Vectra B x20xel Bobin soketi pin'i ?

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı aksamlar; 2.0 vectra B araca sahibim ateşleme bobini soket pini 4 adet üstündede pinlere sıralama verilmiş fakat giriş soketi yani kablodaki pin sayısı 3 bu normalmidir? aracta tekleme sarsıntı vs yok.. ? (Not: eski bobi,ndede 4 pin var fakat takılan kabloda 3 pin var 4.nün yeri boş..)

• Beğen
Tepkiler: Excalibur06

Serdar arslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 95"vectra a gt 2.0 aracimdada ayni bende bugün farkettim tekleme var seyir halindede rolantidede bobin buji ve buji kablolarida degişti aceba oksitlendomi diye kontrol ettigimde fark ettim birde gaz teline elimle bastigimda bobin kismindan citir citir ses geliyo

Serdar arslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nerhaba arkadaslar 1995 vectra a gt 2.0 aracimda bobin ve buji kablolari yeni değişti fafat bobine baglanan kablonun basligindan cit cit sesi gelip kivilcim atiyo egr valfinin fişini çektiğimde ne ses nede atlama olmuyo sozce bi şase midir yoksa egr arizalimidir

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Nerhaba arkadaslar 1995 vectra a gt 2.0 aracimda bobin ve buji kablolari yeni değişti fafat bobine baglanan kablonun basligindan cit cit sesi gelip kivilcim atiyo egr valfinin fişini çektiğimde ne ses nede atlama olmuyo sozce bi şase midir yoksa egr arizalimidir

Merhabalar; kaçırma esnasında ileri giderken düşük gazda tekleme gitmeme silkme varsa ve zaten o kıvılcımı gorduyseniz bobin kaçırıyordur değiştirmenizi öneririm.

Excalibur06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatacam ama beyler benim bobinin üstünde 4 pin girişi var ama gelen soket 3 pin 4 uncunun içi boş neden bilgisi olan varmı?