Vectra C Merkezi Kilit Çalışmıyor

mmgul1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

2005 Vectra C Comfort aracım anahtarın üzerindeki uzaktan kumandadan bastığımda bazen kilitleniyor bazen kilitlenmiyor. Kapıları elle kapatmak durumunda kalıyorum.

Aslında bu sorun 1 senelik süreçte yavaş yavaş oluştu. Önceleri çok nadir sorun oluyordu, sonraları yavaş tepki vermeye başladı, ardından hiç çalışmamaya başladı. Bazen arada bir çalışıyor. Aküyü söküp taktığımda stabil hale geliyor gibi fakat bir süre sonra yine tektük çalışmaya başlıyor.

Anahtarcıya götürüp anahtarı kontrol ettirdim. Anahtarı cihaza doğru tutup bastığında cihazın lcd göstergelerinde değerler okunduğundan anahtarda ariza olmadığını söyledi. Beyinciye git dedi fakat anlayan bir usta bulmak problem.

Bir ara motor beynini tamire götürüp soğuk lehim tazeletmiştim; bununla alakası olabilir mi? Bu araçlarda merkezi kilit beyni harici olarak bulunmuyor dediler o yüzden motor beyninden şüphe ediyorum. Ya da merkezi kilit anteni - alıcısı nerde bilen var mı?

Teşekkürler & selamlar
mmgul isimli üye çevrimiçidir (Online)
Mesajı Moderatöre bildir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kumanda pili degistimi peki birde anahtarı başımıza dayayıp kapatmayı denermisiniz

mmgul1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kumanda pili değişti,
Diğer yazdığınızı anlayamadım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
anahtar sustalı ise arabayı kitlerken anahtarı başımıza dayayıp kilit düğmesine basarız opelde bu şekilde 400 500 metreye kadar kumanda devreye girer

mmgul1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef anahtar sustali değil

Screenshot_2020-04-24-02-20-43-942_com.miui.galleryd571c01f03ddd0f7.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım pili bire bir koduna göre olmalı geçenlerde aynı sizin gibi arızadan bir araç geldi pilide değişmiş ara ara çalışıyor bazen kilitlemiyordu açmıyordu pili yanlış takılmış küçük ebatta idi değişince sorun çözüldü diğer türlü merkezi kilit motorlarına bakılmalı sökülüp gerekirse bakım yapılmalı ama kolay kolay bozulmaz

mmgul1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pili anahtarcida yeni degistirdim.
Anahtarcidaki cihaza dogru tutup bastigimizda sinyal gönderiyor.
Motorlarda saglam cunku icerdeki dugmelerden otomatik ac kapa yapabiliyorum.
Merkezi kilit anteni - alicisini bulmam gerekiyor sanirim.