Vectra C Teknik Arızalar

farukrusven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Öncelikle forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Cumartesi ilk arabamı aldım Vectra C Comfort 2004. araçta bazı arızalar var ve bu arızalar konusunda tecrübeli abilerim den ve kardeşlerimden yardım bekliyorum.

Aracta cruze control çalışmıyor sinyal tuşundaki düğmelere ne kadar bassam da bir işe yaramıyor.

Yol bilgisayarı menüsüne erişemiyorum silecek kolundaki en arkadaki tuşa basınca arcın yakıt tüketimi vb bilgilerin yazdığı menü geliyor ancak ayarlar menüsüne filan giremiyorum.

Klima ayar tuşunda da bir arıza var sanırım fan ayarını kısmaya çalıştığımda tuş sapıtıyor bazen klimayı kapatmak için 5dk uğraşıyorum.

Bu sıkıntıları daha önce yaşayıp çözen arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar..

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima ayar tuşunda da bir arıza var sanırım fan ayarını kısmaya çalıştığımda tuş sapıtıyor bazen klimayı kapatmak için 5dk uğraşıyorum.

merhaba. aynı sorun bende de vardı.
klimayı sök, yağsız kontak spreyi iyice temizle. sonra tak. saat gibi olacaktır. bende bu şekilde düzelttim.
cc tuşlarına da aynı şeyi yaparsan düzelecektir.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

merhaba. aynı sorun bende de vardı.
klimayı sök, yağsız kontak spreyi iyice temizle. sonra tak. saat gibi olacaktır. bende bu şekilde düzelttim.
cc tuşlarına da aynı şeyi yaparsan düzelecektir.

Arkadaşın söylediğine katılıyorum. bu araçlar uzun süre kullanmadın mı tuşlar sanırım tozlanıyor ve sapıtıyor. yağsız kontak yağı sürekli bulundurmanı tavsiye ederim. kesin çözümdür.
Bende ilk aldığımda hız sabıtleyıcı calısmıyor dıye dert yanmıştım. zamanla arızalı olmadığını tuş basmadığını öğrendim. araçta arıza falan yok tuşlar basmıyor. kontak yağ kesin çözüm

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
mrb,klima ayar tuşları benimki de çalışmıyordu.Elektrikçiye götürdüm anlamadı.İnternette tuşların sökülüşü ve temizlenişini gösteren video var bakarak kendin de pas sökücü yağlayıcı ile temizle sorun hallolur.Ben kendim söktüm temizleyici sıktım sorunsuz kullanıyorum