böyle olur herhal..

yusufdiyar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlanda bir yanlışlık var. Kesinlikle ve kesinlikle içerisinde amortisör yok. Sadece yaylardan bahsediyor. İyice öğrenmeden sakın ödeme yapma. Gerçi içerisinde amortisör varsa bana iki tane sipariş verelim.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlanda bir yanlışlık var. Kesinlikle ve kesinlikle içerisinde amortisör yok. Sadece yaylardan bahsediyor. İyice öğrenmeden sakın ödeme yapma. Gerçi içerisinde amortisör varsa bana iki tane sipariş verelim.

haklısın zaten ilanda belirtmiş... :)

Set 4 amortisör ve 4 helezon olmak üzere toplam 4 parçadan oluşmaktadır.
toplam 4 parca diyor :)

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onu diyecektim serhat abi :) sen kestir iki parmak abi :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gıcırtı eğer amortisörlerden ise bu seti aldığında sorunun çözülmez, aksine fazlalaşabilir. Sette sadece 4 yay var.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın arkasında da gıcırtı var ama öyle böyle degil üst komşu gıcırtısı :) arka amörtisörleri degiştirdim ama nafile geçmedi kaldı öyle şimdi

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
apex yaylar 220 tl idi sahibinden de ilan görmüştüm gezinirken.. bakmak lazım tabi

yusufdiyar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Apex hiç bir şeye yaramaz. en iyisi vogland yada eibach Ayrıca ön takımda gıcırtı vectralarda genelde olur. Altta bir parça var. adını hatırlayamadım ama öğrenirim. Bende çok rahatsızdım değişti ve 20 lira maliyeti vardı. ustamdan ismini öğrenir yazarım