Vectra c döşeme üzeri Led

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar AliExpress'ten 4 adet 30 santim uzunluğunda led satın aldım elektrikçi den 6 metre kablo ve sigortadan çoklayıcı aparatı aldım aracın görünmeyecek şekilde plastik akşamlarından geçirerek dört kapı döşemealtı'na ledleri güzelce döşeme yaptım kablosunu da sigorta kutusuna kadar çektim.
Sigorta kutusunda bulunan boş bir yere bağladım Milletler sorunsuz bir şekilde yandı ve süper oldu fakat benim yapmak istediğim tavan lambası ile birlikte yanmasını istemiştim.
Sigorta kutusunda gösterge panellerinin olduğu yere bağladım Bu sefer de göstergeler normal şeklinde çalışıyor fakat benim ledler sürekli yine yanmaya devam etti. Anladığım kadarıyla sigorta kutusunda sürekli elektrik akımı var elektriği sistemsel olarak kesme olayı sigorta kutusundan sonra oluyor.
Tavana giden Lambaya direk bağlamak istedim fakat kablosunun nereden gittiğini ve sigortaya nasıl geldiğini anlayamadım
Şoför koltuğunun tarafından direkten indiğini bir kişiden duydum fakat orada airbag olduğu için oynamaya korktum.
Sonuç olarak aracım kumandadan Açtığım Anda tavan lambasının yanması ile birlikte döşeme koltuklarında yanmasını istiyorum aynı şekilde aracını git dediğim zaman belli bir süre sonra tavan lambası ile birlikte ledlerin de sönmesini istiyorum
Sonuç olarak bu led kablonun ucunu tam olarak nereye bağlamam gerekiyor Yardımcı olursanız çok sevinirim

mehmetkayisi

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aracın kablo düzeneği hakkında çok bilgim yok ama muhtemelen tavan lambasına giden kablolar şöför tarafındaki A sütunu denilen ön camın solunda kalan sütün içerisinden gidiyordur. O kısımda airbag direk boyunca uzanır ama üzerindeki plastik kaplamadan bağımsız olarak gövdeye bağlı vaziyette bulunur. elinize plastik bir levye alarak o kaplama plastiğini hafifçe aralayın bi kenarından sonra elinizle tutup kendinize doğru çekin zaten plastik klipsler yerinden çıkıp parça elinize gelecektir. o kısımdaki kablolar kafanızı karıştırıyorsa tavan lambasını da söküp hangi kablo geliyor diye bakın, eğer voltmetre kullanmayı biliyorsanız ölçüm yapıp hangi kablo + hangisi - belirleyin led kablolarını da buna göre bağlayın tavan lambasına enerji geldiğinde ledlerde yanacak tavan lambası kapandığı zaman ise sönecektir. ayrıca youtube'a 'a pillar trim removal' yazarsanız nasıl söküldüğünü anlatan bir çok video bulabilirsiniz.