vectra c 18'' jant için lastik önerisi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle, güzel günlerde keyfini cıkara cıkara kazasız belasız kullan insallah..
Cok yakışmıs jant secimin harika..
Oldu olacak arkaya bir difizör , görsellik için cakma cift eksozt ve spoyler arabanın hafasını cok degiştirir diye düşünüyorum..
Benim marea da da 35 yanak var aracın önden savrulmasını ne yaptıysak gideremedik, ilk savrulmada 5cm parke kaldırama hafiften vurdum lastik bolon yapmıstı..Can sıkıcı bir durum..
Kaldırımlara vb ..yatay cıkıslarda daha hassas olmanı tavsiye ederim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi teşekkürler öncelikle.35 yanak çok dar.keşke sırıtmasa da 45 takabilseydim ama 40 sınır olmalı bence.
İlk denemede 110 da titreme yaptı balanslar incelikle yapılmasına rağmen.sonra ustama gittik balans makinasının kalibrasyonu bozuktur dedi hassas bir cihazda yaptık balansı titreme gitti.ince hesaplar var bu jant işinde.
Bir de şunu anladım 20 km ile rahatlıka girebileceğin kasise 15 km hızla girince sorun kalmıyor.
Ayrıca virajlardaki tutulumunu çok beğendim araba artık eğilmeden rahatça tutunarak dönüyor.çok ama çok az da olsa ses yapıyor .şimdilik izlenimlerim bunlar

Sony z5 ile gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
En doğru kararı vermişsiniz.. Hayırlı olsun güle güle kullanın.. Şu anda memnun olduğunuzu görüyorum ve en azından içinizde kalmadı bence en önemliside bu...

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taban genisletmenin (sinirlar icerisinde kaldigin surece) cekise ve yakita etkisi olmaz iken kuru asvaltta yol tutusa ciddi katkisi olur..Daha oncede vurguladim bilerek girdigin cukurlarda belki piskolijik dir cokk rahatsiz olmayacaksin..:)
Goremeden girdigin cukurlarda iliklerine kadar hissedersin..
Ben doga gezileri ve piknik vb cok sevdigimden her hafta sonu dag tepe giderim o yuzden vectra ya bole bir uygulama yapamam..Canim hiz ve adrenalin istedigi zamanda marea yetiyor onu da pist vari yol dışında kullanmam..Gerci cokk kullanamiyorum s ici sert kullanimlarda 20lt/100km benzin yakio

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde hizim gps e göre artti demissin..Normal ölçülerine gore ana cap dustugunden.Orjinal lastige gore hizin düşer yani daha onceki lastiklerin le 5.viteste 3000dv/dk da 105 ise ayni yolda ayni devirde bu lastikle capin dustugu oranda (% 0,89)hizin düşecektir. .

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi olurmu motor daha az iş yapacak daha çok yol gitmiş olacak.çekiş tekerlerinin çapı büyüdüğü için.
Bisiklet ile ön dişlilerin vitesi büyük dişliye attığında daha az pedal daha fazla yol almazmısın?

Gps mevzusu da şöyle navigasyondan bakıldığında normalde hep 5-6 km az görünür gps hızı.şimdi 5-6km değil de 2-3 km daha az görünüyor aracın hızından.şimdi bu bilgiye göre hızı artmış olmazmı.ben mi yanlış hesapladım acaba

Sony z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi olurmu motor daha az iş yapacak daha çok yol gitmiş olacak.çekiş tekerlerinin çapı büyüdüğü için.
Bisiklet ile ön dişlilerin vitesi büyük dişliye attığında daha az pedal daha fazla yol almazmısın?

Gps mevzusu da şöyle navigasyondan bakıldığında normalde hep 5-6 km az görünür gps hızı.şimdi 5-6km değil de 2-3 km daha az görünüyor aracın hızından.şimdi bu bilgiye göre hızı artmış olmazmı.ben mi yanlış hesapladım acaba

Sony z5 ile gönderildi
Simdi ben senin orjinal lastiklerini
215/55/16 diye biliyorum
225/40/18 de simdikiler
Burda hata yoksa capin kuculmuyormu??
783b1fdc65fb1db1030c7a28c208c6d9.jpg

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi doğrudur.gps hızıyla araç hız farkı neden azaldı anladım şimdi.çap küçülürse tur sayısı minimal olarak arttığından teker normalden fazla dönüyor fakat hızlı yol almadığı gerçeği ortaya çıkıyor.
Ama enteresan bir durum gps sabit hız değeri hızlanmamış olmam gerek kadrana göre tamam da gps e göre neden öyle

Sony z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cps konum bilgisi verilerinden yararlanarak reel (gercek) hizi ölçer..Ancak cps in kalitesiyle ve havnin durumu ile dogru orantili veri alisverisinde biraz gecikme olur o yuzden hizi biraz dusuk gösterebilir..Ama bu oran liiner degildir..Yani 50km/h la giderkende 5 fark olur 100km/h la giderkende 5 fark olur..Liner olsaydi 50de 5 fark sa 100 de 10 olurdu..Fark veri gecikmesi ve cps kalitesiyle alakali..
Daha onceki olcumleri bulutlu havada falan yapmis olabilir sin..