VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 2,5 seneye yakındır astramı büyük bir zevkle kullanmaktayım. Aracımı alırken jetta 1.2 benzinli ile arasında kalmış, dizel astramda karar kılmıştım. Kararımı da iyi ki Astra olarak vermişim diyorum. Yalnız artık şöyle bir durum var ki yılbaşından itibaren İstanbulda ikamet etmekteyim. Bundan dolayı çoğunlukla şirket aracıyla da olsa İstanbul trafiğini yaşamakta ve her seferinde otomatik araç alacağım diye söylenmekteyim. Senede ortalama 30bin km yapan biri olarak istanbul'a geldiğimden beridir 9 ayda 12binkm(yarısına yakını uzun yol) yapmışım. ֖nceliğim artık ayağımın rahat etmesi ve sedan araç olduğuna göre kendi aracım da değerindeyken satıp yeni makyaj görmüş jetta 1,2 dsg comfortline ile değiştirmeyi düşündüm. şehiriçi sakin kullanımda 7-8lt arası tüketimi varmış. Uzun yolda 5ltler yakalanıyormuş.  Aracın kasası hoşuma gitmesine gidiyor ama şirket aracı imajı da canımı sıkıyor. Bunu göz ardı edersek Yeni jetta 1,2 comf.+sr+dsg'ye 70bin lira vermeye değer mi? şimdiden cevaplar için teşekkürler..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

O kasanın ağırlığı için 1.2 motor düşük kalmaz mı? Sürekli turbo beslemesi yapmak zorunda kalırsa tüketim değerlerinin o kadar düşük olması zor gibi geliyor. Bunlar tamamen kuramsal. Hiç kullanmadım, sizi yanıltmasın.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sirkette 1.2 duz vitesini kullaniyorum.
Afedersiniz ama bes para etmez.
Yakiti fazla cunku o motor kasaya az geliyo mecburen gaza yuklenmek gerekli istanbulda 9-10 lt altini gormeniz zor.
Uzun yolda 5 lt mumkun degil.
Haa 1.4 tsi alirsaniz 10 numara olur.
Klimasi ses var icraat yok derecede.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Sirkette 1.2 duz vitesini kullaniyorum.
Afedersiniz ama bes para etmez.
Yakiti fazla cunku o motor kasaya az geliyo mecburen gaza yuklenmek gerekli istanbulda 9-10 lt altini gormeniz zor.
Uzun yolda 5 lt mumkun degil.
Haa 1.4 tsi alirsaniz 10 numara olur.
Klimasi ses var icraat yok derecede.

Bülent Bey, 1.2 kullanan biri olarak gayet net şeklide özetlemişsiniz. şevk kalmadı :) 

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Bülent Bey, 1.2 kullanan biri olarak gayet net şeklide özetlemişsiniz. şevk kalmadı :) 
Valla benim izlenimlerim o derecedeydi.
Araba seri ama devrini buldurursan gidiyor onun icinde gaza yuklenmek lazim ee buda yakiti firlatiyor.
Sakin kasarak kullanimda bile istanbulda 8 lt altinini hic gormedim.

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 2,5 seneye yakındır astramı büyük bir zevkle kullanmaktayım. Aracımı alırken jetta 1.2 benzinli ile arasında kalmış, dizel astramda karar kılmıştım. Kararımı da iyi ki Astra olarak vermişim diyorum. Yalnız artık şöyle bir durum var ki yılbaşından itibaren İstanbulda ikamet etmekteyim. Bundan dolayı çoğunlukla şirket aracıyla da olsa İstanbul trafiğini yaşamakta ve her seferinde otomatik araç alacağım diye söylenmekteyim. Senede ortalama 30bin km yapan biri olarak istanbul'a geldiğimden beridir 9 ayda 12binkm(yarısına yakını uzun yol) yapmışım. ֖nceliğim artık ayağımın rahat etmesi ve sedan araç olduğuna göre kendi aracım da değerindeyken satıp yeni makyaj görmüş jetta 1,2 dsg comfortline ile değiştirmeyi düşündüm. şehiriçi sakin kullanımda 7-8lt arası tüketimi varmış. Uzun yolda 5ltler yakalanıyormuş.  Aracın kasası hoşuma gitmesine gidiyor ama şirket aracı imajı da canımı sıkıyor. Bunu göz ardı edersek Yeni jetta 1,2 comf.+sr+dsg'ye 70bin lira vermeye değer mi? şimdiden cevaplar için teşekkürler..

ben ilk aracımı alacağım zaman (2011 eylül) 1.2 jetta -astra 1.4 arasında kararsız kalmıştım. aynı diğer arkadaşların dediği gibi çok cansız olduğunu birçok kişiden duymuş birde 3 ay sonra geleceğini söylediklerinde vaz geçmiştim. hem benzinli bir araç için 70 bin fazla bence.

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enişteme 1.2 tsi sanruflu manuel jetta aldık 1,5 senedir kullanıyor. bende gayet fazla kullandım. motoruna laf yok. hem seri hemde iyi gidiyor. bana laf yapan birkaç arkadaşıma kullandırdığımda bu araç 1,2 değil bizi kandırıyorsun demişlerdi. şuan eniştemin karma ortalaması 7.1  gayet iyi bir değer. uzun yolda genelde gümüşyakaya gideriz 5,4 değerlerini görüyorum.

velesıl motora söylenecek söz yok ama dsg nasıl etkiler bilemiyorum. fiyat olarakta bence yüksek. enişteme 2012 sanruflu kasasız 15 000 km de aldığımızda fiyat 47 000 tl idi...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jetta benzinli alıcak olsam kendimin kullandığı hala var mı bilmemekle beraber 170beygirlik versiyonunu alırım. Araç resmen uçuyor. Ama düşük motor seçeneklerine pek bulaşmam.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 dsgsine bakıcam. Yeni makyajlı versiyonunu haftasonu bayide inceleyeceğim. İçime sinmezse hiç bulaşmam sıkarım dişimi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemyk link' Alıntı:
enişteme 1.2 tsi sanruflu manuel jetta aldık 1,5 senedir kullanıyor. bende gayet fazla kullandım. motoruna laf yok. hem seri hemde iyi gidiyor. bana laf yapan birkaç arkadaşıma kullandırdığımda bu araç 1,2 değil bizi kandırıyorsun demişlerdi. şuan eniştemin karma ortalaması 7.1  gayet iyi bir değer. uzun yolda genelde gümüşyakaya gideriz 5,4 değerlerini görüyorum.

velesıl motora söylenecek söz yok ama dsg nasıl etkiler bilemiyorum. fiyat olarakta bence yüksek. enişteme 2012 sanruflu kasasız 15 000 km de aldığımızda fiyat 47 000 tl idi...
Performans gorecelidir arkadasim.
Daha once suratli araba kullanan gitmiyor der.
Dusuk hacimli motor kullanan ucuyo der.
Dik yokusta devrini buldurmadan 1. Vitesten 2 ye al bak oracikta nasil yigilip kaliyor araba.
Haa cok kotumu tabiki degil ama 1.4 tsi ile kiyaslanmaz bile.