vetra C direksiyon ve esp sorunu. yardım lütfen

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki hafta önce vectra c aldım almadan önce serviste kontrollerini yaptırdım tec 2 ye bağlattım arızaları yada çalışmayan fonksiyon varmı diye kontrolünü yaptırıdm aldım, iki gün öncesine kadar hiçbir problem yoktu

Geçengün araç arıza ekranında yanında ünlem olan bi dreksiyon işareti çıktı ve tc ışığıda yanmaya başladı servise götürdüm tec 2 ile kontrol ettiler arızayı sildiler direksiyon hidrolik yağı eksilmiş tamamlayalım dediler ertesi gün pat dye yine yandı kontağı açıp kapatınca kayboluyo servis sorun yok diyor.

bu tür sorunla karşılaşan arkadaşlar bunu nasıl çözdünüz?
sorun neden olabilir acaba?

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer bi sorunla karşılaşan yokmu?

warmth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 model var aynı direksiyon işareti bendede yanmıştı kontağı kapatım tekrar açtım Allah'a şükür birdaha olmadı

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haftasonu servise götüreceğim inşalalh fazla bi masraf çıkarmazlar.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunum çözüldü
aracımın rot ayarları bozukmuş rot ayarını yaptırdım birdaha yanmadı sorunu olan arkadaşlara tavsiyem önce rot ayarına baksınlar.

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot ayarıyla ne alaka anlamadım doğrusu servis neden anlamadı direksiyon yagı bıtmışdedıler savdılar senı baslarından.işte ben bunun ıcın servıse gıtmıyorum.yeterlı bılgıye sahıp degıller..

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot ayarıyla ne alaka anlamadım doğrusu servis neden anlamadı direksiyon yagı bıtmışdedıler savdılar senı baslarından.işte ben bunun ıcın servıse gıtmıyorum.yeterlı bılgıye sahıp degıller..

gittiğim servis söyledi zaten rot ayarı ile alakalı olacağını ve onlarada baktırmam gerktiğini. rot ayarının bozuk olmasından kaynaklana bilir dediler.

çok şükür şimdilik bi şikayetim yok.

Serkan20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorunu bende yasadim, direksiyon yagi eksik oldugunu sandim, doldurttum fakat hata gitmedi ve tekrar servise gittim. Dediler komple direksiyon yaginin konuldugu kab degisecek dediler fiyatina 2000 TL dediler. Arbayi baska servise götürdüm gercekten sorun dogru fakat islem yanlisti sadece icindeki sensörü degistirdim fiyati 150 TL sorun giderildi.Ve ayrica eklediler Opel araclarinda ani sicaklik degisiminde bu tür icinde sivi bulunan kablardaki sensörler bozulma riski fazlaymis.. ayrica iki serviste Ayri sehirlerde bulunan Resmi Yetkili Opel servisi Yorumu size ait Plaka Yabanci olunca?? :(