Yağlamalı sistem LPG yi yağsız kullanmak

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu konuda daha önce bir konuşma ortamında söylediklerimi aynen burayada yazmak istiyorum. Araçlarımız hareket esnasında dakikada ortalama 2000 devir yapmaktadırlar. Şimdi bu koruyucu yağların 30 bin km gittiğini varsayarsak;

30 bin km yolu saatte 100 km hızla gittiğimizi varsayarsak 300 saat yapacaktır. Şimdi asıl karambol burdan sonra başlıyor. Ya hakikaten bu yağlar mühendisliğin son noktasında yada ortada bir pazarlama taktiği sözkonusu.

Önceklikle saati dakikaya çeviriyoruz.
300 x 60 = 18000 dakika yapacaktır.

Şimdi dakikada 2000 devir yaptığımızı düşünürsek toplam kilometre boyunca yapılan devir sayısını çıkartalım.
18000 x 2000 = 36.000.000 devir yapacaktır.

Krank milinin bir tam turu 1 devir olarak bilinmektedir. Aracımızda 4 silindir olduğuna göre toplam devir sayısını 4 ile çarpıyoruz ve toplam ateşleme sayısını buluyoruz.
36.000.00. x 4 = 144.000.000 toplam silindirlerdeki ateşleme sayısını verecektir.

Yağ haznesinin tam hacmini bilmiyorum ancak 5 litre olduğunu varsayarsak; Şimdi hesaplamamıza geri dönelim.

5 litre yağ = 5000 mililitre olduğuna göre işler burda karışıyor :)

5.000 / 144.000.000 = bunun sonucuna hesap makinesi bile yetmedi :)

Şimdi ben şu soruyu sormak istiyorum, hesap makinesinin bile hesap edemediği kadar az miktarda yağı yanma odasına gönderdiğinizde ne değişiyor ???? Bilen varsa konuşmaya devam edelim rica ediyorum.
Yeterince gönderseniz de birşey değişmiyor. Eriyen egzoz supabı, yaglanan emme supabı [emoji106]lpg duayenleri de böyle söylüyor.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Zaten o kısım tamamen ayrı bir konu, belkide bu yağ o kadar sıcaklığın içinde yanmayıp subapları yağlıyordur :)

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km yol yapmadan bu yağ bitiyorsa söylenecek fazla söze gerek yok yağlama işinin bir işe yaramadığı aşikar test edip öğrenmiş oldum.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni bi gelişme olursa bizi de haberdar edin lutfen

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ haznesinin yanında şeffaf ve somunlu ayar çubuğu var o ayar çok açık olduğundan yağı çabuk bitirmiş normalde gaza basınca damla damla olması gerekiyor neyse ki ayarı kendim bulup sonuna kadar kıstım zaten yağ doldurmayı da düşünmüyorum.

Spartan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ haznesinin yanında şeffaf ve somunlu ayar çubuğu var o ayar çok açık olduğundan yağı çabuk bitirmiş normalde gaza basınca damla damla olması gerekiyor neyse ki ayarı kendim bulup sonuna kadar kıstım zaten yağ doldurmayı da düşünmüyorum.
İyi günler bu ysplams haznesini doldurmadım artık kullanmıyorum ama yine de iptal ettirmeme gerek var mı

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam ayni sorun bende de vardi. Yag yetiştiremez olmuştum. Daha sonra biraz arastirmadan sonra yag olayi tamamen boş ve işe yaramaz bir olay , hiç bir koruyucu etkisinin olmadigini öğrendim. Yağ koymadan kullandim fakat daha sonra dan yag haznesinden yag cekmeye calisacak o borudan hava cekecek. Bu durum da zengin karisim veya fakir karisim gibi bir durum ortaya cikariyor. En iyisi o hazneyi tamamen iptal ettirmeniz . Kendiniz de yapabilirsiniz yada herhangi bir lpg ciye ugramaniz iyi olur ..toplami 2 dakika sürer. Kolay gelsin

Spartan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç gerek yok ben yaklaşık bir yıldır aynı sizin gibi kullanıyorum
Çok teşekkürler sağolun hocam aklım şimdi daha çok rahatladı