Wi-Fi Özelliği Getirdik =)

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Cihazlarımıza Wi-Fi özelliği kazandırıyoruz. Daha sonra ise Vınn ile direk interneti deneyeceğiz. Bir süredir iş yoğunluğu sebebi ile giremiyorum ancak diğer başlığa yazdığım zaman zaten Wi-Fi olayı çözülmüştü.

Öncelikle bir kaç bilgi ile başlayalım. Windows Embeded CE içerisinde bir çok Wi-Fi driveri default olarak bulunuyor. Ancak bunun için OS versiyonunuz önemli bu OS versiyonuna Sistem altından ulaşabiliyorsunuz. Aynı ekranda MCU sürüm bilgisi vs de bulunur.

İşin canalıcı kısmı "RT2870" çipsetli bir wi-fi kartı bulmakla başlıyor. Elinizdeki wifi kartlarının çipsetlerini buradan öğrenebilirsiniz. Ben zaten R2870 olanları sizin için listeledim. http://wikidevi.com/w/index.php?search=RT2870&go=Go&title=Special%3ASearch

Eğer elinizde RT2870 yok ise 20 lira civarı bir ücret ile alabilmeniz mümkün.
Örnek ürünler;
-> Ürün 1 Tıklayın
-> Ürün 2 Tıklayın(DİKKAT ! birden fazla revisionu var sadece rev1 de RT2870 kullanılıyor, internetten alacaksanız bu ürünü tercih etmeyin fiziki olarak görerek alıyorsanız versiyon 1 (Rev.1) olduğundan emin olun)

Bir çoğumuz için bu cihazı alıp usb portundan bağladığımızda çalışacaktır. Gelelim çalışmadığı duruma.
Gerekli Dosyalar

1- Dosyasını indirip bir fat32 usb belleğe kopyalıyoruz
2- Update.exe veya Sistem ayarları altındaki Güncelle butonuna basarak windowsa dönüyoruz.
3- RT2870.dll dosyasını StaticStore klasörünün içine kopyalıyoruz.
4- Registery Editor programını açarak exports.reg dosyamızı registerye inport ediyoruz.
5- Kontağı kapatıp cihazın resetledikten sonra wi-fi kullanıma hazır.

Astra J Wifi Yapılandırması

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Wi-Fi Özelliği Getirdik =)

Tebrikler.  14alkiss
Videoyu merakla bekliyoruz...  :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Harika bir haber  thnxx

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok güzel haber tebrikler emeğinize sağlık.  bravoo

Videoyu da merakla bekliyoruz.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Windows lu cihazı internet ile buluşturmak büyük risk. Sonra tümden cihaz virüs dolayısıyla elinizde kalır. Bir daha işin yoksa uğraş ki yeniden yazılım yüklensin.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi neredeyse tüm akıllı telefonlar modem olarak kullanılabiliyor. Fazlamı uçuyorum yoksa yapıldı da haberimmi yok bilmiyorum ama  Cyclone ( Android olmayan cihaz ) ile telefonu modem olarak haberleştirip  android uygulamalardaki İBB yada Yandex'in trafik yoğunluk haritasını da ekranda gösterecek arkadaşa büyük dua ederim :)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
şimdi neredeyse tüm akıllı telefonlar modem olarak kullanılabiliyor. Fazlamı uçuyorum yoksa yapıldı da haberimmi yok bilmiyorum ama  Cyclone ( Android olmayan cihaz ) ile telefonu modem olarak haberleştirip  android uygulamalardaki İBB yada Yandex'in trafik yoğunluk haritasını da ekranda gösterecek arkadaşa büyük dua ederim :)

Android sistemde kullandığım igo trafik yoğunluğunu telefon vasıtasıyla alıp yoğunluğu size bildiriyor. Haritayı direk göstermiyor yoğunluğa yaklaşınca uyarıyor, Hatta tercih ederseniz trafiğin sizi ne kadar geçiktireceğine bakarak alternatif rota öneriyor.
İgo nun bu sürümleri yüklenenilirse bu şekilde kullanabilirsiniz.

Ama Windows sistem neresinden tutsanız elinizde kalır.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tebrikler. 14alkiss