Vectra C İlk Çalıştırmada Stop Etme Ve Rölanti Dalgalanması

CevikSokakta

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar

2004 comfort vectra c kasa aracımda ilk çalıştırmada devir yükselip aniden stop ediyor ama hareket ettikten sonra en sıkışık trafikte bile stop etmiyor

rölanti is 500 ile 800 arasında gidip geliyor sürekli
neden olabilir bir fikri olan var mı acaba

aracımda herhangi bir arıza ışığı yanmıyor

CevikSokakta

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Bugun servise gidip temizletmeyi deniycem kendim yapmayi gozume kestiremedim parcalarin yerini pek bilmiyorum olmazsa donus yaparim yeniden tesekkurler

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölanti o kadar oynamamalı.temizlikle düzelmezse rölanti motoruna baktırmak lazım

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CevikSokakta

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Bugun bogaz kelebegini temizlettim ve aracin devri dusukmus onu yukselttim simdilik rolanti dalgalanmasi gecti gibi birsey cok az bi oynama var ama yine ilk calistirmada 500 devire kadar indi ibre titreyip yeniden yukseldi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egrden dolayi oluyor net ...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr valfi rölanti değerinin epey üzerindeki bir devirde devreye girer açılır. 1500 2000 devir gibi. rölantiyi nasıl etkiler ki egr

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Aslında rölanti dalgalanmasında rölanti sensörü en son bakılacak aktuatör olmalı.Rölanti dalgalanmasının %90 ihtimali vakum kaçağı, yada maf sensörü arızasıdır.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr valfi rölanti değerinin epey üzerindeki bir devirde devreye girer açılır. 1500 2000 devir gibi. rölantiyi nasıl etkiler ki egr

Egr valfinin duzgun calismamasi veya hic calismamasi (valfin pozisyonuna gore) motorun yanlis hava almasina sebep olur buda zaten gec calisma, hic calismama veya rolanti dalgalanmasina yol acar.
Daha dun fisi cekilerek iptal edilmis egr yuzunden ayni sorunu yasadim , söküp körleyip taktim duzeldi , en yakin zamanda programla iptalini yapacagim.
Ayni zamanda duzgun sıkıştırma oraninin saglanmamasida rolanti dalgalanmasina sebep oluyor.

CevikSokakta

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Egr valfinin duzgun calismamasi veya hic calismamasi (valfin pozisyonuna gore) motorun yanlis hava almasina sebep olur buda zaten gec calisma, hic calismama veya rolanti dalgalanmasina yol acar.
Daha dun fisi cekilerek iptal edilmis egr yuzunden ayni sorunu yasadim , söküp körleyip taktim duzeldi , en yakin zamanda programla iptalini yapacagim.
Ayni zamanda duzgun sıkıştırma oraninin saglanmamasida rolanti dalgalanmasina sebep oluyor.

yorumunuz için teşekkür ederim benim aracımda egr fabrikasyon olarak yok serviste baktırdım böyle söyledi