Video Formatları

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yarın Navimaster aracıma monte edilecek. Ve deneme yapmak için acaba hangi tür video ve hangi formatta olması gerekiyor. Baya video arşivim var ama hepsi farklı ölçülerde 640 X 360 veya 1280 X 720  hangi ölçü olacak bilemedim hepsinden var. Bir de MP4 formatında indirmiştim videoları! Bu konuda yardımcı olur musunuz? Umarım anlatabilmişimdir.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Video Formatları

Yavuz bey cihazın ekran çözünürlüğü 800x480. Bu çözünürlükte videolar en iyi seçim olur ama indirdiklerini tekrar convert etmekle uğraşmana değmez. 5:3 oranında çözünürlük tam ekranda kesilmemiş görüntü verir. Cihaz videoları kırparak ekrana yerleştiriyormu bilmiyorum. Yerleştirmezse görüntü köşeleri kararmış şekilde verilir.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki videonun formatının ne olması lazım Mustafa! MP4 MPEG veya AVİ ??

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Desteklenen formatlar WMV9, Divx 5.0/ 4.0/ 3.11, Xvid, MPEG2, ASF, AVI ve WMV

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Desteklenen formatlar WMV9, Divx 5.0/ 4.0/ 3.11, Xvid, MPEG2, ASF, AVI ve WMV

Bu demek oluyor ki benim MP4 ler bi naneye yaramaz. Bunların formatlarını değiştireyim montajdan önce yoksa deneme şansım olmayacak.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Bu demek oluyor ki benim MP4 ler bi naneye yaramaz. Bunların formatlarını değiştireyim montajdan önce yoksa deneme şansım olmayacak.

Her anın videosunu çek Yavuz, bir yandan da resimle, bizde görelim, heveslenelim. (:)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

yavuzozkan link' Alıntı:

Kullanım klavuzunda bunlar verilmiş ama mp4 oynatma olasılığı yüksek bence. Mp4 mpeg-4 formatı güncel cihazların çoğu oynatır.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Her anın videosunu çek Yavuz, bir yandan da resimle, bizde görelim, heveslenelim. (:)

Orada duran çırağın birine Fotoğraf Makinesi vereceğim, diğer çırağa Samsung S3, diğer kalan Iphone la da basacam Video ya :))) vercem coşkuyu sonra evde Movie maker a geçip cebelleşip duracam veya Video Suit ile ölümüne video yapacam sen merak etme doğancım...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Orada duran çırağın birine Fotoğraf Makinesi vereceğim, diğer çırağa Samsung S3, diğer kalan Iphone la da basacam Video ya :))) vercem coşkuyu sonra evde Movie maker a geçip cebelleşip duracam veya Video Suit ile ölümüne video yapacam sen merak etme doğancım...

Oo multiangle çekim artı araya slide photo shots. Aboo, bekliyorum, bekliyorum. (:)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Oo multiangle çekim artı araya slide photo shots. Aboo, bekliyorum, bekliyorum. (:)

Allah'ım bu kadar konuştum inşallah bir aksilik çıkmaz da yüzümüzün akıyla çıkarız şu işten. Amin Din İslam!